Další tanky USA u ruských hranic, Evropě se zvedá z ukrajinské vlády žaludek, inflace v RF na minimu a jiné krátké zprávy

USA přemístily ještě více tanků do Polska a Pobaltí. Kyjev se kvůli minským dohodám bojí dalšího drolení země. Spojené státy vytvářejí systém okamžitého globálního úderu. Více v krátkých zprávách z pátku 13. září.

1; Na Ukrajinu dorazilo další plavidlo s uhlím z USA. Na sociálních sítích si dělají legraci, že Ukrajina platí třikrát dráž za přeprodané ruské uhlí.

2; Stíhačka Eurofighter havarovala ve Španělsku. Pilot zahynul. Stíhačka španělského letectva se vracela z letecké show.

3; V Kyjevě poukrajinštili ruskou písničku o kobylce. V kyjevských školách jsou populární dětské básničky překládány z ruštiny do ukrajinštiny.

4; Hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny promluvil o masovém alkoholismu v ukrajinské armádě, o vraždách a znásilňování civilního obyvatelstva. Velká část zvláště těžkých zločinů v zóně ATO je páchána vojáky ukrajinské armády ve stavu těžké opilosti.

5; Tankový podvod: Proč USA nahnaly obrněnou techniku do Polska? Za doprovodu jekotu východní Evropy o „ruské hrozbě“ dovezly USA ještě více tanků do Polska a Pobaltí.

6; Odchod USA z UNESCO je pouze začátek. Trump je nucen dělat podobné kroky, aby alespoň lokálně uhasil požáry, které by mohly vést k velké vzpouře.

7; Sebeurčení pro Zakarpatsko: Jak Maďarsko podporuje separatismus na Ukrajině. Experti jsou přesvědčeni, že Budapešť bude pokračovat v tlaku na Kyjev a využívat k tomu všechny dostupné mechanismy.

8; Microsoft a Facebook položily největší kabel na světě mezi Evropou a USA. Může převzít většinu provozu mezi Evropou a USA.

9; V Doněcké republice odhalili pomník domobrancům, kteří zahynuli u Ilovajska. Je zde vidět návaznost generací: Jedna hájila Vlast před německým fašismem, druhá ji brání před kyjevskými neofašisty.

10; Ruští vojáci a tajné služby Egypta usmířili Armádu Islámu a dvě další uskupení z Damašku. Mírová dohoda byla uzavřena ve štábu rozvědky Egypta v Káhiře.

11; Ukrajina bude roztrhána na kousky. V Kyjevě vyjmenovali regiony, kterým hrozí separatismus. Poskytnutí zvláštního statusu Donbasu podle Minských dohod povede k tomu, že Ukrajina bude roztrhána na kousky.

12; Donbas a Ukrajina jsou absolutně nekompatibilní. Byl zveřejněn článek, zdali má vůbec smysl se v Donbasu zamýšlet o jakémkoli návratu.

13; Ruské ministerstvo obrany: USA vytvářejí systém okamžitého globálního úderu. Oznámil to zástupce ruského ministerstva obrany na rusko-čínské tiskové konferenci o protivzdušné obraně.

14; Rusko zaútočilo na USA pomocí Pokémonů. Televizní stanice CNN tvrdí, že pokusy Ruské federace ovlivnit situaci v USA byly podnikány i na půdě YouTube a Pokemon Go.

15; Kličko slíbil, že bude vybudován pomník Borise Němcova. V Kyjevě bude v nejbližší době instalován pomník Borise Němcova a jeho jménem bude na jeho počest nazván jeden z parků.

16; Neonacisté připravují útok na Kyjevsko-Pečorskou Lavru na svátek Blahoslavené Panny Marie 14. října. Ve stejný den oslavují radikální nacionalisté výročí vzniku UPA.

17; Lžou, kradou a tloustnou a všechno to svinstvo svalují na „agresora“. Evropě už se zvedá žaludek z ukrajinské vlády, ze všeho toho bahna problémů, lhaní, prázdných slibů, výčitek a požadavků.

18; Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na obvinění ze strany CNN z útoku pomocí pokémonů. Marija Zacharova komentovala informaci, že Rusko útočí na USA přes Pokemon Go. Podle logiky CNN vycházejí Afroameričané při formulaci své občanské pozice z hry s pokémony. Přesně takhle pitomě televizní stanice vysvětluje vznik rasových problémů v současné Americe. Opět za všechno můžou Rusové... a samozřejmě jimi řízení pokémoni.

19; Osud Ukrajiny je nezáviděníhodný, říká Rostislav Iščenko. Doba, kdy bylo ještě možné něco změnit, je pro Kyjev už beznadějně pryč.

20; USA jsou nespokojeny s nákupem ruských S-400 Tureckem. V Americe jsou znepokojeni tureckým nákupem protivzdušných raketových komplexů S-400 od Ruska.

21; USA oznamují zemětřesení v okolí jaderného polygonu v KLDR. Geologická služba USA zaznamenala sérii podzemních záchvěvů o magnitudě 2,9 v okolí severokorejského jaderného polygonu.

22; Už je známa příčina statisíců předčasných úmrtí v Evropě. Evropská agentura pro životní prostředí oznámila příčinu předčasné smrti půl milionů Evropanů ročně. Jde o znečištění atmosféry mikroskopickými částicemi, které snadno pronikají do plic nebo dokonce do krevního řečiště a stávají se příčinou smrti zhruba 428 tisíc lidí ročně.

23; Čína o systému protivzdušné obrany THAAD v Jižní Koreji: Podkopává bezpečnost Číny a Ruska. Americký systém protivzdušné obrany podkopává čínské a ruské strategické bezpečnostní zájmy.

24; Post-apokalypsa: Dron natočil, jak pošťák rozváží poštu po vyhořelém městě v Kalifornii. Požáry v Kalifornii si vyžádaly 31 životů a zničily více než 3,5 tisíce budov a stovky hektarů lesa.

25; Černomořský apetit Ruska Krymem nekončí, píše Bloomberg. Rusko má v úmyslu rozšířit svůj vliv na celé Černé moře, tvrdí v agentuře Bloomberg hlavní velitel sil NATO v Evropě.

26; Vojenský expert řekl, jaká bude odpověď Ruska na expanzi systému protiraketové obrany USA. Domluvit se s americkou stranou na téma protiraketové obrany není v současné době reálné.

27; Jak dnes vypadá nejvyšší bod Donbasu – hrdinná Saur-Mohyla? Rachot války na Saur-Mohyle utichl už před více než dvěma lety, ale stopy války tu zůstávají dosud.

28; Ve Voroněži proběhlo rozloučení s letcem Su-24, který zahynul v Sýrii. Panychida za navigátora Jurije Kopylova, který zahynul při startu letadla Su-24 z letiště Hmeimim v Sýrii, proběhla ve Voroněži.

29; Kdo říkal, že v Kyjevě není horká voda? V Kyjevě prasklo potrubí s horkou vodou. Za příčinu protržení označují komunální služby „neočekávanou katastrofu“ – začátek topné sezóny.

30; Inflace v Rusku v roce 2017 poklesne na hodnotu 2,7 %. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj snížilo prognózu inflace na úroveň 2,7 až 2,8 %.

31; Žádná asimilace: Klimkin slíbil Rumunsku, že na Ukrajině nebude uzavřena ani jedna rumunská škola. Oznámil to ukrajinský ministr během návštěvy země.

32; Prankeři Vovan a Lexus se objevili v Muzeu vojenské odvahy Donbasu věnovaném právě probíhajícímu konfliktu v regionu.

33; Kronika derusifikace: Na Ukrajině vstoupil v platnost nový zákon, který vytlačuje ruský jazyk. Na Ukrajině dnes, tj. 13. října, začal platit zákon o jazykových kvótách v televizích.

34; Jaderná ponorka amerického vojenského námořnictva s raketami s plochou dráhou letu vplula do přístavu v Jižní Koreji. V roce 2017 tato ponorka vplouvá do přístavu v Pusanu už podruhé.

35; Ukrajinci vytvořili magnetické pole země. Lidová tvořivost ve fyzice od Niny Matvijenko. Ukrajinský národ má boží původ a účastnil se i vytváření magnetického pole Země.

36; Nepleťte se do záležitostí Ukrajiny. Zabíjíte tím Ukrajince. Mosijčuk vyzval EU, aby si uvědomovala, kde je její místo. Igor Mosijčuk považuje připravovanou zdravotnickou reformu za neefektivní a dokonce škodlivou.

37; Investoři nadále investují peníze do Ruska. Příliv prostředků do fondů orientovaných na ruská aktiva trvá už nepřetržitě sedm týdnů.

38; Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo, že díky akcím ruského letectva je 92 % území Sýrie osvobozeno od ozbrojenců Islámského státu.

39; Hlavní zbraní ukrajinské moci je teror vůči lidu Donbasu, vyplývá ze zprávy o situaci v Donbasu za poslední týden.

40; Americká protiraketová obrana pokrývá takřka celé území Ruské federace, hlásí ruské ministerstvo obrany. Spojené státy záměrně uvádějí svět v omyl ohledně reálných možností systému protiraketové obrany.

41; Autobus s Ukrajinci se převrátil a zapadl do příkopu cestou na mistrovství světa v bojovém umění sambo. K incidentu došlo cestou do Srbska.

42; U Poltavy se převrátil kamion s prasaty. Nákladní automobil převážel 180 prasat. Zhruba padesát z nich nehodu nepřežilo.

43; Přeběhlí policisté se vracejí do Doněcké republiky poté, co na Ukrajině prožili zklamání. Při kontrole dokumentů na kontrolním stanovišti v Majorsku byl zadržen bývalý zástupce náčelníka traťového oddělení na stanici Děbalcevo.

44; Pro evropské jazyky jsme učinili výjimku, hlásí Klimkin. Nového vzdělávacího zákona, který zcela ruší výuku v jazycích národnostních menšin, byly vyňaty jazyky Evropské unie. Zákon je tedy dnes namířen už výhradně jen proti ruštině.

45; Jak USA prohrály s Ruskem a Íránem válku v Sýrii. Dnes se vojenská situace v Sýrii velmi silně liší od počáteční etapy tohoto konfliktu, který vznikl v roce 2011.

46; V Kremlu avizovali „velmi důležité Putinovo vystoupení“. Připravuje se velmi důležité a tradičně zajímavé vystoupení, prohlásil tiskový tajemník ruského prezidenta.

47; Ministerstvo obrany Turecka prohlásilo, že pozice v Sýrii zaujímá po dohodě s Ruskou federací. Informují o tom oficiální stránky ministerstva.

48; Pro ukrajinské policisty budou zakoupeny neprůstřelné vyšívanky. V rámci likvidace zastaralých modelů uniforem a prostředků individuální ochrany budou policistům nabídnuty neprůstřelné vyšívanky.

49; V Radě Evropy se desítky lidí otrávily toxickým plynem. K mimořádné situaci došlo v budově Rady Evropy v Bruselu.

50; Prezident Filipín pohrozil, že do 24 hodin vyhodí ze země zástupce Evropské unie. Duterte prohlásil doslova: Vy všichni opustíte moji zemi během 24 hodin – vy všichni. Zbytek jeho vystoupení obsahoval řadu vulgárních výrazů.

51; Krym patří Rusku. Český prezident Miloš Zeman se odmítl omluvit za svá slova. Já si nedokážu představit žádnou ruskou vládu, která by se vzdala Krymu, zdůraznil prezident České republiky.

52; Německo předá Ukrajině sto použitých elektrických vlakových souprav. Ministr infrastruktury je připraven na sprchu kritiky za to, že vlaky budou vyžadovat dlouhotrvající certifikaci a náklady na přestavbu vozidel.

53; Pod dvěma oblouky Krymského mostu propluly první lodě. Po instalování silničního oblouku byl obnoven lodní provoz v Kerčsko-Jenikalském kanálu. O osmnáct hodin dříve, než bylo plánováno.

54; Supervulkán Yellowstone vybuchne ještě v tomto století, tvrdí vědci. Jak tvrdí specialisté, erupce supervulkánu v USA bude svými následky srovnatelná s plnohodnotnou jadernou válkou.

55; Polský ministr obrany údajně třikrát „odrazil útok Ruska“. Macierewicz předtím prohlásil, že během referenda v Katalánsku „ruští hackeři pomohli organizátorům obejít blokádu“.

56; Krvavý útok sebevražedných atentátníků v Sýrii. Islámský stát udeřil na silnici Deyr az-Zaur – Haseke.

57; Turecko zakázalo přijímání lodí z přístavů Krymu. V Ankaře tvrdí, že tento krok nemá nic společného s nedávnou návštěvou prezidenta Turecka na Ukrajině.

58; V Moskvě aktivisté házeli dýmovnice na budovu NATO. „Národní bolševici“ z organizace „Jiné Rusko“ požadují odchod amerických vojenských základen z Evropy.

59; Neznámý zločinec ozbrojený loveckou puškou zahájil v Istanbulu palbu na skupinu žáků. Zahynula dívenka. Dva další školáci byli zraněni. Pachatel byl policií zadržen.

60; Národní banka Ukrajiny zakázala používání bankovek s vyobrazením Krymu. Zákaz se vztahuje na operace uskutečňované při nákupu hotovostí v cizích měnách mezi bankami.

61; USA lžou celému světu, říká Erdogan. Při setkáních tváří v tvář dávají záruky a za našimi zády provozují špinavé hry, zdůraznil prezident Turecka.

62; „Poloostrov“ Sachalin. Tiskárna státních cenin (Goznak) reagovala na pozdvižení na internetu. Po včerejší prezentaci bankovek v hodnotách 200 a 2000 rublů někteří uživatelé objevili na dvoutisícovce Sachalin jako poloostrov. Tiskárna vysvětlila, že průliv mezi pevninou a ostrovem Sachalin je široký pouhých 7,3 km, což na bankovce odpovídá pouhým osmi setinám milimetru, což se v tomto měřítku může jevit jako přiléhání ke kontinentu.

63; Generální prokuratura Ukrajiny našla zlatou lopatu. Lopatu ze vzácného kovu našli během prohlídky u otce podezřelého bývalého zástupce generálního prokurátora z Janukovičových dob Renata Kuzmina.

64; Ukrajina časem uzná Krym za ruský a naše vztahy se zlepší, zní z Kremlu. Dnes v Kremlu padlo neočekávané prohlášení, které poněkud znervóznilo „ukrajinské experty“. Je třeba ctít vůli vyjádřenou milionem obyvatel Krymu.

65; V Sýrii zahynula ruská spisovatelka, která se přidala k Al-Káidě. Mediální zdroje radikálních islamistů informovaly o smrti dětské autorky z Ruska Darji Icankové v důsledku leteckého úderu.

66; V Parlamentní, shromáždění Rady Evropy označili požadavek Kyjeva zažalovat Rusko za fantazírování. V PACE naopak netrpělivě čekají na návrat Ruska.

67; Timošenková: Budu kandidovat na prezidentku Ukrajiny. Mastodont ukrajinské politiky, dáma s copem kolem hlavy, oznámila své prezidentské ambice.

68; Nechvalně známý „politolog“ a kontroverzní účastník televizních politických debat se rozvedl a do Ruska za ním přijede jeho nová žena z Ukrajiny.

Zdroj: rusvesna.su

Zpracovala: Božena Weitingerová

loading...

Ohodnotit článek
(10 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

  • Polsko žádá miliardy: Evropská unie se může dramaticky zmenšit
    Polexit – během uplynulých dní zaznívalo toto nové slovo prakticky ve všech evropských sdělovacích prostředcích. Do éteru jej vypustil předseda Evropské komise Donald Tusk, který během tiskové konference ve Varšavě varoval před možností odchodu Polska z EU.
    úterý, 20 listopad 2018 22:02 Přečteno 5628 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru