Volání po Janukovičovi, v Izraeli odmítají uznat hladomor za genocidu Ukrajinců a další krátké zprávy (+ VIDEO)

Z Majdanu zaznívá volání po svrženém ukrajinském prezidentovi. Evropa pomohla části energetických projektů Ruska zbavit se amerických sankcí. Na Krymu bude vybudován kosmický park. Více v krátkých zprávách z čtvrtku 17. srpna.

1; Opilý účastník ATO se porval s policií v Dněpropetrovsku. Během zatýkání byli zranění čtyři policisté.

2; Trump odmítl konzultace s předními americkými podnikateli. Prezident USA Donald Trump vzdal pokusy vybudovat vztahy s představiteli velkého byznysu.

3; V boji proti Islámskému státu zahynul americký voják. Voják USA zahynul ve středu na východě Afghánistánu během bojů proti Islámskému státu.

4; Američtí instruktoři z Ukrajiny jen tak neodejdou, říká vojenský politolog. USA vycvičily ukrajinské rozvědčíky pro operace v Donbasu, informovalo ukrajinské ministerstvo obrany.

5; Z Bajkonuru odstartoval Proton-M s vojenským kosmickým aparátem. Raketa – nosič Proton-M s kosmickým aparátem vojenského určení odstartovala z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu.

6; V kyjevském supermarketu použila kočka otevřený pult s cukrem jako toaletu. Na zveřejněných záběrech je vidět, jak zvíře vykonává potřebu přímo do vystaveného cukru a poté odbíhá po regálech pryč.

7; Vraťte nám Janukoviče! „Aktivistka“ Majdanu Irma Krat se omluvila bývalému prezidentovi. K neočekávanému prozření došlo u známé aktivistky Majdanu Irmy Krat.

8; Skandál kolem předání strategických raket do KLDR může Kyjev zcela izolovat, říká expert. Porošenko chápe, že skandál s předáním raketových technologií Kyjevem do KLDR může mít pro něho velmi negativní důsledky.

9; Řádění krys v ukrajinském informačním prostoru. V těchto dnech Generální prokuratura Ukrajiny informovala o tom, že dokončila vyšetřování okolností kolem Ilovajského kotle.

10; Po nelidském vraždění obyvatelé města Idlíb vyhnali Al-Káidu a vytvořili hlídky. Agentura Smart News (jedna z největších opozičních agentur) vydala materiál o místních obyvatelích, kteří vzali do svých rukou zbraně na obranu města.

11; Předtucha občanské války. Riziko občanské války v USA roste aritmetickou řadou.

12; Unikátní záběry: Ruští vojáci se setkali s ozbrojenci v syrském Homsu. Takzvaná Rastanova kapsa je enkláva ozbrojenců v severní části provincie. Ozbrojení bojovníci na videu patří k „Rastanově policii“.

13; Západ ve slepé uličce. Jak elity USA a Evropy ztrácejí podporu obyvatelstva. Ve Washingtonu a dokonce i v samotné prezidentově administrativě existuje spiknutí proti Trumpovi.

14; USA dovolí Jižní Koreji vyrábět rakety. Nyní Soul může samostatně vyrábět rakety s omezeným doletem.

15; Nemá kdo létat. V amerických ozbrojených silách nastala „tichá krize“ kvůli nedostatku personálu, píší americká média. Mnozí opouštějí službu kvůli přemíře dodatečných povinností.

16; Policie Ruské federace přesedlá na elektromotorky Kalašnikov. Koncern Kalašnikov prezentoval nový elektrický motocykl značky Iž.

17; „Putin útočí!“ Ukrajinci s hrůzou očekávají cvičení Západ-2017 a zveřejňují záběry ruských tanků. Samozřejmě že se nejedná o snímky pořízené samotnými Ukrajinci...

18; Soudruhu generále, dovolte mi promluvit! Kdo zorganizoval pogromy v USA a korejskou krizi? Byl zveřejněn vtipný fejeton oblíbeného autora Green Tea na aktuální téma.

19; Skandální portál Mirotvorec zesměšňuje smrt Very Glagolevové. Podněcovači nenávisti z Mirotvorce vlastně nepředvedli nic zásadně nového.

20; Hlavní stratég Bílého domu: USA a Čína spolu vedou ekonomickou válku. USA vedou hospodářskou válku s Čínou, prohlásil hlavní poradce Donalda Trumpa pro strategické otázky Stephen Bannon.

21; V New Yorku se objevila socha Trumpa žvýkajícího své tweety. Pomník je vytvořen v životní velikosti z hlíny a dalších podobných materiálů.

22; Evropa pomohla části energetických projektů Ruska zbavit se amerických sankcí. Díky snaze EU byly amerických sankcí zbaveny některé energetické projekty s ruskou účastí.

23; Rospotrebnadzor: Do USA se vrátil dýmějový mor (Yersinia pestis). Jde o nebezpečné infekční onemocnění šířené kousnutím infikované blechy nebo zvířete.

24; Ukrajinská armáda používá celé spektrum zakázaných zbraní. Byla zveřejněna reportáž s frontové linie v Doněcké republice. Váleční dopisovatelé doněckých ozbrojených sil pobývali na frontových pozicích v Tělmanovském okrese a mluvili s bojovníky.

25; Ruská centrální banka zrušila licenci moskevské komerční bance „Russkij Investicionnyj Aljans“ (Riabank).

26; Nizozemská fregata doprovázela dvě ruské ponorky s raketami s plochou dráhou letu. Nizozemští námořníci mají v úmyslu vypátrat ruské ponorky a předat získané informace do štábu NATO.

27; Centrum doktrín a taktiky NATO má být otevřeno na Ukrajině. Vytvoření centra umožní vyhnout se duplicitě v plánování a realizaci opatření bojové přípravy.

28; Zemřel tvůrce cyrilice na internetu. Andrej Černov se podílel na spuštění a odladění prvního internetového kanálu mezi Ruskem a západními zeměmi.

29; USA je poražená supervelmoc, říká Puškov. Ruský politik takto reagoval na výzvy ke stažení amerických vojáků z Afghánistánu.

30; Pokud USA dají Ukrajině „Javeliny“ (americké protitankové řízené střely – pozn. edit.), budou je moci Ukrajinci prodat do Severní Koreje? Ukrajinský novinář Alexandr Medinskij uskutečnil průzkum na kyjevském tržišti.

31; Ostřelování civilního obyvatelstva ze strany ukrajinské armády. Za uplynulých 24 hodin ukrajinské ozbrojené síly šedesátkrát porušily režim přerušení palby.

32; Ital vyprávěl, proč není možné podnikat na Ukrajině. Zahraniční investoři přiznávají, že bez styků je podnikání na Ukrajině složité a nevýhodné.

33; Čím Rusko chrání své vojenské zájmy v Antarktidě? Kontrola nad Antarktidou poskytuje celou řadu významných ekonomických, vojenských a politických výhod.

34; Na Krymu bude vybudován kosmický park. Žádný podobný ve světě není.

35; Od počátku letošního roku už čtyři ozbrojenci Národní gardy Ukrajiny spáchali sebevraždu. Velení Národní gardy to interpretuje jako pozitivní novinku.

36; „Svrhneme moc v kterýkoli moment“. Příslušník Pravého sektoru dostal dva roky za výzvy k novému majdanu. Za video vyzývající Ukrajince, aby povstali a svrhli stávající moc, dostal příslušník radikálního ozbrojeného hnutí dva roky nepodmíněně.

37; V Rusku poprvé prodávají rezidenci za bitcoiny. Poprvé v historii ruského elitního trhu s nemovitostmi byla venkovská rezidence nabídnuta k prodeji za bitcoiny.

38; V centru Kyjeva byl zastřelen podnikatel. Zpět do 90. let. Přesně tuto koncepci dodržují nyní na celém území pomajdanovské Ukrajiny.

39; Vandalové odřízli Boží muka (Pamětní kříž) u vjezdu do Oděsy. Nedaleko Tairovského hřbitova při vjezdu do Oděsy vandalové znesvětili pravoslavný objekt.

40; Rusko, do toho! Krasobruslařka Medveděva a šermířka Děriglazova byly nominovány na titul nejlepší sportovkyně roku. V olympijském výboru Ruska označili výsledky šermířky Děriglazovové na Olympijských hrách a mistrovství světa za unikátní.

41; Jednotky protivzdušné obrany doněckých ozbrojených sil sestřelily ukrajinský dron určený k navádění palby.

42; Arabští lídři se mají čemu učit u Putina. Oni pracují dva dny v roce, zatímco on dva dny v roce odpočívá. Putin se zabývá svou oblíbenou činností – rybařením v normálním prostředí a nikoli na luxusní jachtě obklopen armádou sluhů.

43; Národ zombií: Kobzon odpověděl portálu Mirotvorec na jeho zesměšňování smrti Glagolevové. Národní umělkyně Ruska, filmová režisérka, scenáristka a producentka Vera Glagoleva zemřela ve věku 61 let. Kobzon označil představitele ukrajinské stránky Mirotvorec za tmáře a darebáky.

44; Už je známo, proč USA nemohou nahradit dodávky plynu z Ruska do Evropy. USA by neměly dostatek možností nahradit dodávky ruského plynu do Evropy. Prostě na to nemají kapacity – existuje jen jediný exportní terminál, zkapalněného plynu není dostatek a ani v Evropě není dostatek terminálů, které by mohly plyn přijímat, natož tankerů pro jeho přepravu.

45; Experti vysvětlili, jak technologie prodané Ukrajinou mohou pomoci KLDR. Tento proces mohl být uskutečněn v podobě několikastupňové operace.

46; Roskomnadzor odebral americkým neonacistům doménu v Rusku. Zákonodárstvím Ruské federace byl zaveden extrémně tvrdý režim boje proti jakýmkoli projevům extremismu na internetu.

47; Rusové mohou změnit svět a stát se předním světovým národem, říká Dalajláma. Rusko je velký národ. A zeměpisně je Rusko mostem mezi Východem a Západem.

48; Pomozte kdo čím můžete. Vojáci ukrajinské armády žebrají na tržištích. Ukrajinští vojáci si osvojili nový způsob obživy – žebrotu.

49; Bulharské ministerstvo obrany vyzvalo k ozbrojené ochraně hranic EU před migranty. V boji proti přílivu nelegálních migrantů má bulharský ministr v úmyslu posílit ochranu hranic země s Tureckem.

50; Na Krymu se vysmáli myšlence vysílání ukrajinských televizních stanic na poloostrově. Zkušební vysílání pěti ukrajinských televizních kanálů na poloostrově bylo zahájeno z Čongarského vysílače v Chersonské oblasti.

51; Silová varianta řešení korejské otázky povede ke katastrofě, říká Zacharovová. Moskva vyzývá všechny země ke zdrženlivosti při řešení problému kolem Korejského poloostrova.

52; Tak konečně vítězství: Na Ukrajině zbourali všechny Leninovy pomníky. Demontováno bylo 2389 pomníků, z toho 1320 Leninových.

53; Trump označil bourání pomníků v USA za smutné a hloupé. Trumpovo prohlášení následovalo v souvislosti s celou sérií rozhodnutí úřadů v řadě států odstranit pomníky konfederace.

54; „Tygři“ a ruské letectvo zastavili útok na Dajr az-Zaur ze směru od města Rakká, aby se mohli soustředit na osvobození centrální Sýrie. Syrská armáda oficiálně zastavila své operace v jihovýchodní části provincie Rakká po více než sedmitýdenním útoku.

55; V Izraeli odmítají uznat hladomor za genocidu Ukrajinců. V Knessetu se vyhýbají politizaci citlivých otázek.

56; Sýrie obvinila koalici vedenou Spojenými státy z terorismu a vyzvala OSN, aby ji rozpustila. Sýrie ve výzvě adresované Radě bezpečnosti OSN vyzvala k rozpuštění mezinárodní koalice pod vedením USA, která operuje v zemi.

57; Ruští kosmonauti poprvé za rok a půl vystoupili do otevřeného vesmíru. Ruští kosmonauti Fjodor Jurčichin a Seergej Rjazanskij vystoupili do otevřeného kosmického prostoru.

58; Mikrobus najel v Barceloně do davu lidí. Jsou oběti na životech a mnoho zraněných.

59; V Ukrajinské národní gardě vytvořili roty pro alkoholiky. Národní garda Ukrajiny vytvořila roty, které jsou určeny pro boj s alkoholismem.

60; Indie koupí od Ukrajiny turbíny pro fregaty. Turbíny budou pak předány Rusku pro jejich montáž na fregaty, které jsou stavěny v Ruské federaci.

61; Na Krymu zachránili ukrajinského turistu, kterého bodl sršeň. K místu události přijeli tři pracovníci záchranné služby.

62; Z Mezinárodní kosmické stanice odstartovala první ruská profesionální nanodružice. Jak se očekává, družice bude fungovat na oběžné dráze tři až pět měsíců.

63; Šéf Doněcké republiky komentoval propagandistické výpady Kyjeva o údajně probíhajícím ostřelování Mariupolu. Nebojujeme proti lidu Ukrajiny, nýbrž proti banderovskému kyjevskému režimu, říká Alexandr Zacharčenko. Komentoval také svůj příkaz zcela zastavit palbu na Jižní frontě.

64; Ruské ministerstvo zahraničí si předvolalo velvyslance tří zemí kvůli skandálu kolem projektu Sobibor. Ruské ministerstvo si předvolalo velvyslance několika zemí, které podpořily rozhodnutí pokračovat v pracích na projektu muzea v nacistickém táboře Sobibor v Polsku bez účasti Ruska. V táboře smrti Sobibor na území Polska se konal jediný úspěšný útěk během války, který byl organizován důstojníkem Rudé armády Alexandrem Pečorským.

65; Gazprom dosáhl srpnového čtyřiadvacetihodinového rekordu v exportu plynu do Evropy. Gazprom dosáhl absolutního rekordu v denním využití transportních kapacit pro export plynu za celou svou historii.

66; Až 3 tisíce ozbrojenců Islámského státu se mohou nacházet v Evropě. Celkem do války v Sýrii a Iráku v době od roku 2011 do roku 2016 odjelo více než 42 tisíc zahraničních ozbrojenců.

67; V oděském nápravném zařízení vězeň zavraždil a rozřezal pracovnici vazební věznice.

68; V Kyjevě chuligáni v maskách zablokovali trať, zastavili tramvaj a počmárali ji. Řidiče polili barvou.

69; Porošenko jmenoval nového stálého zástupce pro Krym. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko jmenoval Borise Babina novým zástupcem hlavy ukrajinského státu na Krymu.

70; Byla zveřejněna průměrná mzda v Rusku. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku ukazatel vzrostl o 8,6 %. V operativní zprávě Rosstatu se uvádí, že průměrná mzda v Rusku v červenci 2017 činila 39.355 rublů.

Zdroj: rusvesna.su

Zpracovala: Božena Weitingerová

loading...

Ohodnotit článek
(5 hlasujících)

Přečtěte si

 • Je Putin opravdu připraven „hodit“ Írán přes palubu?

  Ve svém dalším znamenitém rozboru analytik Saker přináší odpovědi na otázky, které musely přijit na mysl každému, kdo sleduje situaci na Blízkém východě. Rozkrývá mimořádně komplexní hru, kde věci nejsou zdaleka takovými, jakými se zdají být, ať už se týkají vztahů Ruska a Izraele, pozic Íránu a šíitských sil, prostředků a především konečných cílů nejvýznamnějších účastníků syrského konfliktu. Článek vyšel v českém překladu na serveru Zvědavec.

 • Ruští experti: Sestřelené Tomahawky důkladně zkoumáme, výsledkům přizpůsobíme vývoj

  Zachovalé celky, ale i fragmenty západních raket sestřelených nedávno nad Sýrií jsou „velmi zajímavé“ pro ruské experty, kteří se zabývají vývojem vojenských radioelektronických prostředků. „Poznatky získané během prozkoumání amerických křídlatých raket Tomahawk, které před nedávnem předala Rusku Sýrie, budou využity při konstrukci nových prostředků radioelektronického boje (REB),“ prohlásil poradce náměstka generálního ředitele koncernu Radioelektronické technologie (KRET) Vladimir Michejev.

 • Rostislav Iščenko: „Stalinistickým kurzem“

  Naši západní partneři jsou při svých pokusech o zkrocení ruské vlády, která se stala příliš nezávislou, vynalézaví, ale ne důslední. Ještě před několika lety bojovali proti Kremlu pod heslem „Putin je dnešní Stalin“. Ale Obama ještě nebyl „chromou kachnou“ a ani nejpokročilejší experti CIA a NSA netušili, že Trump se bude ucházet o post prezidenta, když se počátkem roku 2016 ukázalo, že Putin nejen že není „Stalinem dneška“, ale je kritizován, že v domácí a zahraniční politice nepoužívá stalinistické metody.

 • Jedno slovo pro pět let vývoje Číny: Průlom

  Zatímco významná část světa se v uplynulých pěti letech potácela v důsledcích vrcholu globální ekonomické krize, Čínská lidová republika prodělávala nebývale pozitivní změny nejen v hospodářské či sociální sféře, ale například i v oblasti inovací. Podrobněji o těchto změnách hovořil ve svém projevu čínský premiér Li Kche-čchiang.

 • Smrtelné nebezpečí pro Abramsy: osmdesátihlavňový „Buratino“ bude moci ničit tanky po desítkách

  Instalace prvků aktivní ochrany na tanky a další obrněná vozidla americké armády nutí Rusko soustředit pozornost na vylepšování schopností překonávání obrany potenciálního protivníka. Jedním ze spolehlivých způsobů jsou mnohohlavňové reaktivní zbraně.

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Zachar Prilepin: Putin o Donbasu řekl, co jsem chtěl slyšet
  Jednoznačnou reakci ruského prezidenta na otázku týkající se případného vyhrocení situace na Donbasu ocenil sám tazatel – známý ruský spisovatel a jeden z velitelů sil DLR Zachar Prilepin. Obává se, že Ukrajina zahájí rozsáhlou operaci proti donbaským republikám během blížícího se fotbalového šampionátu.
  čtvrtek, 07 červen 2018 23:12 Přečteno 6250 krát
 • Bašár Asad: Západ se lekl, že Rusko skutečně zničí místa odpalu raket. Proto udeřil omezeně
  Rozhovor od rozhovoru je syrský prezident Bašár Asad optimističtější a pevnější v přesvědčení, že válka v Sýrii se blíží k vítěznému konci. K vítěznému pro civilizovanou část světa a tragickému pro ty, kdo barbarské řádění v dříve harmonicky žijící sekulární Sýrii zosnoval. V posledním interview pro RT syrský prezident účtoval…
  čtvrtek, 31 květen 2018 22:41 Přečteno 5380 krát
 • Maduro jasně zvítězil i bez Chávézova stínu za zády. Teď musí být ve střehu
  Venezuelské prezidentské volby poměrně jasně vyhrál Chávézův nástupce Nicolás Maduro, který tentokrát už získal podporu lidu jako zcela svébytný kandidát. Venezuelany přesvědčil navzdory krutému americkému tlaku, jehož důsledky silně pociťuje venezuelská ekonomika i sociální sféra.
  čtvrtek, 24 květen 2018 22:41 Přečteno 2428 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru