Modernizace ruského letectva: Dálkové bombardéry Tu-160 a Tu-95 (FOTO)

Vzdušné a kosmické síly Ruské federace procházejí komplexní modernizací, která se bude týkat i dvou nejmohutnějších ruských bojových letounů, dálkových bombardérů Tu-160 a Tu-95. Oba typy byly bojově nasazeny v Sýrii.

Každá technika má svoji životnost, svůj provozní režim, roční amortizaci a odpisy. Vojenská technika se pak vyrábí s prakticky čtyřnásobnými bezpečnostními koeficienty, neopotřebovává se však o nic méně a pomaleji než elektromechanické kuchyňské přístroje.

Proto dochází v poměrně krátkých intervalech k obměně vojenské obrněné techniky a letadel, ještě častěji však u bojové techniky dochází k výměně a modernizaci jejího vybavení. V současné době taková rozsáhlá modernizace probíhá ve vojenském letectvu Vzdušných a kosmických sil Ruské federace.

Strategický bombardovací letoun Tu-160 získal nové motory NK-32. Tento typ moderního, pokročilého motoru seč vyznačuje vyšším výkonem a současně i ekonomičtějším provozem.

To umožnilo zvýšit operační dolet „bílé labutě“ o celý tisíc kilometrů. Nové motory vyrábí veřejná akciová společnost Kuzněcov v Samaře a samotná výměna motorů a letové zkoušky „túček“ s novými motory NK-32 budou probíhat v Kazaňské letecké společnosti Gorbunova.

Souběžně probíhá i modernizace dalšího strategického bombardéru, Tupolev Tu-95. Testy prvního zmodernizovaného stroje tohoto typu budou zahájeny během příštího roku v Taganrogu.

Modernizace Tu-95 zahrnuje instalaci výkonnějších motorů, nové elektronické vybavení, nejmodernější navigační systém a zdokonalené protipožární vybavení. Dokončení celkové modernizace strategických bombardérů ruského vojenského letectva je plánováno na rok 2021.

Zdroj: politikus.ru

Překlad: mbi, Eurasia

Foto: mil.ru

loading...

Ohodnotit článek
(10 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

 • Potkali se nad Sýrií. Ruský Su-35S sledoval amerického „stealth“ Raptora
  Na sociálních sítích a posléze taktéž na ruských specializovaných serverech se objevily zajímavé snímky pocházející z instagramového účtu pravděpodobně pilota ruského stíhacího letounu Su-35S. Zachycují „setkání“ nejmodernějšího sériového Suchoje s nejvýkonnějším americkým strojem, F-22 Raptor.
  úterý, 25 září 2018 23:02 Přečteno 7336 krát
 • Rusko se v Sýrii připravuje na radioelektronický boj
  Ministerstvo obrany Ruska výrazně posiluje sestavu prostředků radioelektronického boje (REB) v Sýrii. První komplety REB byly v pondělí 24. září dopraveny letouny Il-76 na leteckou základnu Hmímím. Téhož dne pak prezident Vladimir Putin telefonicky oznámil svému syrskému protějšku Bašáru Asadovi, že Rusko poskytne Sýrii moderní protivzdušné raketové komplexy S-300 Favorit.
  pátek, 28 září 2018 23:17 Přečteno 4710 krát
 • Modernizace ruského letectva: Dálkové bombardéry Tu-160 a Tu-95 (FOTO)
  Vzdušné a kosmické síly Ruské federace procházejí komplexní modernizací, která se bude týkat i dvou nejmohutnějších ruských bojových letounů, dálkových bombardérů Tu-160 a Tu-95. Oba typy byly bojově nasazeny v Sýrii.
  pondělí, 17 září 2018 22:47 Přečteno 2806 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru