Nasazení laseru v Libyi, střet Saúdů a SAE v Jemenu, stíhání britského torpédoborce… Krátké zprávy EA24 (plus VIDEO)

V Libyi byl pravděpodobně vůbec poprvé v historii použit v reálných válečných podmínkách bojový laser…

Ačkoliv si americký prezident Trump snaží zachovat tvář a naoko „nedělat vědu“ ze série severokorejských raketových testů, ve vojenských kruzích Spojených států i Jižní Koreje schopnosti nejmodernější taktické výzbroje KLDR evidentně vyvolávají paniku. Dvě rakety při posledním testu podle údajů jihokorejské armády překonaly vzdálenost okolo 400 kilometrů, přičemž dosáhly výšky 48 kilometrů a pohybovaly se rychlostí více než Mach 6,1. K raketovým testům KLDR se na EA24 již brzy vrátíme podrobněji.

Reklama

Čerstvá data statistiků potvrzují, že se automobilová výroba v ČR meziročně zřítila o 7,6 procenta, což má zásadní vliv na celou tuzemskou průmyslovou výrobu, která poklesla o 3,8 procenta. Nezpochybnitelné důkazy o poklesu globální poptávky po autech stejně jako další signály „ochlazení světové ekonomiky“ (terminologii nechť si užije každý dle libovůle) přicházejí už řadu měsíců. Do toho zcela zákonitě eskaluje obchodní válka mezi Čínou a USA a (prozatím) vládne studený mír mezi Spojenými státy a EU. I přes očividná fakta a mediální záplavu dobře honorovanými analytiky všeho druhu se některé ekonomické redakce nezdráhají napsat, že „český průmysl nečekaně padá“. Zpomaluje i Německo a do záporné hodnoty se dostal „růst“ ekonomiky brexitem vystrašené Velké Británie. „Nečekaně“…

V Libyi byl pravděpodobně vůbec poprvé v historii použit v reálných válečných podmínkách bojový laser. Vojska Vlády národní jednoty nasadila turecký antidronový laserový systém proti bezpilotnímu letounu tzv. Libyjské národní armády. Fotografie ukazují trosky zříceného dronu se stopami propálení.

Reklama

V řeckém přístavu Alexandrupoli se každoročně koná pochod na počest ruských vojáků, kteří zde padli během rusko-turecké války v letech 1877 a 1878. Marš ruských námořníků se setkává s takovým ohlasem místních Řeků, že ti svými projevy nadšení přehluší i vojenskou kapelu.

Sílící ozbrojené střety mezi stoupenci formálního jemenského prezidenta Hádího a jihojemenskými separatisty znamenají de facto otevřený konflikt mezi Saúdskou Arábií, podporující ty první, a Spojenými arabskými emiráty, obviňovanými z podpory těch druhých. Obě země přitom ještě nedávno v rámci „koalice“ vedly v Jemenu společnou agresi s proklamovaným cílem zastavit „růst vlivu Íránu v oblasti“. Spojené státy jsou hluboce znepokojeny…

Íránské revoluční gardy si v Perském zálivu troufají nejen na britské civilní tankery, ale i na válečná plavidla včetně chlouby britského námořnictva, bojové lodi HMS Duncan s výtlakem přes 8 tisíc tun a mohutnou raketovou i hlavňovou výzbrojí. Íránci teď zveřejnili video, jak rychlé čluny revolučních gard v Hormuzském průlivu stíhají tento moderní torpédoborec, který Británie do oblasti vyslala kvůli „zajištění bezpečnosti britských tankerů“.

Reklama

ea24

Ilustrační foto: depositphotos.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(7 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 15. října 2019 a svátek má Tereza.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama