Print this page

Překvapení amerických instruktorů: od svých „žáků“ se mají co učit

Američtí vojenští instruktoři, kteří mají za úkol výcvik ukrajinských vojáků, se sami mají od svých „žáků“ co učit. Svěřili se s tím rakouskému novináři z Die Presse.

 

Američané s překvapením zjišťují, že ukrajinští "žáci" mají s bojem daleko víc zkušeností než oni sami. Ukrajinští svěřenci se v boji ocitli v situacích, které instruktoři nezažili za celou svou vojenskou kariéru – a to mají mnozí z Američanů za sebou Irák či Afghánistán.

 

Nikdy se však neocitli pod dělostřeleckou palbou, nikdy se nesetkali s nepřátelským dronem, nikdy nebojovali s protivníkem znalým vojenské taktiky a ozbrojeným těžkou technikou. Američané s hrůzou zjišťují, že mají ohromné mezery ve znalostech vedení boje. Jak přiznal jeden z důstojníků, je mnoho věcí, o kterých jim doma říkali, že není vůbec potřeba je znát, protože k nim stejně nikdy nedojde.


Autor článku píše, že jde o typický jev bojové nepřipravenosti amerických vojáků. Nejsou připraveni čelit nepřátelským divizím, ozbrojeným těžkou technikou a znalým vojenské taktiky, protože věří, že letectvo, protivzdušné systémy a dělostřelectvo zničí nepřítele dříve, než dojde k přímému kontaktu s protivníkem. (lin)


photo credit: Rapid Trident React to Contact Training via photopin (license)

Ohodnotit článek
(1 hlas)