Na internet pronikly záběry ze zkoušek nového ruského tanku v extrémním prostředí

Na internetu se v minulých dnech objevily záběry ze zkoušek nového ruského tanku T-90MS v pouštním prostředí v Kuvajtu. Tento typ bude hlavním ruským exportním tankem do doby, než bude uvolněn k prodeji zahraničním zákazníkům stále vyvíjený typ T-14 Armata.

Video trpí nekvalitou záběrů nasnímaných z projekce prezentace v rámci nedávné výstavy Russia Arms Expo 2015 v Nižním Tagilu, přesto je dostatečně vypovídající o průběhu a náročnosti zkoušek. Testování tanku probíhalo v kuvajtské poušti, v prostředí extrémně prašném a horkém.

A nenáročný není ani potenciální zákazník. Kuvajt coby bohatá ropná monarchie patří mezi časté objekty zájmu západních zbrojovek, které se mu snaží nabízet to nejlepší, co mají k dispozici. Kuvajtská armáda provozuje mimo jiné více než dvě stovky amerických tanků M1A2 Abrams.

Země Perského zálivu se v poslední době snaží omezit závislost na Spojených státech coby dominantním dodavateli vojenské techniky a jeví stále častěji zájem o nejnovější ruské zbraně.

Příkladem je právě T-90MS, který je hlubokou modernizací tanku T-90, používaného ruskou armádou. Verze MS si zachovává všechny výhody původní ruské konstrukční školy – tedy zejména nízkou siluetu, která tank činí hůře viditelným a zasažitelným, a impozantní palebnou sílu 125mm kanónu – a současně těží z nejnovějších výsledků vývoje v oblasti pancéřování, elektroniky, optiky a dalších oborů.

Poměrně lehký, ani ne padesátitunový tank pohání motor o výkonu okolo 900 kW, díky kterému se stroj vyznačuje vysokou pohyblivostí. Tank je ve všech ohledech plně srovnatelný s nejnovějšími západními protějšky a zájem o něj jeví řada zemí z Blízkého východu, severní Afriky a Latinské Ameriky. (geo)

 

 

Foto: YouTube

Ohodnotit článek
(1 hlas)

Přečtěte si

Dnes je středa 17. července 2019 a svátek má Martina.
 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

  • Su-57 pro Turecko? Už ne jen prostředek nátlaku
    Ačkoliv to zprvu znělo jen jako silná slova či prostředek politického nátlaku, stále více se ukazuje jako reálná možnost, že Turecko nakoupí stíhačky páté generace nikoliv ve Spojených státech, ale v Rusku.
    úterý, 02 červenec 2019 23:04 Přečteno 2761 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru