Poslední pohled – do hlavně kanonu 2A42. Pak už jen ticho (VIDEO)

Na internetu se objevilo video neuvěřitelné práce posádky syrského bojového vozidla pěchoty BMP-2 v ulicích zničeného města.

BMP-2 se na půlminutovém videu doslova vřítí do prostoru ostřelovaného teroristy, natočí věž směrem k pozici útočníka, přesně ho zaměří a několika výstřely z třicetimilimetrového rychlopalného automatického kanonu 2A42 zlikviduje. To vše za rychlé jízdy a během pouhých sedmi sekund!

Vše si natáčí útočník: záznam se po bleskové akci mění ve změť neostrých záběrů, je slyšet pád mezi úlomky poničené budovy a pak už jen ticho.

Video ukazuje, s jakou rutinou syrští vojáci používají osvědčené zbraně, mezi které BMP-2 na syrském bojišti rozhodně patří. Syrská arabská armáda si pořídila v SSSR na konci osmdesátých let stovku těchto obrněných vozidel, z nichž řada nadále úspěšně slouží.

ea24

Foto: YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(10 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru