Už bez Ukrajiny. Rusko vážně zvažuje výrobu vlastního Ruslanu

Rusko se může zcela obejít bez Ukrajiny při výrobě těžkých transportních letadel kategorie An-124 Ruslan, které tvoří významný komponent vzdušné dopravy v civilním i vojenském sektoru. Tamní letecký průmysl už začal přípravu možné obnovy výroby letounu, ovšem již čistě ruského a pod jiným názvem.

Možnost obnovy výroby letadla oznámil člen prezidentské komise pro rozvoj letectví Jurij Sytnik. „Podle všech mezinárodních pravidel jsme pro letoun povinni používat název An-124, pokud na něm neprovedeme významné změny. A takové změny provedeny budou – letoun tedy bude vyráběn již pod jiným názvem,“ uvedl Sytnik pro ruská média.

Dodal, že na konstrukci původního letounu se ruští konstruktéři podíleli rovnocenně s ukrajinskými.

„Bude provedena kompletní výměna avioniky, změny v konstrukci trupu, budou nainstalovány nové motory, takže prakticky půjde o zcela jiný letoun,“ vyjmenoval Sytnik pravděpodobné modernizační změny.

Zajištěním úkolů souvisejících s prodloužením životnosti a letové způsobilosti An-124 byla v Rusku pověřena společnost Letecký komplex S. V. Iljušina, která má současně bohaté zkušenosti s vývojem transportních letounů různých kategorií.

Již před časem oznámil velitel ruského vojenského transportního letectva generálporučík Vladimir Benediktov, že Rusko zvažuje obnovení výroby uvedeného typu.

Viceprezident pro leteckou dopravu společnosti OAK (Spojená letecká korporace) a generální ředitel Leteckého komplexu S. V. Iljušina Alexej Dmitrijevič Rogozin pak dodal, že obnovení výroby modernizovaného Ruslana An-124 pod novým jménem je „řešitelný problém“.

Koncept těžkého transportního letadla Elefant (Slon), představený prezidentské komisi pro rozvoj letectví ústavem CAGI (Centrální aerodynamický institut) na airshow MAKS-2017.

mbi, Eurasia24.cz

Zdroj: BMPD

Foto: © Vitaly Kuzmin, flateric

Ohodnotit článek
(15 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - V&T

 • Rusko vybuduje vlastní celosvětovou internetovou síť
  Ruská společnost Roskosmos připravuje ambiciózní projekt vybudování družicového internetu, propojujícího celou planetu.
  pondělí, 28 květen 2018 21:29 Přečteno 9282 krát
 • Už bez Ukrajiny. Rusko vážně zvažuje výrobu vlastního Ruslanu
  Rusko se může zcela obejít bez Ukrajiny při výrobě těžkých transportních letadel kategorie An-124 Ruslan, které tvoří významný komponent vzdušné dopravy v civilním i vojenském sektoru. Tamní letecký průmysl už začal přípravu možné obnovy výroby letounu, ovšem již čistě ruského a pod jiným názvem.
  sobota, 09 červen 2018 22:13 Přečteno 7426 krát
 • Síť amerických laboratoří okolo Ruska: podezření přibývají
  Spojené státy vytvořily kolem Ruska uzavřený pás laboratoří, jejichž zaměření a činnost pečlivě utajují. Co je náplní jejich činnosti?
  sobota, 15 září 2018 00:22 Přečteno 6540 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru