Simoněnko: Ukrajinci začínají chápat, že na Donbasu probíhá bratrovražedná válka

Většina ukrajinských obyvatel začíná chápat, že na Donbasu probíhá válka proti jejich vlastním lidem. Uvedl to lídr Komunistické strany Ukrajiny Petr Simoněnko pro televizi Zvězda.

Simoněnko své tvrzení podložil posledními sociologickými průzkumy.

„Soudím tak podle skutečnosti, že již víc než polovina občanů – a některá sociologická šetření uvádějí i 60 či 70 procent – změnila svůj názor na to, proč vůbec a jaká válka probíhá na Ukrajině. A své protiválečné názory již i veřejně vyjadřují,“ zdůraznil Simoněnko.

V únoru 2014 proběhl na Ukrajině státní převrat. Obyvatelstvo Donbasu jeho výsledky neuznalo. Alexandr Turčinov, vykonávající tehdy dočasně funkci prezidenta země, vyhlásil takzvanou „antiteroristickou operaci“ (ATO) a vyslal na Donbas armádu.

Na to obyvatelé Donbasu vyhlásili Doněckou (DLR) a Luhanskou (LLR) lidovou republiku a postavili se na jejich obranu.

Zdroj: TV Zvezda

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

loading...

Ohodnotit článek
(9 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

  • Polsko žádá miliardy: Evropská unie se může dramaticky zmenšit
    Polexit – během uplynulých dní zaznívalo toto nové slovo prakticky ve všech evropských sdělovacích prostředcích. Do éteru jej vypustil předseda Evropské komise Donald Tusk, který během tiskové konference ve Varšavě varoval před možností odchodu Polska z EU.
    úterý, 20 listopad 2018 22:02 Přečteno 5875 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru