Čtyři střely, čtyři na prach zničené budovy. Ruské strategické letectvo ukázalo svoji sílu (VIDEO)

Ruské strategické bombardéry přesnými zásahy nejmodernějšími střelami ve středu 5. července zcela zničily objekty teroristů v Sýrii.

Strategické bombardéry Tu-95MS, které vzlétly z letiště Engels v Saratovské oblasti na jihovýchodě Ruska, zaútočily ze vzdálenosti okolo tisíce kilometrů nejnovějšími křídlatými raketami Ch-101 na objekty teroristů Islámského státu na pomezí syrských provincií Hamá a Homs.

Reklama

Podle neoficiálních informací byly střely odpáleny ze vzdušného prostoru Íránu.

Mise, během níž provedly strategické nosiče raket rovněž tankování ve vzduchu, byla stoprocentně úspěšná: výsledkem jsou tři zcela zničené velké sklady zbraní a munice a také velitelské stanoviště teroristů u obce Akerbat. Objektivní kontrola potvrdila likvidaci všech cílů.

Bombardéry ve vzduchu kryly víceúčelové nadzvukové stíhací letouny Su-30SM a Su-35S ze základny ruských sil Hmejmím v Sýrii.

Po úspěšném splnění bojového úkolu se všechny ruské letouny v pořádku vrátily na své základny.

Ch-101 je strategická letecká protizemní řízená střela s plochou dráhou letu, konstruovaná s ohledem na co nejnižší pravděpodobnost odhalení protivníkem. Proti jiným ruským křižujícím střelám je rozpoznatelná například typickým „stealth“ trojúhelníkovým průřezem těla.

Ruským ministerstvem obrany oficiálně udávaný dosah střely je 4500 kilometrů, ve skutečnosti je však pravděpodobně ještě mnohem větší. Střela nese konvenční bojovou hlavici o hmotnosti 400 kilogramů a je mimořádně přesná – i na vzdálenost tisíců kilometrů zasáhne stacionární cíl s odchylkou nanejvýš pěti metrů. Existuje rovněž jaderná varianta této zbraně.

ReklamaGeo, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(20 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 22. listopadu 2019 a svátek má Cecílie.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama