Překvapení amerických instruktorů: od svých „žáků“ se mají co učit

Američtí vojenští instruktoři, kteří mají za úkol výcvik ukrajinských vojáků, se sami mají od svých „žáků“ co učit. Svěřili se s tím rakouskému novináři z Die Presse.

 

Američané s překvapením zjišťují, že ukrajinští "žáci" mají s bojem daleko víc zkušeností než oni sami. Ukrajinští svěřenci se v boji ocitli v situacích, které instruktoři nezažili za celou svou vojenskou kariéru – a to mají mnozí z Američanů za sebou Irák či Afghánistán.

 

Nikdy se však neocitli pod dělostřeleckou palbou, nikdy se nesetkali s nepřátelským dronem, nikdy nebojovali s protivníkem znalým vojenské taktiky a ozbrojeným těžkou technikou. Američané s hrůzou zjišťují, že mají ohromné mezery ve znalostech vedení boje. Jak přiznal jeden z důstojníků, je mnoho věcí, o kterých jim doma říkali, že není vůbec potřeba je znát, protože k nim stejně nikdy nedojde.


Autor článku píše, že jde o typický jev bojové nepřipravenosti amerických vojáků. Nejsou připraveni čelit nepřátelským divizím, ozbrojeným těžkou technikou a znalým vojenské taktiky, protože věří, že letectvo, protivzdušné systémy a dělostřelectvo zničí nepřítele dříve, než dojde k přímému kontaktu s protivníkem. (lin)


photo credit: Rapid Trident React to Contact Training via photopin (license)

Ohodnotit článek
(1 hlas)

Přečtěte si

Dnes je středa 17. července 2019 a svátek má Martina.
 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

  • Su-57 pro Turecko? Už ne jen prostředek nátlaku
    Ačkoliv to zprvu znělo jen jako silná slova či prostředek politického nátlaku, stále více se ukazuje jako reálná možnost, že Turecko nakoupí stíhačky páté generace nikoliv ve Spojených státech, ale v Rusku.
    úterý, 02 červenec 2019 23:04 Přečteno 2768 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru