Cizí vojáci ve Venezuele, izraelské stíhačky proti syrským, politický pohyb v Rusku… Krátké zprávy EA24

Ve Venezuele se znovu objevili cizí „zelení mužíci“. Ani ne tak zelení, jako spíše modří – podle uniforem totiž jde o…

Až neuvěřitelné kousky objevila italská policie při zátahu proti neonacistům na severu země. Kromě obrovského množství nožů, pistolí, samopalů (včetně československého škorpionu), útočných pušek a brokovnic to byla také celá řízená střela Matra Super 530 F i s originálním přepravním kontejnerem. Těžko říct, k čemu italským náckům byla, raketa je totiž kategorie vzduch-vzduch... ale kdo ví, třeba je někde schovaná i „mateřská“ Mirage…

Reklama

Veřejná koupaliště už nejsou místem klidného letního odpočinku, ale stále častěji prostorem zdraví nebezpečným. Svědčí o tom nejen události z tuzemských plováren, ale také situace v Německu, kde kvůli násilným incidentům musí některá koupaliště chránit ostnaté dráty a hlídat bezpečnostní agentury. Podle citovaného německého experta-kulturologa není pravda, že by problémy vyvolávali především mladí migranti... Konflikty jsou prý důsledkem toho, že „dnes koupaliště na rozdíl od minulosti přitahují lidi ze všech společenských vrstev a věkových skupin“. Vzpomenou si pamětnicí na něco podobného z dob ČSSR a NDR?

Bitcoin „sežere“ stejné množství energie jako celé Švýcarsko, zjistili výzkumníci z univerzity v Cambridge. K těžbě kryptoměny a obsluze blockchainu je třeba stejné množství energie, jaké vyprodukuje sedm jaderných elektráren.…

Ve Venezuele se znovu objevili cizí „zelení mužíci“. Ani ne tak zelení, jako spíše modří – podle uniforem totiž jde s největší pravděpodobností o vojáky čínského námořnictva, kteří byli vyfotografováni v metropoli Caracasu. V zemi mají být za účelem „výměny zkušeností“ se svými venezuelskými protějšky.

Reklama

Mezi tím na izraelské základně Nevatim přistály další dva letouny F-35, zde nazývané Adir. Izrael jich tak má v arzenálu už šestnáct a vesele pořizuje další. Přes veškeré mediální výpady vůči programu F-35 lze jen těžko pochybovat o tom, že tato stealth letadla přináší výrazné zlepšení schopností už tak „nadupaných“ izraelských vzdušných sil. Ty se tak znovu dostávají o krok napřed v porovnání se sousedními zeměmi a Izrael současně nakupuje i nové modifikace letounů F-15. Naproti tomu letectvo Sýrie, která je často objektem izraelských agresí, už jen vzpomíná na zašlou slávu z období existence Sovětského svazu, kdy disponovalo tehdy moderními letouny MiG-23, MiG-25, MiG-29 a Su-24. S výjimkou některých dílčích modernizací se technika syrských pilotů od konce studené války de facto nezměnila, jen jí výrazně ubylo.

Popularita ruské vládní strany Jednotné Rusko rychle a vytrvale padá. Zatímco v posledních volbách do Státní dumy strana získala přes 54 procent hlasů, nyní ji podporuje jen 32,2 procenta voličů, což je nejméně za poslední dlouhé roky. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury WCIOM. Pryč jsou také dny, kdy popularita prezidenta Putina přesahovala 80 procent, ačkoliv jeho činnost schvaluje stále slušných 63,8 procenta lidí. Důvěra v prezidenta, vládu i stranu Jednotné Rusko utrpěla zejména po schválení zákona o posunutí věku odchodu do důchodu. Rusové také jsou rozčarováni tím, že Putin po svém opětovném zvolení znovu jmenoval liberální, „postjelcinskou“ vládu v čele s neoblíbeným premiérem Medveděvem.

ea24

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(6 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 15. října 2019 a svátek má Tereza.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama