Ruský prezidentský supervůz už není fikcí. Uniklo první foto prototypu SUV

Na internetu se objevily první fotografie velkého SUV projektu Kortež (Kolona), který představuje budoucnost ruského prezidentského vozového parku.Sdělovacími prostředky doposud kolovaly pouze nákresy designových studií a záběry z interiéru makety (viz video níže). Na začátku letošního března se ale na Instagramu uživatele double13 objevily první fotografie reálného prototypu jednoho z členů rodiny prezidentských automobilů budoucnosti – mohutného SUV.


Kortež je projekt financovaný ruským státem. V rámci projektu má být na jedné bázové platformě vyvinuto několik typů vozidel, počínaje business-sedanem, přes MPV, SUV a konče samotnou prezidentskou limuzínou.

Podle uživatele double13 je na záběrech zachycen zkušební vzor pro testování. Velké SUV by mělo sloužit jako doprovodný automobil pro prezidentskou kolonu.

Informace o projektu jsou dosud utajovány. Známý je fakt, že do projektu je přizváno vývojové oddělení společnosti Porsche, které má především rozpracovat celou linii motorů pro tento projekt: „nejskromnějšími“ budou šestiválce, nejsilnějším pak dvanáctiválcový „motor-car“.

Termín dokončení prototypu prezidentské limuzíny byl stanoven na leden letošního roku, veřejnost však automobil pravděpodobně neuvidí dříve než v roce 2017. Klíčovým pro celý projekt se má stát inaugurace prezidenta po volbách v roce 2018.

Zdroj: auto.vesti.ru

Foto: © double13, Instagram

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - V&T

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru