Lavrov ke „zlaté miliardě“, opět Erdoganův výpad proti USA, Poláci mohou bořit sovětské pomníky a další krátké zprávy

Rusky ministr zahraničí Sergej Lavrov komentoval parazitování „vyspělé části světa“ na druhých zemích. Rozpočet Spojených států ohrožuje strašlivý deficit. Na Ukrajině před zimou výrazně zdražule plyn. Více v krátkých zprávách ze soboty 21. září.

1; Sýrie: Ozbrojenci zničili starobylou muslimskou svatyni hned po návštěvě novinářů Al-Arabíja. Ozbrojenci nepřijímají žádné projevy islámu, které by odporovaly wahhábismu. Ohroženy jsou tedy všechny muslimské svatyně.

2; Co se děje v Donbasu? Bylo zveřejněno interview se členkou Svazu dobrovolníků Donbasu Jelenou Pavljukovou.

3; Počet amerických diplomatů postižených „akustickým útokem“ na Kubě vzrostl na 24, říká Státní department. Oznámila to oficiální zástupkyně Státního departmentu, přičemž vycházela z pokračujících lékařských prohlídek pracovníků vlády.

4; NATO není schopno čelit případnému útoku Ruska, píší německá média. Spojenci v NATO nejsou schopni adekvátně zareagovat v případě potenciálního útoku ze strany Ruska na východním křídle.

5; Ukrajinka se pokusila provézt do Moskvy náhradní díly k letadlům An-72 a An-74 za 10 milionů hřiven. Jednalo se části řídícího mechanismu.

6; Přitlačeni ke zdi. Vojenský expert se vyjádřil k přiznání Státního departmentu USA ohledně chemických zbraní v Sýrii. Státní department poprvé přiznal, že Džebhat an-Nusrá používá v Sýrii chemické zbraně.

7; „Pseudomajdan“. Podezřelé detaily z protestů v Kyjevě. Všichni jsme nyní svědky frašky, která se opět odehrává v Kyjevě u budovy Nejvyšší rady.

8; Poplach v USA. Deficit rozpočtu dosáhl rekordních 666 miliard dolarů. Snížit deficit rozpočtu lze pomocí snížení výdajů, uskutečnění daňové reformy a snížení byrokracie, řekl ředitel pro státní rozpočet amerického ministerstva financí.

9; Spojeni do jedné sítě. Jak ruskou armádu připravují na válku budoucnosti? Ruská armáda přešla od telefonních sluchátek ke koncepci síťových válek.

10; V rámci dekomunizace... V Berďansku drobnými, víceméně kosmickými úpravami změnili pomník Dzeržinského na pomník kozáka Krivonose.

10; V USA bude postaven ledoborec, aby mohl hrát stejnou ligu v Arktidě jako Rusko. Americká flotila ledoborců není velká. Pobřežní ochrana vlastní tři plavidla, z nichž jsou použitelné pouze dva.

11; Ruští vojáci dorazili do Východního Kalamunu osvobozeného od Islámského státu.

12; V USA promluvili o nejnebezpečnějších ruských bojových robotech. Američtí experti vyjmenovali nejperspektivnější ruské robotizované zbraňové systémy.

13; V Doněcké republice probíhají silné boje a ostřelování mezi doněckým letištěm a obcí Spartak. Pro navádění střelby používají ukrajinské ozbrojené síly drony.

14; Byl zveřejněn ironický text shrnující důvody, proč by bylo pro Rusko výhodné zvolit za prezidenta někoho, jako je Ksenija Sobčak.

15; Za všechno mohou Rusko a Asad. Jak Američané lžou o situaci v Sýrii. Obyvatelé Sýrie si „s úsměvem přes slzy“ čtou o své zemi lži, které produkují média země, která vznikla na základě genocidy původního obyvatelstva – Indiánů.

16; Ukrajině hrozí nový Černobyl. Západní ekologové bijí na poplach. Ukrajina porušuje hned dvě konvence OSN. Většina jaderných reaktorů je za hranicí životnosti a už dlouhá léta přesluhuje.

17; Nový kyjevský Majdan: Zlověstné šapitó se stále stejnými klauny. Rozkolísání situace probíhá podle scénáře odzkoušeného už v roce 2013.

18; V Polsku oficiálně povolili likvidaci sovětských pomníků. Dnes vstupuje v platnost zákon, který umožňuje bourat pomníky sovětských vojáků.

19; V USA vyhlásili začátek kampaně za impeachment Donalda Trumpa. Americký miliardář tvrdí, že 45. prezident přivedl Spojené státy na práh jaderné války a brání výkonu spravedlnosti.

20; V Lotyšsku chtějí otevřít rehabilitační centrum pro účastníky ATO. V první etapě plánují pozvat do centra sociálně-psychologické rehabilitace 25 až 30 „veteránů ATO“, později 40 až 45 lidí.

21; Muž v kostýmu Pikaču – jednoho z nejznámějších pokémonů, lezl přes plot k Bílému domu. Říká, že očekával zatčení a preventivně si nastudoval analogické případy.

22; Protivzdušný komplex Tor jako o závod likvidují rakety s plochou dráhou letu. Byly zveřejněny záběry z unikátních soutěží. 16 protivzdušných komplexů Tor-M2 soutěžilo v likvidaci cvičných střel s plochou dráhou letu.

23; Ovečkin dosáhl rekordu NHL. Ruský hokejový útočník vyrovnal výkon, který patřil dosud jen slavnému českému forwardovi Jaromíru Jágrovi.

24; V Oděské oblasti důstojník ukrajinské armády vyráběl a prodával výbušniny. Sedmadvacetiletý kapitán ukrajinské armády byl zadržen během prodeje podomácku vyráběných výbušných zařízení.

25; Trump odmítá odtajnit dokumenty o Kennedyho vraždě, říká zdroj. V Bílém se obávají, že zveřejnění informací poškodí národní bezpečnost USA.

26; Z hotelu Kazachstánu chtěli ukrást metrovou běluhu. Bývalý pracovník hotelu vytáhl z obrovského akvária zabudovaného v podlaze místní turistickou zajímavost.

27; Krvavý útok v Mnichově. Neznámý pachatel s nožem zaútočil na kolemjdoucí. Policie vyzvala obyvatele města, aby nevycházeli na ulice.

28; Putin: Situace se ve světě ještě zhoršila? Obraz Ruska v USA a na Západě jako celku už vůbec nezávisí na tom, jak si Rusko skutečně počíná.

29; Na Ukrajině znovu zdražuje plyn pro průmysl. V listopadu bude ve srovnání s říjnem cena plynu skokově o 7,5 % vyšší.

30; Skandál v USA: Ve škole připoutali černošskou žákyni jako otrokyni na vodítko. Ve škole se probíral život a zvyky amerických poutníků 17. století.

31; Pacient víc mrtvý než živý... Byl zveřejněn analytický text o tristním stavu ukrajinského obranného průmyslu. Ukrajinský obranný průmysl se v médiích skloňuje ve všech pádech. Je těžké zjistit, jestli je „pacient“ ještě naživu nebo spíše už nikoli.

32; Záhadná smrt: V Itálii byla nalezena oběšená devatenáctiletá Ukrajinka. Vyšetřovatelé sledují několik verzí. Buď se dívka oběsila sama, nebo byla zavražděna.

33; Policie vzala ve Vídni útokem obchod s hračkami kvůli dívce v kostýmu nindži. V Rakousku začal od 1. října platit zákon, který zakazuje nošení oděvu zakrývajícího tvář včetně burky a nikábu. Zákaz ale platí i pro maškarní a zdravotnické masky. Zákaz se vztahuje i na reklamní pracovníky.

34; Při obraně Doněcké republiky zahynul jeden voják. V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly poškozeny tři budovy.

35; U Nejvyšší rady zadrželi „patriota“, který měl u sebe pušku s optickým zaměřovačem. Kromě toho u něho našli pistoli a nůž.

36; Na německé město zaútočili kanci. Jeden z takových útoků zaznamenala i bezpečnostní kamera. Na videu je patrné, jak zvíře vešlo do obchodu s optikou a prohánělo se po místnostech.

37; Dnes se na Říjnovém náměstí v Minsku koná protivládní protestní akce „Pochod rozčilených Bělorusů“.

38; Přesně takhle začínal fašismus. Známý liberální novinář prohlásil, že nepovažuje občany Ruské federace za lidi. Na své stránce na sociální síti to napsal Alexandr (Saša) Sotnik, šéfredaktor portálu Sotnik-TV.

39; Už nemám sílu snášet ponižování a mučení. Mistryně Ukrajiny (a také manželka bývalého tělesného strážce Berezovského) Darja Mastikaševa obviněná z vlastizrady napsala dopis na rozloučenou. V dopise adresovaném matce a desetiletému synovi Daniilovi žena píše, že už nemá sílu snášet v dněpropetrovském vězení ponižování a šikanu.

40; Španělská vláda zrušila Katalánsku jeho autonomii. Premiér Španělska Rajoy vyhlásil omezení autonomie Katalánska v souladu s článkem 155 španělské ústavy a odvolal Puigdemonta z funkce.

41; „Majdan-3“ u budovy Nejvyšší rady začal budovat vojenský tábor. Vojáci budují vojenský tábor: uzavřený, s disciplinou a ochrankou.

42; Ve Sverdlovské oblasti na Urale vynesl policista Bachyš Kerimov z hořícího domu čtyři děti. K incidentu došlo na sídlišti Pervomajskij v Kamenském obvodu. Podporučík Kerimov si všiml ohně, když se vracel ze služby.

43; Diverzant ukrajinské armády zahynul, když pod ním explodovala jeho vlastní mina. Tři další lidé byli zraněni. K explozi došlo v důsledku špatné koordinace velitelů jednotek 14. brigády ukrajinské armády, informoval podplukovník národní policie Luganské republiky Andrej Maročko.

44; Generální prokurátor Luganské republiky Zaur Ismailov odstoupil z funkce.

45; Narůstá rozkol ve Španělsku. Prezident autonomie Basků podpořil Katalánsko. Informují o tom španělská média.

46; U budovy Nejvyšší rady zadrželi muže s puškou. Jak oznámil náčelník Hlavní správy Národní policie v Kyjevě Andrej Kriščenko, byla zjištěna totožnost muže.

47; Tajné služby Západu bijí na poplach. Po porážce Sýrie se do Evropy přiženou vlny sebevražedných atentátníků Islámského státu. Za posledních 24 hodin zlikvidovala Syrská armáda až 200 ozbrojenců v provincii Dajr az-Zaur.

48; Katalánci uspořádali po vystoupení španělského premiéra „kastrolový protest“.

49; Putin promluvil o technologii, která je děsivější než jaderná bomba. Přitom se Putin domnívá, že nové technologie je třeba efektivně využívat a zavádět do široké praxe.

50; V Kyjevě byl unesen Saakašviliho spolustraník. Bývalý prezident Gruzie Michail Saakašvili oznámil, že byl v Kyjevě unesen jeho spolustraník Georgij Rubašvili.

51; Trump je připraven odtajnit dokumenty o Kennedyho vraždě. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že je připraven odtajnit informace spojené s vraždou 35. prezidenta USA Johna Kennedyho.

52; V Kyjevě byl zatčen šéf OUN, který zahájil palbu. U oběti jeho střelby byla diagnostikována střelná poranění zad a nohy.

53; V Zakarpatsku byl obsazen zlatý důl patřící americké společnosti. Včera, 20. října, lidé v maskách vtrhli do kanceláře „Karpatské rudné společnosti“ v zakarpatské obci Mužievo.

54; Velký skandál: V USA nabírá obrátky případ napojení Hillary Clintonové na Rusko. Clintonová se sama ocitla v podezření z vazeb na Rusko.

55; Demonstranti před budovou Nejvyšší rady dali Porošenkovi ultimátum. Došlo k tomu během shromáždění na improvizované scéně ve stanovém městečku.

56; Saakašvili u stěn Nejvyšší rady řekl, jak zachránit Ukrajinu za 70 dní. Kromě toho Saakašvili navrhuje přijetí zákona o „právu občanů na ozbrojenou ochranu“.

57; Trump oznámil osvobození syrského města Rakká. Kromě toho prohlásil, že začíná nová fáze urovnání konfliktu v Sýrii.

58; Na shromáždění za propuštění katalánských veřejných činitelů v Barceloně se sešlo téměř půl milionu lidí. Zhruba 450 tisíc lidí se zúčastnilo sobotní manifestace v Barceloně.

59; Ztratili se ještě další dva Saakašvilioho spolustraníci. Michail Saakašvili prohlásil, že zmizeli a neozývají se jeho spolustraníci Michail Abzianidze a David Makišvili.

60; Na Ukrajině zhodnotili své šance v případě, že by se Rusko rozhodlo zaútočit. Pokud Rusko zaútočí, pak v první řadě začne leteckými a raketovými útoky. Pro list Apostrof to prohlásil známý kyjevský propagandista a poslanec Dmitrij Tymčuk.

61; Já nemohu spoléhat na to, že USA jsou civilizovaná země, říká Erdogan. Bohužel nemohu říci, že je tato země civilizovaná, prohlásil Erdogan včera v Istanbulu.

62; „Zlatá miliarda“ by neměla prosperovat na účet všech ostatních, prohlásil Lavrov. Prosperitu jakési jedné části světa nelze zajišťovat za cenu strádání všech ostatních, poznamenal ruský ministr zahraničí.

63; Předsedkyně katalánského parlamentu se odmítla podřídit Španělsku. Předsedkyně parlamentu Katalánska prohlásila, že bude hájit pravomoci svoje i ostatních poslanců zákonodárného orgánu katalánské autonomie.

Zdroj: rusvesna.su

Zpracovala: Božena Weitingerová

Ilustrační foto: YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(4 hlasujících)

Přečtěte si

 • Je Putin opravdu připraven „hodit“ Írán přes palubu?

  Ve svém dalším znamenitém rozboru analytik Saker přináší odpovědi na otázky, které musely přijit na mysl každému, kdo sleduje situaci na Blízkém východě. Rozkrývá mimořádně komplexní hru, kde věci nejsou zdaleka takovými, jakými se zdají být, ať už se týkají vztahů Ruska a Izraele, pozic Íránu a šíitských sil, prostředků a především konečných cílů nejvýznamnějších účastníků syrského konfliktu. Článek vyšel v českém překladu na serveru Zvědavec.

 • Ruští experti: Sestřelené Tomahawky důkladně zkoumáme, výsledkům přizpůsobíme vývoj

  Zachovalé celky, ale i fragmenty západních raket sestřelených nedávno nad Sýrií jsou „velmi zajímavé“ pro ruské experty, kteří se zabývají vývojem vojenských radioelektronických prostředků. „Poznatky získané během prozkoumání amerických křídlatých raket Tomahawk, které před nedávnem předala Rusku Sýrie, budou využity při konstrukci nových prostředků radioelektronického boje (REB),“ prohlásil poradce náměstka generálního ředitele koncernu Radioelektronické technologie (KRET) Vladimir Michejev.

 • Rostislav Iščenko: „Stalinistickým kurzem“

  Naši západní partneři jsou při svých pokusech o zkrocení ruské vlády, která se stala příliš nezávislou, vynalézaví, ale ne důslední. Ještě před několika lety bojovali proti Kremlu pod heslem „Putin je dnešní Stalin“. Ale Obama ještě nebyl „chromou kachnou“ a ani nejpokročilejší experti CIA a NSA netušili, že Trump se bude ucházet o post prezidenta, když se počátkem roku 2016 ukázalo, že Putin nejen že není „Stalinem dneška“, ale je kritizován, že v domácí a zahraniční politice nepoužívá stalinistické metody.

 • Jedno slovo pro pět let vývoje Číny: Průlom

  Zatímco významná část světa se v uplynulých pěti letech potácela v důsledcích vrcholu globální ekonomické krize, Čínská lidová republika prodělávala nebývale pozitivní změny nejen v hospodářské či sociální sféře, ale například i v oblasti inovací. Podrobněji o těchto změnách hovořil ve svém projevu čínský premiér Li Kche-čchiang.

 • Smrtelné nebezpečí pro Abramsy: osmdesátihlavňový „Buratino“ bude moci ničit tanky po desítkách

  Instalace prvků aktivní ochrany na tanky a další obrněná vozidla americké armády nutí Rusko soustředit pozornost na vylepšování schopností překonávání obrany potenciálního protivníka. Jedním ze spolehlivých způsobů jsou mnohohlavňové reaktivní zbraně.

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Zachar Prilepin: Putin o Donbasu řekl, co jsem chtěl slyšet
  Jednoznačnou reakci ruského prezidenta na otázku týkající se případného vyhrocení situace na Donbasu ocenil sám tazatel – známý ruský spisovatel a jeden z velitelů sil DLR Zachar Prilepin. Obává se, že Ukrajina zahájí rozsáhlou operaci proti donbaským republikám během blížícího se fotbalového šampionátu.
  čtvrtek, 07 červen 2018 23:12 Přečteno 6250 krát
 • Bašár Asad: Západ se lekl, že Rusko skutečně zničí místa odpalu raket. Proto udeřil omezeně
  Rozhovor od rozhovoru je syrský prezident Bašár Asad optimističtější a pevnější v přesvědčení, že válka v Sýrii se blíží k vítěznému konci. K vítěznému pro civilizovanou část světa a tragickému pro ty, kdo barbarské řádění v dříve harmonicky žijící sekulární Sýrii zosnoval. V posledním interview pro RT syrský prezident účtoval…
  čtvrtek, 31 květen 2018 22:41 Přečteno 5380 krát
 • Maduro jasně zvítězil i bez Chávézova stínu za zády. Teď musí být ve střehu
  Venezuelské prezidentské volby poměrně jasně vyhrál Chávézův nástupce Nicolás Maduro, který tentokrát už získal podporu lidu jako zcela svébytný kandidát. Venezuelany přesvědčil navzdory krutému americkému tlaku, jehož důsledky silně pociťuje venezuelská ekonomika i sociální sféra.
  čtvrtek, 24 květen 2018 22:41 Přečteno 2428 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru