„Laciné“ ruské střely smetou i nejnovější západní plavidla, USA ztrácejí kontrolu nad světem a další krátké zprávy

NATO se komplexně připravuje k vojenské agresi proti Rusku. Německý časopis nechápe, jak se Rusku podařilo nepadnout v důsledku sankcí. Ukrajinci zlepšují svůj vztah k Rusku. Více v krátkých zprávách z úterý 11. července.

1; Turecko se domluvilo s Gazpromem na financování Tureckého proudu. Oznámil to generální ředitel turecké státní společnosti Botas v Istanbulu.

2; Trump poblahopřál Iráku k vítězství nad Islámským státem v Mosulu. Předtím irácký premiér oficiálně oznámil vítězství nad teroristickým uskupením Islámský stát v Mosulu.

3; Ukrajinští diplomaté se vměšovali do voleb v USA, říká Bílý dům. Tiskový tajemník Bílého domu poznamenal, že demokraté v tomto faktu nevidí problém.

4; Moskva je připravena vyhostit americké diplomaty. Moskva rozhodla o recipročních opatřeních vůči Washingtonu.

5; Anarchie, ropa a obchod s otroky. Co se děje v Libyi po svržení Kaddáfího? Existuje východisko z občanské války v Libyi?

6; Světová banka: Válka stála Sýrii 226 miliard dolarů. Světová banka odhadla ztráty syrské ekonomiky v důsledku války.

7; Dozvuky hamburského setkání: Kdo byl vlastně v Hamburku na setkání G20 izolován? Rozložení sil bylo 19 ku 20. Kdo byl tím izolovaným? Kupodivu nikoli Rusko, nýbrž USA.

8; Jaderná válka mezi USA a Ruskem začne v Pchjongjangu, píše Daily Beast. Hypotetický raketový úder Severní Koreje na USA může vyprovokovat válku mezi Amerikou a Ruskem.

9; Vrazi, zloději a drogoví kurýři. V Doněcké republice se vyjadřují k „pseudodobrovolníkům“. Každý dobrovolník, který by přivezl byť jen malou pomoc pro ukrajinskou armádu, má na svědomí životy obyvatel Donbasu.

10; Summit G20 dokázal, že svět už není monopolární, říká expert. USA přestávají kontrolovat svět.

11; Ruské letectvo se stává noční můrou pro Islámský stát v Deyr az-Zauru. Během uplynulé noci uskutečnilo ruské letectvo raketové a bombové údery na řadu základen teroristů.

12; Biometrická obrana: Do Kyjeva jen s ohlášením a s otisky prstů. Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny schválila rozhodnutí o zavedení biometrické kontroly pro občany jiných zemí překračující ukrajinskou hranici.

13; Americký školák zavolal šéfovi Pentagonu a provedl s ním interview. Americký školák žijící ve státě Washington spatřil mobilní telefonní číslo šéfa Pentagonu na fotografii v novinách.

14; Výchova nacistů. „Azov“ zahájil nový turnus dětského tábora. Ukrajinští nacisté využívají každý rok své vlády k masovému verbování mladé generace do svých řad.

15; Nacionálsocialismus: Nacionalista Ilja Kiva se postavil do čela ukrajinské socialistické strany.

16; Černomořská flotila sleduje NATO. Černomořská flotila Ruské federace bude kontrolovat vojenská námořní cvičení NATO Sea Breeze 2017.

17; Autoři animovaného seriálu „South Park“ odmítli karikovat Trumpa. Animátoři prohlásili, že se nechtějí dostat do stejné pasti jako CNN.

18; V Číně spláchla povodeň čtyřpatrový dům. Neustálé lijáky v Číně se staly příčinou největší záplavy, která spláchla v Tibetu celý čtyřpatrový dům.

19; Ukrajinci zlepšují svůj vztah k Rusku. Vyplývá to z průzkumu, který dospěl k závěru, že roste počet Ukrajinců s kladným postojem k Rusku.

20; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byli zraněni dva obyvatelé Doněcka.

21; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin čtyřikrát porušila režim příměří v Luganské republice. Palba byla vedena z minometů ráží 120 mm a 82 mm, z granátometů a střelných zbraní.

22; Kongres zakazuje Trumpovi bojovat proti kybernetickým hrozbám spolu s Ruskem. Americký kongresman Don Beyer označil Trumpův návrh na vytvoření skupiny pro kybernetickou bezpečnost spolu s Putinem za děsivou myšlenku.

23; Rakovina korupce znemožní Ukrajině vstup do NATO, říká Stoltenberg. Generální tajemník Severoatlantické aliance během své návštěvy Kyjeva Ukrajince rozzlobil.

24; Sedm obytných domů v Doněcku a Dokučajevsku bylo pobořeno v důsledku palby ukrajinské armády. Kromě toho na západě Doněcka byly poškozeny čtyři trafostanice.

25; Stálý zástupce Ruska při NATO se stane Lavrovovým zástupcem.

26; Trump dvojí tváře: Bílý dům podpořil nové protiruské sankce. Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa podporuje program na rozšíření sankčních opatření proti Rusku a Íránu.

27; V Oděse už podruhé rozbili pamětní desku neonacisty „Akely“ Nikolaje Trojického.

28; Synové ruské země. Tři roky už existuje interbrigáda „Pjatnaška“. V den třetího výročí si bojovníci připomněli všechny spolubojovníky, kteří padli v bojích.

29; Hackeři změnili stránky ministerstva školství Ukrajiny v pornografické.

30; Rusko-čínský hlavolam přidělává stále větší vrásky Washingtonu, píší čínská média. USA příliš dlouho ignorovaly rozvoj rusko-čínských vztahů.

31; Nejintenzivnější ostřelování ze strany ukrajinských sil bylo dnes zaznamenáno v oblasti Trudovskije v Doněcku.

32; Strelkov a Navalnyj se střetnou v debatním souboji. Datum, čas a formát bude ještě určen oběma účastníky.

33; Muž odsouzený za přípravu atentátu na Putina požádal o milost. Už jsou známy datum a místo posouzení žádosti o milost.

34; Kde je příčina prudkého snížení kursu rublu? Kurs rublu se propadl neočekávaně na minimum od prosince 2016.

35; Rada Evropské unie definitivně ratifikovala Dohodu o asociaci mezi Ukrajinou a EU. Oznámil to dnes Petr Porošenko.

36; Za výkřik „Sláva Ukrajině“ rozbili „patriotovi“ v okupované části Donbasu hlavu.

37; Minské dohody o Donbasu se musí stát energičtějšími, říká Lukašenko. Běloruský prezident prohlásil, že je příliš mnoho těch, kdo chtějí jen získávat politické body za účast na ukrajinském procesu.

38; Porošenko uštědřil Kremlu „další porážku“. Podle jeho slov od 1. září začne kvalitativně nová etapa cesty do Evropské unie.

39; Kdo vás vychovával? Lavrov vyčinil novinářům v Rakousku. Už v počátku setkání Lavrov prohlásil, že pociťuje nedostatek vzduchu kvůli přítomnosti velkého počtu novinářů kolem jeho stolu.

40; Federální vězeňská služba požaduje, aby byl Navalnyj poslán do vězení. Vězeňská služba trvá na tom, aby byl podmínečný trest změněn na skutečný.

41; „Jak se Rusku povedlo vyhnout se nevyhnutelnému sankčnímu kolapsu?“, ptá se Der Spiegel. Německý časopis nechápe, jak se Rusku podařilo uskutečnit ekonomický zázrak.

42; Lavrov: Moskva připravuje odpověď na postup USA ohledně diplomatického majetku Ruska v USA. Samozřejmě se budeme snažit, aby pravda vyšla najevo, prohlásil Lavrov.

43; Nic jim není svaté: Jak ukrajinský úředník podvedl slepého ruského sportovce. Bývalý ukrajinský úředník vylákal od slepého ruského sportovce téměř dva miliony rublů, které si odkládal na operaci očí.

44; V Luganské republice zadrželi několik podezřelých ze spáchání teroristického činu v Lugansku. 7. července v centru Luganska došlo ke dvěma výbuchům, při kterých jeden člověk zahynul a sedm lidí bylo zraněno.

45; Internet je plný vtipů o odchodu irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair z Ukrajiny.

46; Goldman Sachs: Ceny ropy mohou spadnout pod 40 dolarů za barel. OPEC musí dát trhu impuls, aby povzbudila ceny, říká Goldman Sachs Group Inc.

47; Donbaský syndrom: Účastník ATO krutě zavraždil manželku a potom spáchal harakiri. V návalu vzteku „hrdina ATO“ zasadil ženě 40 bodných ran nožem.

48; V USA při havárii letadla zahynulo 16 příslušníků námořní pěchoty. K incidentu došlo v pondělí na sever od amerického města Jackson ve státě Mississippi.

49; Voják ukrajinské armády pod vlivem drog zavraždil svého kolegu. Zastřelil jej samopalem.

50; V Rusku dokončili vývoj „nervového systému“ pro letadla budoucnosti. Systém kontroly stavu leteckých konstrukcí byl vyvinut v analogii s nervovým systémem živých organismů.

51; Ukrajina je pro Evropu nepohodlný soused, který se z ní jen snaží vytřískat peníze na válku. Porošenkův optimismus, se kterým oznamuje nadcházející spojení s Evropskou unií, vyvolává hořký úsměv.

52; V Abcházii byl zavražděn ruský turista. Na místo zločinu přijely jednotky abcházského ministerstva vnitra a Služby bezpečnosti.

53; Rvačky a dýmovnice. Před budovou Nejvyšší rady se demonstruje za zrušení imunity poslanců. Aktivisté mají ale konflikty i mezi sebou.

54; NATO připravuje přepadení Ruska, říká expert. Země NATO uskutečňují komplexní přípravu k vojenské agresi proti Rusku.

55; Ukrajinská armáda ostřelovala Dokučajevsk z minometů. Ostřelována byla i čistička odpadních vod.

56; Ukrajina se pokouší izolovat od Ruska novou Berlínskou zdí, říká ruské ministerstvo zahraničí. Jak bylo zdůrazněno, Kyjev pokračuje ve snaze rozrušit kontakty milionů občanů na obou stranách hranice.

57; Zvláštní operace v Sýrii: Ruská vojenská kolona projela teroristům pod nosem poblíž hranice s Izraelem. Akce ministerstva obrany poblíž linie fronty se mění ve skutečné speciální operace s pečlivou přípravou a utajením.

58; Turecký provládní list zveřejnil článek oslavující Šamila Basajeva. Basajev byl jedním z vůdců čečenských radikálních islamistů, aktivním účastníkem války v Čečně a organizátorem mnoha teroristických činů.

59; Siemens se bude soudit kvůli možným dodávkám svých turbín na Krym. Německý koncern Siemens zažaloval u moskevského arbitrážního soudu dceřinou společnost státní korporace Rostech – společnost Technopromexport.

60; Ve městě Černovcy bandité přepadli šéfa soudu a jeho ženu. Kořistí zločinců se stalo zhruba 11 tisíc euro.

61; Na Ukrajině uvěznili zadržené ruské pohraničníky. Ukrajinský soud uvalil vazbu na zadržené pohraničníky ve věci útoku na teritoriální celistvost země.

62; Sýrie: Al-Káida poráží Islámský stát, V Idlíbu byl zadržen ruskojazyčný vůdce se 120 ozbrojenci. Džejš al-Islam zaútočila na jednotky Džebhat an-Nusrá a zlikvidovala kulometnou jednotku.

63; Nejnovější západní plavidla jsou zranitelná i lacinými ruskými raketami, píše se v britské zprávě. Britská vojenská plavidla včetně nejnovější letadlové lodi Queen Elizabeth jsou snadným cílem pro moderní ruské a čínské rakety.

64; Spory ohledně Trumpa zabránily Kongresu USA zavést sankce proti Rusku. Návrh zákona o nových sankcích vůči Rusku ve Sněmovně reprezentantů USA zamrzl kvůli sporu mezi republikány a demokraty.

65; Ruská garda navrhla omezení prodeje zbraní v Rusku. Ruská garda vystoupila s návrhem na zavedení omezení ohledně prodeje zbraní v Rusku.

66; Portrét „Páté kolony“: Politolog Alexandr Kazakov, spisovatel Zachar Prilepin a válečný dopisovatel Semjon Pegov píší o liberálech.

67; Jak zelení a modří ničí Německo: Lékař Rustam Samigullin žijící v Německu vypráví o zhoubné pseudotolerantnosti.

68; V Radě federace pohrozili deportacemi Ukrajinců pracujících v Rusku. Rusko zavede opatření v reakci na zpřísnění pravidel pro vstup na Ukrajinu, které lze považovat za zavedení víz.

69; V Radě federace označili asociaci Ukrajiny s EU Porošenkovou porážkou. Senátor Alexej Puškov si myslí, že dohoda o asociaci Evropské unie a Ukrajiny je porážkou politiky prezidenta Ukrajiny.

70; V Sýrii zahynul ruský vojenský poradce. Ruský vojenský poradce Nikolaj Afanasov zahynul v Sýrii při minometném ostřelování ozbrojenců v provincii Hamá.

71; Státní department USA schválil prodej protivzdušných raketových komplexů Patriot Rumunsku. Hodnota kontraktu se odhaduje na 3,9 miliardy dolarů.

Zdroj: rusvesna.su

Zpracovala: Božena Weitingerová

Foto: YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(8 hlasujících)

Přečtěte si

 • Je Putin opravdu připraven „hodit“ Írán přes palubu?

  Ve svém dalším znamenitém rozboru analytik Saker přináší odpovědi na otázky, které musely přijit na mysl každému, kdo sleduje situaci na Blízkém východě. Rozkrývá mimořádně komplexní hru, kde věci nejsou zdaleka takovými, jakými se zdají být, ať už se týkají vztahů Ruska a Izraele, pozic Íránu a šíitských sil, prostředků a především konečných cílů nejvýznamnějších účastníků syrského konfliktu. Článek vyšel v českém překladu na serveru Zvědavec.

 • Ruští experti: Sestřelené Tomahawky důkladně zkoumáme, výsledkům přizpůsobíme vývoj

  Zachovalé celky, ale i fragmenty západních raket sestřelených nedávno nad Sýrií jsou „velmi zajímavé“ pro ruské experty, kteří se zabývají vývojem vojenských radioelektronických prostředků. „Poznatky získané během prozkoumání amerických křídlatých raket Tomahawk, které před nedávnem předala Rusku Sýrie, budou využity při konstrukci nových prostředků radioelektronického boje (REB),“ prohlásil poradce náměstka generálního ředitele koncernu Radioelektronické technologie (KRET) Vladimir Michejev.

 • Rostislav Iščenko: „Stalinistickým kurzem“

  Naši západní partneři jsou při svých pokusech o zkrocení ruské vlády, která se stala příliš nezávislou, vynalézaví, ale ne důslední. Ještě před několika lety bojovali proti Kremlu pod heslem „Putin je dnešní Stalin“. Ale Obama ještě nebyl „chromou kachnou“ a ani nejpokročilejší experti CIA a NSA netušili, že Trump se bude ucházet o post prezidenta, když se počátkem roku 2016 ukázalo, že Putin nejen že není „Stalinem dneška“, ale je kritizován, že v domácí a zahraniční politice nepoužívá stalinistické metody.

 • Jedno slovo pro pět let vývoje Číny: Průlom

  Zatímco významná část světa se v uplynulých pěti letech potácela v důsledcích vrcholu globální ekonomické krize, Čínská lidová republika prodělávala nebývale pozitivní změny nejen v hospodářské či sociální sféře, ale například i v oblasti inovací. Podrobněji o těchto změnách hovořil ve svém projevu čínský premiér Li Kche-čchiang.

 • Smrtelné nebezpečí pro Abramsy: osmdesátihlavňový „Buratino“ bude moci ničit tanky po desítkách

  Instalace prvků aktivní ochrany na tanky a další obrněná vozidla americké armády nutí Rusko soustředit pozornost na vylepšování schopností překonávání obrany potenciálního protivníka. Jedním ze spolehlivých způsobů jsou mnohohlavňové reaktivní zbraně.

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Zachar Prilepin: Putin o Donbasu řekl, co jsem chtěl slyšet
  Jednoznačnou reakci ruského prezidenta na otázku týkající se případného vyhrocení situace na Donbasu ocenil sám tazatel – známý ruský spisovatel a jeden z velitelů sil DLR Zachar Prilepin. Obává se, že Ukrajina zahájí rozsáhlou operaci proti donbaským republikám během blížícího se fotbalového šampionátu.
  čtvrtek, 07 červen 2018 23:12 Přečteno 6122 krát
 • Historický okamžik: vláda Bašára Asada kontroluje celý Damašek, „epocha enkláv“ skončila
  Poprvé od začátku syrské války kontroluje vláda v čele s prezidentem Bašárem Asadem celé hlavní město Sýrie.
  pondělí, 21 květen 2018 21:51 Přečteno 5483 krát
 • Bašár Asad: Západ se lekl, že Rusko skutečně zničí místa odpalu raket. Proto udeřil omezeně
  Rozhovor od rozhovoru je syrský prezident Bašár Asad optimističtější a pevnější v přesvědčení, že válka v Sýrii se blíží k vítěznému konci. K vítěznému pro civilizovanou část světa a tragickému pro ty, kdo barbarské řádění v dříve harmonicky žijící sekulární Sýrii zosnoval. V posledním interview pro RT syrský prezident účtoval…
  čtvrtek, 31 květen 2018 22:41 Přečteno 5293 krát
 • Nová stavba století? Rusko plánuje výstavbu mostu na Sachalin
  V médiích ještě ani nestačilo odeznít otevření Krymského mostu a sdělovací prostředky už mají novu agendu: informace o plánech Ruska na stavbu další nové dopravní tepny, tentokrát ve zcela jiném regionu. Plánuje se totiž výstavba nové komunikační spojnice pevniny s největším ostrovem Ruska – Sachalinem.
  neděle, 20 květen 2018 22:45 Přečteno 5287 krát
 • Maduro jasně zvítězil i bez Chávézova stínu za zády. Teď musí být ve střehu
  Venezuelské prezidentské volby poměrně jasně vyhrál Chávézův nástupce Nicolás Maduro, který tentokrát už získal podporu lidu jako zcela svébytný kandidát. Venezuelany přesvědčil navzdory krutému americkému tlaku, jehož důsledky silně pociťuje venezuelská ekonomika i sociální sféra.
  čtvrtek, 24 květen 2018 22:41 Přečteno 2381 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru