Fotografie z přísahy ukazují zubožený stav ukrajinské armády

Časté proklamace ukrajinských politiků, sehrané scénky u přelakované techniky či naaranžované fotografie mají přesvědčit domácí i zahraniční publikum o síle a skvělé připravenosti Ozbrojených sil Ukrajiny plnit rozkazy na válečném poli.

Pak ale stačí jediná fotografie z ukrajinské vojenské reality a celý propagandistický stroj se sesype jako domeček z karet. Absurditu současného stavu pravidelné ukrajinské armády, jíž zoufale chybí prostředky všeho druhu, ukazují fotografie z počátku září, zachycující přísahu vojáků 6. motostřeleckého praporu v obci Kanivske v Záporožské oblasti.

Snímky zachycují vojáky odvedené v rámci šesté vlny „mobilizace“. Nechuť bojovat proti ještě nedávným spoluobčanům se u ukrajinských mužů projevila už při předcházejících pokusech o mobilizaci. A jak ukazují fotografie ze Záporoží, motivaci ukrajinští muži nenajdou ani v tom základním: materiálním zabezpečení.

Jak vidno, už jen standardní uniforma ukrajinské armády je nedostatková (v opačném případě by ji vojáci vyfasovali alespoň pro slavnostní nástup k přísaze), totéž platí o obutí, sestávajícím nejčastěji z civilních polobotek a tenisek. Jediným společným znakem připravenosti k boji tak zůstává automatická puška AK-74. (geo)

 

Zdroj, foto a více na: rusvesna.su

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

Dnes je středa 17. července 2019 a svátek má Martina.
 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

  • Su-57 pro Turecko? Už ne jen prostředek nátlaku
    Ačkoliv to zprvu znělo jen jako silná slova či prostředek politického nátlaku, stále více se ukazuje jako reálná možnost, že Turecko nakoupí stíhačky páté generace nikoliv ve Spojených státech, ale v Rusku.
    úterý, 02 červenec 2019 23:04 Přečteno 2764 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru