Impozantní výzbroj ruských fregat, Defiant ve vzduchu, dorážení Američanů nad Baltem… Zprávy EA24 plus VIDEO

Ve Spojených státech uskutečnil první let vyvíjený vojenský vrtulník Sikorsky–Boeing SB-1 Defiant. Vysokorychlostní stroj bude létat cestovní rychlostí hodně přes…

Nové ruské fregaty projektu 22350M budou mít výtlak okolo 7 tisíc tun a budou vyzbrojeny impozantním množstvím 48 střel Kalibr nebo hyperzvukovými raketami Zirkon. Půjde o lodě vycházející z plavidel projektu 22350 Admirál Gorškov, která právě vstupují do služby v ruském námořnictvu.

Reklama

O stavu rozkladu ukrajinské společnosti vypovídá incident, který se udál v polovině března v obci Luka-Melešivska ve Vinnycké oblasti. Přívrženci Pravoslavné církve Ukrajiny se pokusili „obsadit“ kostel Ukrajinské pravoslavné církve – a nastala bitka, ve které na pohlaví ani věku nezáleželo. Rvaly se i bábušky...

Rusko a KLDR uzavřely v Moskvě smlouvu o výměně v několika oblastech, včetně politické a ekonomické. Obě země jsou pod americkými sankcemi, a jak to ta vypadá, ještě dlouho budou.

Novozélandské neziskovky vyzývají k nošení hidžábu jako výrazu solidarity s oběťmi teroristického útoku, což se i děje – přinejmenším v případě tamních televizních moderátorek. Jenže feministické neziskovky se s tím nemohou smířit, protože v hidžábu vidí symbol útlaku. A už vůbec to prý neukonejšilo muslimy, zejména ty radikálního zrna…

Pokračovalo dorážení amerických B-52H v blízkosti ruských hranic. Jeden z těchto strategických bombardérů musel nad Baltem „doprovodit“ stíhač Su-27 Vzdušných a kosmických sil.

A aby to Američané měli ještě těžší, Rusko údajně začalo s přesunem komponentů protivzdušných systémů S-300 z kaliningradského Gvardějsku ještě víc na západ, tedy kam až to šlo – do města Baltijsk na Viselské kose.

Turecký prezident Erdogan se chystá do Moskvy, kde se má – znovu – setkat s Vladimirem Putinem. Předpokládaný termín je 8. dubna, oba prezidenti mají „Balšom těatre“ společně zhlédnout tureckou operu s názvem Trója…

Reklama

Ve Spojených státech uskutečnil první let vyvíjený vojenský vrtulník Sikorsky–Boeing SB-1 Defiant. Vysokorychlostní stroj bude létat cestovní rychlostí hodně přes 400 km/h, přičemž spoléhá na nekonvenční technologii dvou souosých protiběžných nosných rotorů kombinovaných s tlačnou vrtulí. Osvojením této technologie Američané získají značnou výhodu, a to nejen pokud jde o rychlost, ale také stabilitu a ovladatelnost vrtulníků nové generace.

Vznik Muslimského bratrstva iniciovaly britské tajné služby, když Britové cítili ohrožení svého vlivu na Blízkém východě ze strany sílícího komunistického hnutí v arabských zemích. Britská rozvědka tehdy vydávala boj proti komunismu za „boj proti bezbožství“. Tvrdí to sovětský exdiplomat a arabista Vjačeslav Matuzov v nedávno zveřejněném (a velmi zajímavém) rozhovoru pro EADaily.

Ukrajinský ministr zahraničí Klimkin prohlásil, že úroveň vysokoškolského vzdělání v jeho zemi od časů SSSR katastroficky upadla. Ukrajinská společnost po „získání nezávislosti“ na Sovětském svazu údajně očekávala, že se úroveň vzdělání „rychle srovná s evropskou a světovou“, nicméně „stalo se to přesně naopak“. Čím to?

Na Ukrajině zakázali kvůli „příznakům propagandy“ vydání románu Michaila Bulgakova Mistr a Markétka…

ea24

Foto: YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(9 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 15. října 2019 a svátek má Tereza.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama