Potkali se nad Sýrií. Ruský Su-35S sledoval amerického „stealth“ Raptora

Na sociálních sítích a posléze taktéž na ruských specializovaných serverech se objevily zajímavé snímky pocházející z instagramového účtu pravděpodobně pilota ruského stíhacího letounu Su-35S. Zachycují „setkání“ nejmodernějšího sériového Suchoje s nejvýkonnějším americkým strojem, F-22 Raptor.

Oba bojové letouny, které jsou z mnoha důvodů považovány za dvě nejlepší stíhačky na světě, působí nad Sýrií už delší dobu. Je jisté, že tento kontakt mezi nimi nebyl zdaleka prvním, nicméně informace je tentokrát doplněna screenem z palubního displeje Su-35S.

Je na něm letoun s jasnou siluetou amerického „stealthu“, přičemž komentář autora upřesňuje, že jde o F-22. Letoun byl zachycen a sledován palubním elektro-optickým zaměřovacím systémem OLS-35.

Právě OLS-35 je považován za velkou přednost ruského letounu, neboť umožňuje v pasivním režimu na desítky kilometrů vyhledávat a sledovat protivníkovy vzdušné objekty s optickou a infračervenou stopou, tedy bez ohledu na jejich radarovou odraznou plochu.

Zatímco výhodou amerického stroje je výrazně menší radarová stopa, ruský letoun absenci širšího použití stealth technologií kompenzuje mj. svým vyspělým senzorovým vybavením, především výkonným radiolokátorem Irbis a pasivním zaměřovacím systémem, který ve výbavě Raptoru schází.

Geo. Eurasia24.cz

Zdroj: BMPD

Foto: © Instagram / @FIGHTER_BOMBER, Vitaly Kuzmin

Ohodnotit článek
(27 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

  • F-35 versus Su-35 aneb O čem americké letectvo raději mlčí
    Nejnovější americký bojový letoun F-35 Lightning II je v poslední době předmětem mnoha superlativů, které nutně vzbuzují podezření, že jsou dílem PR společnosti Lockheed Martin. Právě na tyto „výplody“ se zaměřuje následující článek ze serveru topwar.ru, který se informace snaží objektivizovat a přináší srovnání F-35 s jinými letouny včetně ruského…
    pátek, 26 říjen 2018 22:07 Přečteno 5473 krát
  • Je tohle ruský vrtulník budoucnosti? Unikly snímky revolučního bitevního Kamova (FOTO)
    Velkou pozornost vzbudily v uplynulých dnech na specializovaných diskusních fórech snímky konceptu ruského vysokorychlostního úderného a průzkumného vrtulníku budoucnosti. Pokud se jej podaří dotáhnout do reálné podoby, bude nový stroj znamenat doslova revoluci.
    neděle, 28 říjen 2018 23:27 Přečteno 5063 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru