T-90 do rukou Američanů, ruské zlaté rezervy, incident na letadlové lodi… Krátké zprávy EA24 (plus VIDEO)

Vojenské odstrašování Íránu se americkému námořnictvu v Perském zálivu příliš nevede. V těchto dnech vyšlo najevo, že…

Spojeným státům se zřejmě podařilo někde získat moderní ruský tank T-90S se svařovanou věží (což značí, že se jedná o jednu z nových variant tanku). Původ obrněnce není znám, tyto tanky provozují například Irák či Indie. Američané už v minulosti získali celou řadu poměrně moderních ruských zbraní, které slouží jednak k prozkoumání použitých technologií, ale zejména k testování bojových prostředků potenciálního protivníka a k následnému vývoji protiopatření. USA už za tímto účelem získaly například letouny Su-27 nebo protivzdušné systémy S-300.

Reklama

Ruské zlaté a devizové rezervy se za pouhý týden zvětšily o 1,3 miliardy dolarů na hodnotu 528,4 dolarů, informovala ruská centrální banka. Rozložení rezerv se navíc průběžně mění ve prospěch zlata…

Objem dluhu obyvatel České republiky meziročně vzrostl o 148,7 miliardy na 2,38 bilionu korun…

Vojenské odstrašování Íránu se americkému námořnictvu v Perském zálivu příliš nevede. V těchto dnech vyšlo najevo, že na letadlové lodi USS Abraham Lincoln došlo 9. srpna k poměrně závažnému incidentu, kdy se letoun vzdušného radiolokačního průzkumu E-2D Hawkeye při přistání vychýlil z přistávací dráhy a poškodil při tom dva letouny F/A-18E/F Super Hornet. Úlomky z vrtulí pak poškodily další dvě stíhačky stejného typu… Celková škoda byla vyčíslena na „více než dva miliony dolarů“. V červnu Američané v Perském zálivu ztratili velký dron RQ-4A za více než 130 milionů dolarů, když jej sestřelila protivzdušná obrana íránských revolučních gard.

Reklama

Jihokorejský list Chosun přiznává fakt, že nejnovější taktické raketové systémy KLDR, naposledy testované 16. srpna, demonstrovaly schopnost překonat americko-jihokorejskou protiraketovou obranu a zasáhnout jak základnu Čchongdžu, kde jsou umístěny stealth stíhačky F-35, tak základny amerických sil Pchjongtchek a Osan. Severokorejský vůdce Kim Čong-un před časem varoval, že KLDR na pořízení „neviditelných“ úderných letounů Jihem zareaguje vývojem nových druhů zbraní, které budou schopny vyřadit z provozu supermoderní stroje ještě před tím, než se dostanou do vzduchu.

Na internetu se objevilo video zásahu saúdskoarabské stíhačky F-15 proti dronu Qasef-2K, kde je patrné zaměření bezpilotního prostředku a jeho zničení tepelně naváděnou protiletadlovou řízenou střelou. Drony Qasef-2K, které mají pravděpodobně íránský původ, používají jemenští povstalci, mimo jiné je nasadili při nedávném úderu na vojenskou přehlídku v Adenu.

Reklama

Geo, EA24

Ilustrační foto: Vitaly Kuzmin, CC BY-SA 3.0

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(8 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je neděle 17. listopadu 2019 a svátek má Mahulena - Den boje za svobodu a demokracii.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama