EURASIA24

EURASIA24.cz vstupuje do nové éry

Vážení přátelé,

pokud jste novou podobou webu EURASIA24.cz příjemně překvapeni, jsme nesmírně rádi. Nejde přitom jen o změnu vizuální podoby.

EURASIA24.cz se už více než rok snaží o nemožné. Snaží se svojí skromnou trochou přispět k vyvážení informačního účinku obludně rozsáhlé a systematické mediální masáže prováděné globálními oligarchy – tedy majiteli všech významných světových médií a tiskových agentur – a hrstkou místních oligarchů, kteří postupně převzali bezmála veškerý „zbytek“ plošných médií v České republice i na Slovensku.

Výjimku v tomto ohledu netvoří ani takzvaně veřejnoprávní média, jejichž redakce pracují buďto s informacemi oněch „světových agentur“, nebo pod vlivem nejrůznějších zahraničních „think tanků“, „neziskových organizací“ či lokálních oligarchů. Ti nejenže figurují v orgánech všech těchto vlivových skupin, ale zásadně ovlivňují činnost hlavních politických stran.

Míru prorostlosti všech těchto entit ilustruje například v České republice iniciativa Rekonstrukce státu, řízená prostřednictvím organizací globálního oligarchy George Sorose. Iniciativa „získala většinu“ poslanců dolní komory Parlamentu ČR a na prosazování jejich opatření dohlížejí korporátní i veřejnoprávní média. Anebo takzvaný Aspen Institute, v jehož orgánech najdete Albrightovou a současně Bakalu – štědře financujícího politické strany a vlastnícího vlivná vydavatelství v ČR – či spolupracujícího miliardáře Janečka, jenž se neúnavně snaží prosazovat svůj byznys ve veřejné sféře.

Skutečnost je taková, že naše země jsou bezmála 27 let v zajetí bezohledných parazitů a psychopatů napříč „levicí“, „pravicí“ i „středem“, kteří ve snaze o prosazení svých obchodních nebo patologicky narcistických zájmů musejí jít na ruku západním, severoatlantickým nebo chcete-li euroatlantickým globálním oligarchům. A ti, díky po staletí prováděné expanzi a agresi, ovládli prakticky všechny sféry veřejného života a od narození vstupují i do životů našich osobních.

Přijali jsme za samozřejmé říkat našim dětem, že „se bez angličtiny ve světě neobejdou“, přijali jsme za samozřejmé, že většinu nositelů Nobelovy ceny tvoří laureáti ze stejného „civilizačního okruhu“, přijali jsme za samozřejmé, že o konání světových sportovních podniků rozhodují organizace sídlící v západní Evropě a řízené z břehů severního Atlantiku, přijali jsme za samozřejmé, že Organizace spojených národů je řízena z New Yorku.

Neustále přitom konstatujeme, jak je „euroatlantická civilizace“ bezvýchodně v koncích, jak se „Západ“ nezadržitelně řítí do propasti, jak v záplavě uprchlíků „Evropa páchá sebevraždu“ a jak je „systém vadný“. Nicméně skutečná východiska a systémové alternativy hledá a předkládá málokdo.

Proč EURASIA24.cz? Protože NE EUROATLANTISMUS. Systémová alternativa se skrývá už v názvu naší aktivity, stejně jako směr, který hodláme podporovat:

Je to multipolarismus namísto globalismu, představujícího slitek korporátního parazitismu, amerického (anglosaského či šíře „západního“) hegemonismu a liberalistického univerzalismu.

Je to řád namísto chaosu.

Je to respektování a úcta k národní svébytnosti a pevné státnosti se všemi specifiky namísto prosazování světoobčanství, „bourání hranic“ a „mobility“ milionových mas.

Je to harmonické soužití národů a suverénních států „od Lisabonu po Vladivostok“ (právě proto takový název našeho webu), založené na kolektivní bezpečnosti a vztahu rovného s rovným, namísto ničení kultur, národů i jednotlivců uvnitř účelového projektu zvaného „EU“; namísto členství v bezpečnostních strukturách, jimž platíme obrovské prostředky proto, abychom se museli podílet na ochraně heroinového byznysu; namísto parazitických a otrokářských transatlantických dohod o „volném obchodu“.

Je to respektování přírodních zákonů namísto prosazování zvráceností a genderových experimentů.

Teprve dostanou-li národy a jejich státy možnost jednat suverénně, nikoliv pod neustálým tlakem a vydíráním „euroatlantických struktur“ – a to nejen korporátních, vojenských a politických, ale i mediálních – teprve poté bude mít smysl i v našich zemích nastolovat otázky, jako je přímá demokracie či sociální spravedlnost.

Pomalu, ale jistě se stáváme webem česko-slovenským, protože mezi našimi každodenními čtenáři jsou nejen tisíce Čechů, ale i tisíce Slováků. Je to přirozené právě díky společným specifikům, podobnosti jazyka a „citu“ při vnímání dění doma i ve světě. Nově se proto chceme více věnovat i událostem v České republice a na Slovensku, avšak především v kontextu těch nejširších geopolitických nebo chcete-li globálně-politických souvislostí.

Zřídili jsme proto novou sekci „blogy a komentáře“, kde chceme zveřejňovat zajímavé názory čtenářů, bloggerů, ale i slušných politiků. Takových, kteří přemýšlejí nad rámec politických a finančních kalkulací a vidiny osobního prospěchu, současně si uvědomují, že nejprve je potřeba řešit samotnou podstatu problému, a jsou ochotni například prosazovat opatření k vystoupení z Evropské unie a Severoatlantické aliance.

Další tematické rozdělení webu zůstává podobné jako za předešlého stavu, a to včetně kategorie „vojenství“. Proč jsme přesvědčeni, že si tento obor zasluhuje takovou důležitost a samostatnou sekci? Protože při rostoucí snaze globální oligarchie o vyvolání velké války mimo americký kontinent – nezbytné pro její „přežití“ – chceme poukázat na to, že podlehnout neustálému konejšení a přesvědčování o neporazitelnosti NATO může vést k omylu se strašlivými následky.

Ke všemu výše uvedenému ale potřebujeme vaši podporu.

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.

Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Abychom i při minimálních časových a finančních možnostech, jimiž disponujeme, neztratili možnost web provozovat, tvořit a rozvíjet, potřebujeme nutně vaši pomoc. Jak nám můžete pomoci?

 

 • překlady zpravodajských a analytických textů ze zahraničních zdrojů (v koordinaci s redakcí)
 • fundovanými analýzami zahraničněpolitického i vnitropolitického dění v ČR a na Slovensku
 • zajímavými postřehy, názory, tipy a podněty
 • finančním příspěvkem na provoz a rozvoj webu, ideálně pravidelným
  č. ú.: 2301083718/2010
  IBAN: CZ7220100000002301083718
 • kliknutím na reklamu
 • „lajkováním“ našeho webu na Facebooku a sdílením článků na sociálních sítích
 • e-mailovým přeposíláním článků příbuzným, známým a kolegům

 

Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

S drobnými příjmy z reklamy neděláme nic než to, že je investujeme do rozvoje webu, čehož jste právě nyní přímými svědky. Velmi také uvítáme další spolupracovníky – dobrovolníky a nadšence, kteří jsou ochotni obětovat trochu svého volného času věci, o které je zde řeč.

Hodí se všichni, kteří se zajímají o veřejné dění a současný vývoj jim není lhostejný, znají cizí jazyky (ruský, anglický, německý, francouzský) a současně – či především – výborně ovládají češtinu nebo slovenštinu, protože naše jazyky ctíme jako národní poklady.

Za vážně myšlenou nabídnutou pomoc nebo podporu budeme nesmírně vděčni. Děkujeme.

Ať se vám nová EURASIA24.cz líbí.

 

Tým EURASIA24.cz

 

Ohodnotit článek
(99 hlasujících)

Další články této kategorie:

 

 

 

ad-banner3

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru