Kam až sahá dno? ČTK, Novinky a další vám to ukážou, ale tentokrát už je to o zdraví

Pokud jste si mysleli, že mediální mainstream už klesl na samé dno, nejspíš jste se zmýlili. I to dno je totiž asi bezedné, jak dokazuje článek, který v pátek 12. května kontaminoval tuzemský mediální prostor.

Například portál Novinky jej vypustil do éteru pod titulkem „Stopy hackerského útoku na Macrona vedou k americké krajní pravici“.

Reklama

Schéma manipulace je klasické: nějaký chorý mozek a nenažraný pupek jako obvykle zneužil novináře, tentokrát v Le Monde, – následně, nejspíš od některé ze „světových agentur“, text převzala a zahrnula do svého servisu „veřejnoprávní“ ČTK – a odtud už přes všemožné portály, noviny, rádia a televize putuje do všech českých domácností.

Jeden by si po přečtení titulku myslel, že se jedná o operaci s primárním cílem poškodit už tak nevelký potenciál nechtěné, ale okolnostmi vyžadované spolupráce amerického prezidenta Donalda Trumpa s globalistou Emmanuelem Macronem ještě před jeho nástupem do Elysejského paláce.

Až by se člověku chtělo ulevit, že tentokrát jsou mimo hru ruští hackeři alias ruské tajné služby. Že v tomto případě je na vině jen Trump, Bannon, Flynn a spol.

Jenže ne. Tato domněnka se rozplyne a úleva se převrátí v zoufalství po přečtení úvodního odstavce:

„Stopa hackerského útoku, jehož terčem se těsně před nedávnými prezidentskými volbami ve Francii stalo hnutí Emmanuela Macrona, vede k americkým neonacistům, kteří sympatizují s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a americkým prezidentem Donaldem Trumpem.“

Tři dny po připomínce porážky nacismu Velkou zemí přišívají nacistické sympatizanty jejímu prezidentovi, jehož otec byl nacisty těžce raněn, maminka sotva přežila nelidskou nacistickou blokádu Lenigradu, zatímco další z jejích synů ještě jako malý chlapec během nacistické blokády umřel.

Novinářská hovada.

Geo, Eurasia24.cz

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(13 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je neděle 17. listopadu 2019 a svátek má Mahulena - Den boje za svobodu a demokracii.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama