Rychlé čluny, bleskový výsadek. Britskému tankeru pokus o únik nepomohl (VIDEO)

Íránské revoluční gardy zveřejnily dramatické video zachycující zadržení tankeru Stena Impero, plujícího pod britskou vlajkou v Hormuzském průlivu. Akce ukázala efektivitu výcviku i techniky íránských oddílů, které použily stejnou taktiku jako nedávno britská námořní pěchota u Gibraltaru.

Reklama

Na záběrech íránských revolučních gard (IRGC) je možno vidět, jak britskou loď dohání a obkličuje několik rychlých hlídkových člunů. Nad tankerem se pohybuje vrtulník Mi-171, z něhož vzápětí provádí úspěšný výsadek příslušníci speciálních oddílů IRGC.

Posádce tankeru tak nebylo nic platné, že se pokusila o únik plnou rychlostí. Speciálové IRGC nad plavidlem rychle převzali kontrolu a přinutili jej doplout k pobřeží. Íránci také tvrdí, že v zásahu se jim neúspěšně snažila zabránit fregata britského námořnictva.

Írán tak provedl „zrcadlovým způsobem“ odvetnou akci za nedávné zadržení tankeru Grace 1, který měl převážet právě íránskou ropu. Tanker zadrželi u Gibraltaru příslušníci Royal Marines, kteří se na jeho palubu dostali z vrtulníku, zatímco plavidlo obklíčily rychlé čluny.

ea24

Ilustrační foto: depositphotos

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(8 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 15. října 2019 a svátek má Tereza.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama