Opět pokrok v Sýrii, horká diplomatická válka RF s USA, ruská armáda je druhá nejsilnější a další krátké zprávy

Ozbrojenci v Sýrii přechází na stranu vlády. Ruská armáda je podle ratingu druhá nejsilnější na světě. Západ směřuje od globalizace ke spolupráci s Ruskem a Čínou. USA vyhlásily horkou fázi diplomatické války. Více v krátkých zprávách ze čtvrtku 31. srpna.

1; Muzeum vojenské statečnosti v Donbasu bylo napadeno extremisty na počest výročí „Ilovajského kotle“.

Reklama

2; Ozbrojenci v provincii Aleppo se chtějí vzdát ruským vojákům. Ruský důstojník zdůraznil, že jen za poslední dobu složilo více než 500 lidí zbraně a přešlo na stranu vlády.

3; Zbraně ukradené z americké vojenské základny se prodávaly v Rusku. Zločinné schéma fungovalo pravděpodobně v době od roku 2013 do roku 2016.

4; Trump slíbil, že Američané budou svou práci milovat. Myslí si, že za jeho prezidentství lidé budou s radostí chodit do práce a budou tam dostávat tučné odměny.

5; V Porošenkově okolí se chystá vojenská operace na dobytí Donbasu. V zákoně jsou popsána taková opatření, která Ukrajina použije v Donbasu po jeho dobytí.

6; V EU se obávají rozšíření tuberkulózy kvůli bezvízovému režimu. Počet případů onemocnění tuberkulózou může v EU vzrůst kvůli zavedení bezvízového režimu s Ukrajinou.

7; To, že se Rusko rozpadne, je iluze, řekl šéf SBU, čímž rozzlobil Ukrajince. Dále poznamenal, že prezident Ruska Vladimir Putin udělá vše, co je v jeho silách, aby nepřivedl zemi k rozpadu.

8; Příchod Mesiáše: Porošenko se zjevil lidu za tónů Jesus Christ Superstar. Své vystoupení uvedl Porošenko výkřikem „Sláva Ježíši Kristu!“.

9; Dech pekla: Proč se plamenomet Šmel (Čmelák) stal nejnebezpečnější zbraní pěchoty? Plamenomet váží jen 11 kg a snadno se skryje za zády vojáka.

10; Ukrajinská armáda o jedno místo předehnala Barmu v ratingu armád. První místo obsadila armáda USA, druhé skončilo Rusko. Ukrajina skončila na třicátém místě za desetimilionovým Švédskem.

11; Od globalizace přechází Západ ke spolupráci s Ruskem a Čínou, píší švýcarská média. V současné době proces globalizace odstartovaný Západem končí.

12; Ruská armáda pomohla vrátit mírový život do mnoha koutů Sýrie. Jedním z příznaků obrody Sýrie se stala obnova výrob na osvobozených teritoriích.

13; Náhrada dovozu po ukrajinsku. Dokáže Kyjev zvýšit objemy výroby zkapalněného plynu? Ukrajinské společnosti musí zvýšit objemy výroby zkapalněného plynu a kompenzovat chybějící dodávky.

14; Porošenko a Hitlerův bunkr. Internet se baví nad fotografií prezidenta Ukrajiny z Donbasu. Zveřejněná série fotografie prezidenta-oligarchy v bunkru štábu ATO až příliš připomíná smutné záběry z filmu „Bunkr“.

15; Příměří kvůli Javelinům. Zvláštní představitel USA pro Ukrajinu Kurt Volker prohlásil, že konflikt v Donbasu se může vyřešit během několika měsíců.

16; V zaplaveném Houstonu začalo rabování a loupeže. Nejméně 30 lidí zahynulo a více než 13 tisíc bylo zachráněno během záplav, které zasáhly rozsáhlé teritorium ve státě Texas.

Reklama

17; V Londýně byl odhalen pomník Jurije Gagarina. Ředitel londýnského muzea vědy Ian Blatchford na slavnostním ceremoniálu ve středu večer odhalil sochu prvního kosmonauta.

18; USA může ohrozit nová bouře. K hurikánu Harvey se může připojit právě vznikající Lydia.

19; V Dněpropetrovsku byla ostřelována dětská nemocnice. Pracovníci nemocnice tvrdí, že to nebylo poprvé.

20; Dva španělské novináře vyhostili z Ukrajiny za reportáže o tom, jak ukrajinská armáda bombarduje civilní obyvatelstvo Donbasu. Reportérům zakázali vstup do země do roku 2020.

21; Zakladatel Zara se stal nejbohatším člověkem světa. Amancio Ortega, spoluzakladatel španělského maloobchodního gigantu Inditex, obsadil první místo v žebříčku Forbes Real Time.

22; Proč jsou pro USA severokorejské rakety výhodné a na koho ve skutečnosti míří systémy protiraketové obrany v regionu? Z informací amerických výzkumných ústavů vyplývá, že hlavním cílem není Severní Korea, nýbrž Čína a Rusko.

23; Umar Džabrailov vysvětlil, proč střílel v hotelu. Prý zkoušel, jestli zbraň ještě funguje. Patrně bude muset zbraň, kterou dostal jako součást ocenění, odevzdat.

24; Sankce proti Moskvě vytlačily americké společnosti na okraj, píše Forbes. Americký byznys operující v energetické sféře nesmírně utrpěl v důsledku sankcí Washingtonu proti Rusku.

25; Macron promluvil o důležitosti dialogu s Ruskem. Přitom podle jeho slov mají Paříž a Moskva absolutně odlišné názory ohledně Ukrajiny.

26; „Přibližně 11 tisíc“... Pentagon dost mlhavě oznámil velikost amerického kontingentu v Afghánistánu. V této zemi již zahynulo více než 2,3 tisíce amerických vojáků, dalších skoro 18 tisíc bylo zraněno. A Tálibán pořád ještě není poražen. Čtvrt milionu amerických vojáků je dislokováno na základnách v zahraničí.

27; Šéf Trumpova předvolebního štábu pracoval deset let pro Rusko, píše The Wall Street Journal. Paul Manafort spolupracoval s ruským oligarchou Olegem Děripaskou nejen ohledně Ukrajiny, ale také ohledně Gruzie a Černé Hory.

28; V Nikolajevě zakryli sovětské řády na stěně administrativní budovy loděnic plachtou. Na jejich demontáž nejsou peníze.

29; Ve Španělsku vandalové znesvětili pomníky sovětských dobrovolníků. Poškozeny byly hroby a pomníky věnované sovětským bojovníkům, kteří bojovali v občanské válce ve Španělsku.

30; Ruským farmářům bude uhrazena polovina výdajů na propagaci výrobků. Ministerstvo zemědělství připravilo projekt podpory ruských farmářů, podle kterého část prostředků na propagaci produkce bude refundována.

31; Ukrajina si postěžovala na Rusko v Radě bezpečnosti OSN. V Kyjevě tvrdí, že Ruská federace nevytváří na Krymu podmínky pro přístup ke vzdělání v ukrajinštině.

32; Geraščenko: Výbuch v Kyjevě na Den nezávislosti byl spáchán v zájmu zahraničních tajných služeb. Jejich úkolem bylo „vytvořit v tento den něco odporného, aby ukázali, že ne vše na Ukrajině je klidné a dobré“.

33; „Putinův favorit“ komentoval článek Bloombergu. Připomeňme, že agentura označila pětatřicetiletého Maxima Oreškina za „nového favorita“ ruského prezidenta.

34; Na Porošenka se chystaly dva atentáty. Dvě trestní stíhání ve věci atentátu na život prezidenta Ukrajiny byla zahájena ukrajinskou SBU.

35; V USA v chemičce poškozené hurikánem došlo k výbuchům. Nad zaplavenou chemičkou se vznášejí mračna černého kouře. Specialisté se obávají, že dojde k dalším explozím.

Reklama

36; „Vše nejlepší k narozeninám, Annuško!“ Legendárnímu letadlu An-2 je přesně 70 let. Vše se vrátilo do svých kolejí: Letadlo vyvinuté v Novosibirsku tam prožilo své znovuzrození. Zkušební a konstrukční kancelář Antonova v Kyjevě byla zlikvidována.

37; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj zvýšilo prognózu růstu ruského HDP pro letošní rok ze 2 % na 2,1 %.

38; V Polsku se srazil nákladní vlak s osobním. Jsou desítky zraněných. Mezi nimi 15 dětí.

39; Trump je hlavním odpůrcem dodávek smrtících zbraní Kyjevu. Informoval o tom bývalý velvyslanec USA v Ruské federaci Michael McFaul.

40; Ve Švédsku neznámý pachatel zaútočil nožem na policistu. Policista byl zraněn na krku, útočníka se podařilo zadržet.

41; Kyjev připravuje novou cynickou provokaci. Ukrajinské ozbrojené síly instalovaly rakety Buk u vlastních pozic poblíž obce Voďanoje.

42; Kreml: Moskva nikdy nebyla iniciátorem krize mezi Ruskem a USA. Podle slov tiskového tajemníka Vladimira Putina rusko-americké vztahy je třeba zlepšit v zájmu míru.

43; Ruská FSB odvrátila teroristické akty plánované na 1. září. Teroristé připravovali výbuch a krvavou lázeň v Moskvě a Moskevské oblasti.

44; Británie odmítla plnit finanční závazky vůči Ukrajině. Hlavní vyjednavač o Brexitu za Evropskou unii prohlásil, že Velká Británie nechce dodržovat finanční závazky EU vůči Ukrajině.

45; Putin, Stalin, Gagarin. Forbes zjistil nejvlivnější ruské osobnosti století. Seznam byl sestaven na základě výsledků průzkumu mezi čtenáři a experty.

46; Doněcká republika navrhla Kyjevu, aby stáhl národní bataliony z Avdějevky kvůli stabilizaci situace v regionu. Zhruba 80 % všech zjištěných případů ostřelování mají na svědomí ukrajinské ozbrojené síly právě ze směru Avdějevka-Jasinovataja a Avdějevka-letiště.

47; Byly zveřejněny záběry ze zadržení ozbrojenců připravujících teroristické akty v Moskvě na 1. září. Na videu jeden ze zadržených přísahá věrnost Islámskému státu.

48; Šokující situace, komentovalo ruské ministerstvo zahraničí postup SBU vůči ruské novinářce Prvního kanálu. Moskva považuje postup SBU vůči korespondentce Prvního kanálu Anně Kurbatovové za únos.

49; Ilja Kiva slibuje, že zastřelí Timošenkovou, Parasjuka a Semenčenka. Toto prohlášení učinil, když komentoval mobilizaci lidí na uvítání Saakašviliho na hranicích, které organizují Semenčenkovi spolustraníci.

50; Ruská armáda se umístila v první trojce nejsilnějších armád ve světě. V žebříčku vojenské moci sestaveném mezinárodní společností Global Firepower zaujalo Rusko druhé místo.

51; Pseudojavelin. Expert zhodnotil novou ukrajinskou „zázračnou zbraň“. Komplex Korsar nedosahuje kvalit ani americké Javelin, ani ruského Kornetu.

52; Běloruské ministerstvo zahraničí si pozvalo ukrajinského diplomata. Minsk vyčetl Kyjevu nevhodnost hrozeb. Incident se týká zmizení Ukrajince Pavla Griba v Bělorusku. Ukrajinská strana ústy náměstkyně ukrajinského ministra zahraničí Jeleny Zerkal případ politizuje.

53; Proti obyvateli Dagestánu bylo zahájeno trestní stíhání za účast v ATO. Vyšetřovatelé si myslí, že v létě 2014 tento muž kvůli výdělku přijel z Turecka na Ukrajinu a zapojil se do bojů.

54; Příslušníci ruské armády poprvé přijeli do kurdské enklávy Kámyšlí s humanitárním nákladem. Poprvé za historii konfliktu v Sýrii dodali syrští a ruští vojáci humanitární pomoc do provincie Hasaka kontrolované Kurdy.

55; Novinářka Prvního kanálu deportovaná z Ukrajiny se vrátila do Ruska. Letadlo Minsk – Moskva přistálo na moskevském letišti Šeremeťjevo.

56; Snad se neurazí: V Radě federace navrhli zavedení víz pro občany ze zemí Střední Asie. Pro občany Střední Asie přijíždějící do Ruska je nutné zavést vízový režim, prohlásil Klincevič.

57; USA zavírají ruský konzulát v San Francisku. USA požadují do 2. září uzavřít ruský konzulát v San Francisku a dva konzulární objekty ve Washingtonu a New Yorku. Jde o další odpověď na požadované omezení personálu amerických zastupitelských úřadů v Rusku.

58; My jsme vás varovali... Rusko odpoví na uzavření generálního konzulátu v USA. Moskva varovala, že na podobné kroky Washingtonu bude odpovídat.

Reklama

59; Ruská centrální banka si našla nový důvod k trestání bank. Ruská centrální banka si myslí, že trestat úvěrové organizace za kruté zacházení s dlužníky je jejím právem.

60; USA zcela splnily požadavek na omezení diplomatického personálu v Rusku, říká Státní department. USA žádají uzavření konzulátu Ruska v San Francisku a konzulárních objektů ve Washingtonu a New Yorku.

61; USA posilují vojenský kontingent v Afghánistánu. Šéf Pentagonu James Mattis prohlásil, že podepsal výnos o vyslání dodatečných vojsk USA do Afghánistánu.

62; USA vyhlásily horkou fázi diplomatické války, říká Sluckij. Požadavkem uzavřít konzulát Ruské federace v San Francisku Spojené státy de facto vyhlásily horkou fázi diplomatické války.

63; Představitel americké armády prozradil, proč USA nesestřelují severokorejské rakety. Za prvé by to stálo spoustu peněz, za druhé se tak vyhnou ostudě, pokud by se sestřelení rakety zatím neohrožující území USA nebo Japonska nepodařilo.

64; USA požadují uzavření obchodního zastoupení Ruské federace ve Washingtonu a New Yorku. USA ve čtvrtek večer vyhlásily nová omezení činnosti ruských diplomatických reprezentací.

65; Syrská armáda a ruské letectvo likvidují Islámský stát v Akerbatském kotli, ničí tanky a likvidují ozbrojence a jejich vůdce. Polní velitel Islámského státu Abú Omar Rankusí byl zlikvidován na jednom z opěrných bodů.

66; Konzulární budovy uzavřené v USA zůstanou ve vlastnictví Ruska. Ruské konzulární budovy, jejichž uzavření USA požadují, zůstanou ve vlastnictví Moskvy.

67; Jak přežít v informační válce? O tom se lze dovědět v pořadu „Doněcký formát“ se Zacharem Prilepinem a Alexandrem Kazakovem. Jde o poklidný rozhovor o Donbasu, Rusku, o světě, o válce a míru.

68; Uzavření generálního konzulátu Ruska v USA je Trumpovo rozhodnutí. Rozhodnutí o uzavření konzulátu Ruské federace v San Francisku a diplomatických budov ve Washingtonu a New Yorku učinil americký prezident osobně (tolik oficiální zpráva… - pozn. Geo).

Zdroj: rusvesna.su

Zpracovala: Božena Weitingerová

Foto: YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(2 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 22. listopadu 2019 a svátek má Cecílie.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama