Tetris dokončen. Podívejte se, jak budou bydlet stovky ruských vědců a studentů (FOTO)

V ruském inovačním centru Skolkovo byla završena výstavba první obytné čtvrti – bytového komplexu Tetris. Ještě v únoru se sem nastěhují vědci a studenti Skolkovského institutu vědy a technologií.

V komplexu Tetris – pojmenovaném po v Rusku vzniknuvší počítačové hře – je k dispozici 235 jedno a dvoupokojových bytů s plochou od 28 do 78 metrů čtverečných. Byty jsou plně připraveny k bydlení – včetně zařízení a nábytku. Žít zde bude celkem 470 lidí.

Na jaře je v plánu dokončení výstavby dvou sousedních čtvrtí – Miro a Kvadro se samostatnými domky a řadovkami. Tři nové čtvrti poskytnou bydlení pro tisíc lidí.

Inovační centrum Skolkovo bylo založeno v roce 2010 a nadále se rozvíjí. Funguje zde největší technologický park v Evropě, před dokončením je výstavba Skolkovského institutu vědy a technologií, staví se vědecko-výzkumná a zkušební centra průmyslových partnerů, komunikace a zmíněné tři obytné čtvrti. Nastěhování prvních obyvatel „města inovací“ bude zásadní událostí, zahajující novou etapu v rozvoji centra Skolkovo.

Fond Skolkovo je nekomerční organizace vytvořená z iniciativy prezidenta Ruské federace. Cílem fondu je mobilizace zdrojů Ruska v oblasti aplikovaného výzkumu vytvořením příznivých podmínek pro vědecko-výzkumnou práci v pěti oblastech: energetická efektivita, výzkum vesmíru, biomedicína, jaderné a počítačové technologie. V roce 2020 má v inovačním centru pracovat 35 tisíc lidí.

 

Zdroj: sdelanounas.ru

Foto: rbc.ru

loading...

Ohodnotit článek
(8 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru