Řež v Dajr az-Zauru. Generál Šamanov vylíčil průběh bitvy

Také u nás vzbudil mediální zájem nedávný prudký střet ruských a syrských vojáků s početnou skupinou teroristů z IS v Dajr az-Zauru. Média zjevně zajímala především skutečnost, že umírali i ruští vojáci, byť pobili desítky militantů. Spekulace a mediální smyšlenky uvedl na pravou míru předseda výboru pro obranu Státní dumy a dříve velitel výsadkových vojsk (VDV) Vladimir Šamanov.

Generál Šamanov zveřejnil některé podrobnosti týkající se úmrtí ruských vojáků v boji s IS, ke kterému došlo ve středu 23. května v provincii Dajr az-Zaur. Především Šamanov odmítl fámy o tom, že „Syřané opustili v boji svoje pozice“ a že se „ruští vojáci museli bránit sami“. Útoku ozbrojenců čelili ruští i syrští vojáci společně.

„V oblasti Dajr az-Zauru je velmi členitý a složitý terén, dělostřelecká baterie pokrývala palbou určený sektor. Je zřejmé, že útok ozbrojenců byl naplánován předem. Přesuny ozbrojenců IS probíhaly s využitím rychlých terénních automobilů Toyota s nainstalovanými velkorážnými kulomety,“ uvedl Šamanov.

Podle generála měla dělostřelecká baterie svou vlastní ochranu, která první útok ozbrojenců odrazila. „Během následující bitvy pak byla většina teroristů zlikvidována střelbou z ručních a podpůrných zbraní. Rychlost a prudkost, s jakou ozbrojenci svůj útok uskutečnili, však pro obránce přece jen představovala určitý prvek nepředvídatelnosti.“

Syrští vojáci přítomní u baterie, jejichž úkolem byla její bezprostřední ochrana, se podle Šamanova důstojně vypořádali s úkoly, které před ně střetnutí postavilo. „Bohužel, měli jsme i ztráty. Dva vojáci zahynuli přímo v boji, další dva později podlehli svým zraněním a ještě tři další utrpěli zranění. Smrt čtyř ruských vojáků v Sýrii je velkou ztrátou nejen pro rodiny a přátele padlých vojáků, ale také ztrátou celé naší vlasti,“ řekl Šamanov.

Zdroje nakloněné ozbrojencům tvrdí, že kromě řadových vojáků zahynuli během boje také dva příslušníci soukromé vojenské skupiny (podobná vyjádření Ministerstvo obrany RF zásadně nekomentuje; v oddílech tzv. Lovců IS zdaleka nebojují jen lidé ze Společenství nezávislých států, ale také větší množství Syřanů). Ztráty ozbrojenců představují 43 zabitých.

Jak se ruští a syrští vojáci vypořádali s útočníky, ukazují záběry na facebookové stránce News Deir al-Zour. Upozorňujeme však, že jsou extrémně drastické.

mbi, Eurasia24.cz

Zdroj: colonelcassad.livejournal.com

Ilustrační foto: MO RF / YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(14 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

Nejčtenější články - Jak to je s...

 • Ahojte, oni vám o Íránu lžou!
  Zvažovali jste někdy možnost, že téměř cokoliv, co vám o světě říkají západní masmédia, je lež a smyšlenka?
  středa, 10 říjen 2018 23:06 Přečteno 7313 krát
 • Život v USA – komu stojí za to?
  Pracuji v moskevské pobočce jedné z největších amerických průmyslových korporací. V práci jsem často jezdil na služební cesty do USA, a mám proto alespoň představu o práci ve velké americké inženýrské firmě.
  neděle, 11 listopad 2018 00:01 Přečteno 3767 krát
 • Bruce Gagnon: Trump je jen herec, americkým oligarchům jde o přístup k Arktidě
  Korporace budou tlačit na zničení Ruska stále víc i s postupujícím oteplováním planety a táním ledu v Arktidě. V rozhovoru s ruským novinářem Konstantinem Sjominem to uvedl dlouholetý americký bojovník proti válce Bruce Gagnon.
  pondělí, 05 listopad 2018 22:54 Přečteno 2913 krát
 • Západ prohrává, a tak doslova útočí na Čínu a Rusko „zleva zprava“
  Šílenost a odpornost západní protičínské propagandy přivedly některé mé přátele z Číny až k pláči. Pomatenost toho, co se tvrdí a píše v USA a Evropě o Číně (a samozřejmě i o Rusku), nyní jasně odráží frustraci a hrubost navztekané poražené strany. Člověk by měl dokonce chuť západní impérium politovat,…
  čtvrtek, 01 listopad 2018 21:56 Přečteno 2492 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru