USA chtějí zaplavit Evropu břidlicovým plynem, EAHU chystá vlastní zúčtovací měnu, priority ruského státního rozpočtu a další krátké zprávy

USA vytlačují Rusko z Evropy, aby ji zaplavily břidlicovým plynem. Zpřísnění sankcí proti Rusku – Trump souhlasí, Porošenko má radost. Syrská armáda, Hizballáh a Rusko vytlačují Al-Káidu od hranic s Libanonem. Armáda a sociální sféra budou priority rozpočtu Ruské federace na příští rok. Více v krátkých zprávách ze středy 26. července.

1; Trump: Nedovolím Asadovi, aby unikl odpovědnosti za jeho hrozné zločiny. Přitom Trump znovu obvinil předchozí administrativu Baracka Obamy, že neustále kladla červené čáry, které Asad pokaždé porušil.

2; V Kongresu USA schválili návrh zákona o sankcích proti Rusku. Sněmovna reprezentantů USA schválila návrh zákona o sankcích proti Ruské federaci, Íránu a KLDR.

3; Státní department vyhlásil válku Bílému domu, píší americká média. Státní department se za Rexe Tillersona nalézá ve stavu „otevřené války“ s administrativou Bílého domu.

4; Rusa vysadili z letadla v USA kvůli okupaci Krymu. Velvyslanectví Ruské federace v USA zjišťuje informace o Rusovi, kterého vysadili z letadla.

5; Putin projednal s viceprezidentem Iráku dodávky tanků T-90 do Iráku. Otázka dodávek tanků T-90 do Iráku byla projednávána na setkání prezidenta Ruska a viceprezidenta Iráku.

6; Ve Státní dumě komentovali rozšíření sankcí. Sněmovna reprezentantů Kongresu USA ve středu schválila zákon o sankcích. Předseda výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Leonid Sluckij prohlásil, že rozšiřování protiruských sankcí podkopává možnost obnovení normálních rusko-amerických vztahů a ještě více je komplikuje.

7; Syrská armáda, libanonský Hizballáh a ruské letectvo dobývají od Al-Káidy 92 % oblastí na hranicích s Libanonem. Od teroristů bylo osvobozeno množství vyvýšenin a pouštních oblastí na východ od Arsalu.

8; Papírové vítězství: v Kyjevě prezentovali komiks věnovaný „osvobození“ Krymu. Hlavním hrdinou se stal Mustafa Džemilev.

9; Idlíb se v moci Al-Káidy proměnil v peklo. Džabhat an-Nusrá, což je syrské křídlo Al-Káidy, se zmocnila kontroly nad městem Idlíb a větší části provincie.

10; Pracovník Tajné služby USA se postřelil. Další zranění v důsledku incidentu nejsou hlášeni.

11; Moc Islámského státu nad centrální Sýrií se chýlí ke konci. Tygři a ruské letectvo osvobozují jeden okres za druhým. V čele s oddíly Tiger Forces a za podpory ruského letectva syrská armáda za poslední čtyři měsíce osvobodila stovky kilometrů čtverečných.

12; Po kyjevské stopě. Trump vyzval k vyšetření pokusů Ukrajiny ovlivnit výsledky voleb v USA ve prospěch Hillary Clintonové.

13; Proč jste povinni nenávidět Rusko? O nové výzvě západních médií. Redaktor britského časopisu The Economist Edward Lucas informuje ve vlivném britském listu Times o smutném paradoxu, kdy levice dříve opojená Ruskem tuto zemi dnes nenávidí a konzervativci prošli přesně opačnou cestou.

14; Trump souhlasil se zpřísněním sankcí proti Rusku. Připomeňme, že sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila zpřísnění sankcí proti Rusku, KLDR a Íránu.

15; Francouzský ministr životního prostředí ztratil v parlamentu vědomí. Ministr už předem upozorňoval poslance, že má teplotu a cítí se špatně.

16; Ve Lvově uvízl zloděj ve větrací šachtě. Neúspěšného zločince vysvobodili až přivolaní policisté.

17; Rada bezpečnosti OSN zablokovala prohlášení o ostřelování ruského velvyslanectví v Damašku. „K naší velké lítosti někteří členové Rady bezpečnosti pod smyšlenými záminkami opět odmítli projednat ruský návrh.“

18; Vasserman: Amerika znovu slibuje, že vyzbrojí Kyjev. Ale to mu nepomůže. V čistě vojenském ohledu tahle hypotetická dodávka nezmění vůbec nic. Přesto není možné polevovat v pozornosti.

19; Záhadná vražda: V lese u Kyjeva zastřelili dva muže. Dřevorubce, kteří se stali nežádoucími svědky zločinu, zavraždili výstřelem do hrudi.

20; Rada federace: Rusko odpoví na nové sankce ze strany USA. Rusko je připraveno odpovědět na nové sankce, pokud prezident USA Donald Trump zákon podepíše.

21; Laboratoř Kasperského spouští bezplatný antivirus. Vynikající novinka: Oznamujeme celosvětové spuštění bezplatného antiviru! Pro všechny zájemce zdarma.

22; V USA během Trumpova vystoupení rozvinuli vlajku SSSR. Incident se sovětskou vlajkou a potyčky na tribunách během vystoupení prezidenta USA se dostaly do přímého vysílání televizních stanic.

23; Eurasijský hospodářský svaz se chystá vydat svou vlastní zúčtovací měnu. Eurasijská banka navrhuje vytvoření regionální zúčtovací peněžní jednotky pro členské země organizace.

24; V Kongresu USA označili Rusko za nejnebezpečnějšího nepřítele. Tvrdá prohlášení byla učiněna po schválení nových sankcí proti Rusku, Íránu a KLDR.

25; Rusko musí připravit citelnou odpověď na sankce, říká Kosačov. Další degradace dvoustranné spolupráce začíná být nutností, ačkoli se zdá, že už není kam.

26; Aleppo bez islamistů. V Citadele se konal rozsáhlý koncert. Největší od začátku války.

27; Na pláž ve Francii vyplavilo moře stovky kilogramů neznámé hmoty. Koupací sezóna na severu Francie byla přerušena výskytem podivných mořských hub, které zaplavily pláže.

28; Účetní komora Ruské federace: Vězeňská služba neefektivně vynaložila 15 miliard rublů.

29; Ukrajina spěje k vojenské diktatuře, říká opoziční bývalý šéf Charkovské oblasti Michail Dobkin. Poslanec Nejvyšší rady Michail Dobkin se vyjádřil ke svému trestnímu stíhání a k okupantům v Charkově.

30; Po vytlačení Ruska Spojené státy zaplaví Evropu „špinavým“ břidlicovým plynem, varují německá média. USA se pokoušejí uchytit v Evropě a vytlačit Rusko z evropského plynového trhu.

31; Stalin dneška. Jak Rodrigo Duterte likviduje drogové dealery na Filipínách. Za své činy se bude zodpovídat před svým národem, nikoli před nějakým „mezinárodním společenstvím“.

32; Nákup ruských S-400 pro Turecko nemusí nikoho vzrušovat, říká Erdogan. Prezident Turecka prohlásil, že nákup ruských protivzdušných komplexů by se neměl stát důvodem pro znepokojení.

33; Cena agrese musí růst, říká Porošenko. Prezident Ukrajiny má radost z rozhodnutí Sněmovny reprezentantů Kongresu USA.

34; Americký byznys: Sankce proti Rusku jsou chybou. Americké podnikatelské kruhy považují zavedení nových sankcí proti Rusku ze strany USA za velkou chybu.

35; Nový ruský obrněnec se hrne do boje. Na výstavě MAKS-2017 předvedli poprvé Buran, což je nový ruský obrněný automobil schopný konkurovat výtečnému Tigeru.

36; Už nebudeme ve vztazích s USA házet perly sviním, říká ruské ministerstvo zahraničí. Všechny signály byly na všech úrovních vyslány, připomněl ministr zahraničí.

37; Nepřátelé se vzdají bez palby. Turčinov předvedl „superzbraň“ (navařenou jednu leteckou raketnici na malém kolovém podvozku – něco na způsob improvizovaných bizarností, s jakými se předváděli takzvaní povstalci proti Kaddáfímu v Libyi – pozn. Geo). Je velmi pravděpodobné, že v palbě nepříteli zabrání nejspíš jen salvy smíchu.

38; Protiruské sankce USA předpokládají vyčlenění 30 milionů dolarů pro Kyjev. V Kremlu prohlásili, že krajně negativně hodnotí návrh zákona USA. V Evropské unii jej nazvali jednostrannou akcí Washingtonu.

39; Syrští islamističtí ozbrojenci se zřekli batalionu homosexuálů. Nedávno americký list Newsweek oznámil vytvoření vojska z homosexuálů pro boj s Islámským státem.

40; Zdražující ropa zachránila rubl před pádem. Ceny ropy vzrostly ve středu ráno v důsledku snížení zásob surovin v USA, které překonalo všechny prognózy.

41; Proti novým sankcím USA se vyslovují už i odpůrci Severního proudu-2. Oznámil to americký list Washington Post.

42; McCain se vrátil po operaci mozku k práci za potlesku Senátu. Senátorovi diagnostikovali zhoubný nádor mozku a provedli operaci.

43; Soud uložil SBU, aby zahájila trestní řízení proti Porošenkovi kvůli vlastizradě. Ani zde se to neobešlo bez „ruské armády“.

44; SBU deportovala z Ukrajiny ruskou novinářku. SBU tvrdí, že „neutralizovala ruského agenta, který vedl destruktivní činnost“.

45; Nejintenzivnější ostřelování bylo vedeno na Petrovský obvod Doněcka ze strany 92. samostatné motorizované brigády.

46; Americké úřady vůbec neprojednávají dodávky zbraní na Ukrajinu, říká Státní department. Vypadá to, že novináři BBC si slova zvláštního představitele Státního departmentu vymysleli.

47; Trump označil Porošenka za svého osobního nepřítele, řekl Saakašviliho spolustraník. Bývalý zástupce generálního prokurátora Ukrajiny David Sakvarelidze označil Trumpova tvrdá slova za totální neúspěch.

48; Medveděv o státním rozpočtu na rok 2018: Armáda a sociální sféra jsou priority. Ruský premiér Dmitrij Medveděv prohlásil, že návrh rozpočtu na rok 2018 bude konzervativní.

49; Tmářství loutek. Kobzonovi odebrali titul čestného občana Slavjanska. Toto rozhodnutí schválila dnes městská rada Kyjevem okupovaného města.

50; Ukrajina přerušila dodávky elektrické energie do Doněcké republiky. Luganská republika byla od ukrajinských sítí odpojena už dříve.

51; Trump si udělal ostudu při setkání s libanonským premiérem. Máte tady prakticky protiteroristickou operaci, prohlásil Trump na setkání s předsedou libanonské vlády, přičemž Hizballáh bojující proti Islámskému státu přiřadil k teroristickým silám.

52; Popadli mě za ruce a dotáhli na výslech. Ruská novinářka vyprávěla, jak ji vyhostili z Ukrajiny. Oznámila, že jí nezpůsobili žádná zranění, ale situace pro ni znamenala silný stres.

53; Za větu „Lidi z Ruska jsou hovno“ zbili cestujícího na lince Moskva – Barcelona. Původně dvaadvacetiletý obyvatel Petrohradu požadoval povolení vykouřit si na palubě cigaretu.

54; Saakašvilimu odebrali ukrajinské občanství. Exprezidenta Gruzie a bývalého gubernátora Oděské oblasti Michaila Saakašviliho zbavili ukrajinského občanství.

55; Charcyzské válcovny trub obnoví výrobu už v nejbližší době. Charcyzské válcovny trub, které přešly pod vnější správu Doněcké republiky, obnoví výrobu v září tohoto roku.

56; Londýnský soud uložil Ukrajině zaplatit Rusku dluh a soudní výlohy. Nejvyšší soud Londýna konkretizoval březnový verdikt, který vyzněl ve prospěch Ruska.

57; V Kyjevském mnohopatrovém domě došlo k výbuchu. Proběhla evakuace. K výbuchu došlo mezi přízemím a prvním patrem. Byl narušen strop.

58; V USA v Severní Karolíně došlo při vzpomínkové bohoslužbě ke střelbě. Jeden ze zraněných se nachází ve vážném stavu.

59; Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo prioritní směr činnosti ozbrojených sil. Oznámil je ministr obrany Sergej Šojgu na zasedání kolegia ministerstva. Prioritou zůstává obrana země z jihozápadního směru.

60; Trump zakázal transgenderům sloužit v armádě USA. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že transgenderové nemohou sloužit v americké armádě.

61; Ukrajina nemá v boji s Donbasem šanci, říká Pušilin. Myslí si, že v případě plnohodnotné války s Doněckou a Luganské republikou nemá Kyjev sebemenší šanci.

62; Saakašviliho nutí zapomenout na ukrajinskou politiku, říká poslanec. Saakašvili se nachází v USA a nemůže se vrátit na Ukrajinu.

63; Poslanec z Rigy o NATO, starostovi-zrádci ruského světa, o nacistech a homosexuální propagandě. Známý lotyšský ochránce lidských práv Ruslan Pankratov poskytl skandální interview ruskému internetovému deníku Děň.

64; Budu sedět v Kyjevě i bez občanství, říká Saakašvili o svých plánech do budoucna. Saakašvili oznámil své přání zůstat na Ukrajině.

65; Definitivní rozhodnutí o vytvoření Maloruska zatím nepadlo, říká Zacharčenko. Podle jeho slov myšlenka vytvoření nového státu vyvolala nejednoznačné reakce.

66; Rusko nemůže z Ukrajiny vydobýt dluh před odvoláním. Soud uložil Kyjevu, aby zaplatil nominální cenu obligací ve výši 3 miliard dolarů, nezaplacené obligace ve výši 75 milionů dolarů a pokutu.

67; Na Ukrajině likvidují legendární letecký koncern Antonov.

68; Američan byl odsouzen k 120 dnům vězení za vraždu rybičky. Muž se pohádal se svou spolubydlící a udělal doma nepořádek, který nepřežila akvarijní rybka.

69; Ruské letectvo zlikvidovalo evropské specialisty na chemické zbraně sloužící Islámskému státu v Sýrii. Ruské letectvo a syrské ozbrojené síly porážejí Islámský stát v provincii Dajr az-Zaur.

Zdroj: rusvesna.su

Zpracovala: Božena Weitingerová

loading...

Ohodnotit článek
(6 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

  • Polsko žádá miliardy: Evropská unie se může dramaticky zmenšit
    Polexit – během uplynulých dní zaznívalo toto nové slovo prakticky ve všech evropských sdělovacích prostředcích. Do éteru jej vypustil předseda Evropské komise Donald Tusk, který během tiskové konference ve Varšavě varoval před možností odchodu Polska z EU.
    úterý, 20 listopad 2018 22:02 Přečteno 5615 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru