Český sudí v KHL: Rusové jsou hrozně fajn lidi

Po „tunách“ lží a pomluv všeho ruského se v tuzemském mediálním mainstreamu vzácně objevil článek, který se o Rusku a jeho lidech vyjadřuje pochvalně a mile.

Zdrojem informací v článku portálu iDNES.cz totiž není žádná ze „světových agentur“, které systematicky napadaly například olympiádu v Soči nebo ruské sportovce kvůli údajnému dopingu. O hokeji a Rusku hovoří český sudí Antonín Jeřábek.

Reklama

Rusko zná dobře – v tamní Kontinentální hokejové lize píská už tři roky a na zápasy létá doslova po celé zemi, navíc coby hokejový arbitr nemá vždy tu nejvděčnější úlohu.

Jak uvádí, nesetkal se s nevraživostí kolegů z hokeje: „Celá první sezona byla o poznávání se navzájem, od té druhé mě všichni kolegové vesměs přijali a dnes mi říkají, že už jsem jejich. Za ty tři roky jsem se nikdy nesetkal s negativními reakcemi nebo s tím, že by mě nechali ve štychu.“

A co říká na samotné Rusy? „Z tohohle pohledu nemůžu říct na Rusy křivé slovo, spíš naopak. Obecně jsou Rusové hrozně fajn lidi a troufnu si říct, že jsou možná ještě srdečnější než u nás nebo v Evropě. Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by někdo odmítl pomoct.“

Pozitivně hodnotí například také posuzování hrubých zákroků v Rusku, zejména těch potenciálně nebezpečných u hrazení – co se u nás nepovažuje za faul, v Rusku ano. Především by se mělo dbát na zdraví a bezpečnost hráčů, říká.

ea24

Zdroj: iDNES.cz

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(8 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 15. listopadu 2019 a svátek má Leopold.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama