Potkali se nad Sýrií. Ruský Su-35S sledoval amerického „stealth“ Raptora

Na sociálních sítích a posléze taktéž na ruských specializovaných serverech se objevily zajímavé snímky pocházející z instagramového účtu pravděpodobně pilota ruského stíhacího letounu Su-35S. Zachycují „setkání“ nejmodernějšího sériového Suchoje s nejvýkonnějším americkým strojem, F-22 Raptor.

Oba bojové letouny, které jsou z mnoha důvodů považovány za dvě nejlepší stíhačky na světě, působí nad Sýrií už delší dobu. Je jisté, že tento kontakt mezi nimi nebyl zdaleka prvním, nicméně informace je tentokrát doplněna screenem z palubního displeje Su-35S.

Reklama

Je na něm letoun s jasnou siluetou amerického „stealthu“, přičemž komentář autora upřesňuje, že jde o F-22. Letoun byl zachycen a sledován palubním elektro-optickým zaměřovacím systémem OLS-35.

Právě OLS-35 je považován za velkou přednost ruského letounu, neboť umožňuje v pasivním režimu na desítky kilometrů vyhledávat a sledovat protivníkovy vzdušné objekty s optickou a infračervenou stopou, tedy bez ohledu na jejich radarovou odraznou plochu.

Zatímco výhodou amerického stroje je výrazně menší radarová stopa, ruský letoun absenci širšího použití stealth technologií kompenzuje mj. svým vyspělým senzorovým vybavením, především výkonným radiolokátorem Irbis a pasivním zaměřovacím systémem, který ve výbavě Raptoru schází.

Geo. Eurasia24.cz

Zdroj: BMPD

Foto: © Instagram / @FIGHTER_BOMBER, Vitaly Kuzmin

Reklama

Ohodnotit článek
(31 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pondělí 16. září 2019 a svátek má Ludmila.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

  • Nebyl to mýtus. Íránci ukázali světu vlastní „S-300“ (VIDEO)
    Roky o něm íránští představitelé mluvili, ale s výjimkou fotografií některých komponentů nezveřejnili mnoho „hmatatelných“ informací o jeho existenci. Až nyní: Írán ukázal světu vlastní sofistikovaný protivzdušný systém dlouhého dosahu Bavar 373.
    středa, 21 srpen 2019 23:22 Přečteno 2535 krát
  • Je možné ho koupit? Erdogan dal už otevřeně najevo zájem o Su-57
    Turecko-ruský veletoč nabírá na obrátkách nehledě na přetrvávající spory obou zemí v syrské válce. Navzdory všem pesimistickým odhadům pokračují dodávky ruských protivzdušných systémů do Turecka a prezidenti obou zemí teď dali celému světu jasně najevo, že součástí agendy je i prodej ruských stíhaček Ankaře.
    úterý, 27 srpen 2019 23:04 Přečteno 2328 krát
Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama