Razantní zásah. Alianční stíhačku od ruského ministerského letadla odehnal Su-27 (VIDEO)

Další z řady incidentů mezi letouny NATO a ruskými stroji se odehrál nad neutrálními vodami Baltu, kde se alianční stíhačka přiblížila k letounu ruského ministra obrany. Jenže v blízké pozici se „ohřála“ jen pár okamžiků.

Jak vyplývá ze zveřejněných záběrů, stíhačka NATO zcela cíleně „tlačila“ na letoun, v němž cestoval z Kaliningradu do Moskvy ruský ministr obrany Sergej Šojgu a další představitelé ruského státu.

Reklama

Úlohu provokatéra tentokrát sehrál pilot letounu EF-18A španělských vzdušných sil (viz foto). Na jeho přiblížení zareagoval doprovodný ruský Su-27, který stíhačku NATO nekompromisně odehnal, aniž jí dal sebemenší šanci pokračovat v provokaci.

Pro úplnost lze uvést, že španělský stroj byl vyzbrojen střelami AMRAAM středního dosahu a IRIS-T pro blízký vzdušný boj. S obdobnou konfigurací výzbroje se v roli doprovodu ruského ministerského letounu nacházel také stíhač Su-35 se střelami R-77 a R-73.

Reklama

Velmi podobná událost se nad Baltem odehrála letos v lednu, kdy ruský Su-27 stejně razantním způsobem odehnal „dorážející“ americkou stíhačku F-15C.

ea24

Foto: YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(9 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 15. října 2019 a svátek má Tereza.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama