Zaútočíme „vlčí smečkou“, pohrozili Ukrajinci ruskému námořnictvu. O iluze přišli po třech dnech (VIDEO)

Ukrajinské námořnictvo s velkou slávou ukázalo taktiku útoku „vlčí smečky“ na ruské námořní cíle v Černém moři a také prostředky jejího provedení: malé dělové čluny Projektu 58155 Gjurza-M. Jen tři dny poté Rusové názorně předvedli, jak by takový útok „vlčí smečkou“ pro Ukrajinu skončil.

V polovině října na moře poprvé vypluly dva páry „rychlých“ ukrajinských bojových člunů, zatímco třetí dvojice zůstala u pevniny. „Název ‚vlčí smečka' vystihuje, že se můžeme v šestici (člunů) vrhnout na velké plavidlo protivníka,“ řekl velitel jednoho z člunů Alexandr Regula.

Taktika „vlčí smečky“ – mnoha lehkých plavidel útočících na jedno velké – není vynálezem ukrajinských námořníků. „Když ‚vlčí smečka' zaútočí na ruskou loď, ta nebude schopná současně držet na mušce šest, pět nebo ani čtyři cíle. To znamená, že přinejmenším jedno z těchto pancéřovaných ‚vlčat' protivníka dostane,“ řekl velitel skupiny hladinových plavidel Dmitrij Gluchov.

Zde je video z ukrajinské slávy.

Jenže chrabří Ukrajinci ve svých úvahách zcela opomněli jednu věc.

Jen tři dny po ukrajinském cvičení posádky letadel Černomořské flotily námořnictva Ruské federace cvičily ničení skupiny bojových plavidel fiktivního protivníka. Informoval o tom vedoucí oddělení informačního zabezpečení Černomořské flotily kapitán Vjačeslav Truchačev.

V průběhu cvičení vedly průzkumnou činnost letouny Su-24MP, které na moři odhalily skupinu lodí – imitujících právě malé raketové čluny.

Co se dělo poté, můžete vidět na videu níže: na lodě zaútočily víceúčelové stíhací letouny Su-30SM, které je zničily bombovým útokem:

Geo, Eurasia24.cz

Ilustrační foto: © Vitaly Kuzmin

loading...

Ohodnotit článek
(12 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

  • F-35 versus Su-35 aneb O čem americké letectvo raději mlčí
    Nejnovější americký bojový letoun F-35 Lightning II je v poslední době předmětem mnoha superlativů, které nutně vzbuzují podezření, že jsou dílem PR společnosti Lockheed Martin. Právě na tyto „výplody“ se zaměřuje následující článek ze serveru topwar.ru, který se informace snaží objektivizovat a přináší srovnání F-35 s jinými letouny včetně ruského…
    pátek, 26 říjen 2018 22:07 Přečteno 5473 krát
  • Je tohle ruský vrtulník budoucnosti? Unikly snímky revolučního bitevního Kamova (FOTO)
    Velkou pozornost vzbudily v uplynulých dnech na specializovaných diskusních fórech snímky konceptu ruského vysokorychlostního úderného a průzkumného vrtulníku budoucnosti. Pokud se jej podaří dotáhnout do reálné podoby, bude nový stroj znamenat doslova revoluci.
    neděle, 28 říjen 2018 23:27 Přečteno 5063 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru