Tetris dokončen. Podívejte se, jak budou bydlet stovky ruských vědců a studentů (FOTO)

V ruském inovačním centru Skolkovo byla završena výstavba první obytné čtvrti – bytového komplexu Tetris. Ještě v únoru se sem nastěhují vědci a studenti Skolkovského institutu vědy a technologií.

V komplexu Tetris – pojmenovaném po v Rusku vzniknuvší počítačové hře – je k dispozici 235 jedno a dvoupokojových bytů s plochou od 28 do 78 metrů čtverečných. Byty jsou plně připraveny k bydlení – včetně zařízení a nábytku. Žít zde bude celkem 470 lidí.

Na jaře je v plánu dokončení výstavby dvou sousedních čtvrtí – Miro a Kvadro se samostatnými domky a řadovkami. Tři nové čtvrti poskytnou bydlení pro tisíc lidí.

Inovační centrum Skolkovo bylo založeno v roce 2010 a nadále se rozvíjí. Funguje zde největší technologický park v Evropě, před dokončením je výstavba Skolkovského institutu vědy a technologií, staví se vědecko-výzkumná a zkušební centra průmyslových partnerů, komunikace a zmíněné tři obytné čtvrti. Nastěhování prvních obyvatel „města inovací“ bude zásadní událostí, zahajující novou etapu v rozvoji centra Skolkovo.

Fond Skolkovo je nekomerční organizace vytvořená z iniciativy prezidenta Ruské federace. Cílem fondu je mobilizace zdrojů Ruska v oblasti aplikovaného výzkumu vytvořením příznivých podmínek pro vědecko-výzkumnou práci v pěti oblastech: energetická efektivita, výzkum vesmíru, biomedicína, jaderné a počítačové technologie. V roce 2020 má v inovačním centru pracovat 35 tisíc lidí.

 

Zdroj: sdelanounas.ru

Foto: rbc.ru

loading...

Ohodnotit článek
(8 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - V&T

 • Rusko vybuduje vlastní celosvětovou internetovou síť
  Ruská společnost Roskosmos připravuje ambiciózní projekt vybudování družicového internetu, propojujícího celou planetu.
  pondělí, 28 květen 2018 21:29 Přečteno 9283 krát
 • Už bez Ukrajiny. Rusko vážně zvažuje výrobu vlastního Ruslanu
  Rusko se může zcela obejít bez Ukrajiny při výrobě těžkých transportních letadel kategorie An-124 Ruslan, které tvoří významný komponent vzdušné dopravy v civilním i vojenském sektoru. Tamní letecký průmysl už začal přípravu možné obnovy výroby letounu, ovšem již čistě ruského a pod jiným názvem.
  sobota, 09 červen 2018 22:13 Přečteno 7427 krát
 • Síť amerických laboratoří okolo Ruska: podezření přibývají
  Spojené státy vytvořily kolem Ruska uzavřený pás laboratoří, jejichž zaměření a činnost pečlivě utajují. Co je náplní jejich činnosti?
  sobota, 15 září 2018 00:22 Přečteno 6542 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru