Trump v otázce KLDR narazil na své možnosti a začal podlézat. Byl by „poctěn“ setkáním s Kimem

Po biči cukr, i když nikoliv plánovaný, ale vynucený. Po týdnech stupňování napětí a poté, co KLDR neustupuje ze svých pozic, provádí americký prezident Donald Trump otočku a severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi podlézá.

Zatímco ještě před měsícem Trump vyhrožoval, že „sám vyřeší Severní Koreu“, poslal ke Korejskému poloostrovu útočnou skupinu s letadlovou lodí, hrozil „velkou, velkou válkou“ a ústy svého ministra zahraničí vzkázal světu, že „politika strategické trpělivosti skončila“, teď mluví naprosto jinak.

Rétoriku změnil v poslední dubnový den, kdy o Kim Čong-unovi pronesl kompliment, že je „a pretty smart cookie“ (ve smyslu „docela chytrý chlapík“).  

Toto prohlášení zveřejněné televizí CBS a řízeně distribuované „světovými agenturami“ se záhy ukázalo být pouze pokusným balónkem – několik hodin poté agentura Bloomberg přinesla Trumpovu citaci, v níž americký prezident přímo hovoří o možnosti setkání s Kim Čong-unem.

„Pokud by to bylo příhodné, abych se s ním setkal, tak bych to rozhodně udělal,“ uvedl Trump a dodal, že by byl setkáním „poctěn“.  

Severokorejci na stupňování amerického tlaku reagovali tím, že předvedli moderní zbraně, provedli několik raketových testů a dělostřelecké střelby nevídaného rozsahu. Účinkem se pravděpodobně minul i tlak na Čínu, protože i přes dočasné přerušení zřejmě pokračuje dovoz uhlí z KLDR, představující pro zemi významný zdroj příjmů.

ea24

Foto: YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(8 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Trump vyhrožuje, Pentagon analyzuje izraelský úder. Rusové i Syřané jsou v pohotovosti
  O reakci na útok v Dúmě rozhodnu v nadcházejících 24 až 48 hodinách, prohlásil v pondělí 9. dubna americký prezident Donald Trump. Na americkou agresi, zas a znovu odůvodňovanou zjevnou lží, se ruské i syrské síly připravují a protivzdušné obrany obou zemí jsou ve stavu nejvyšší bojové pohotovosti.
  pondělí, 09 duben 2018 23:09 Přečteno 9377 krát
 • Patrioty v akci: jedna raketa vybuchla po startu, druhá zasáhla obytnou čtvrť (VIDEO)
  Přinejmenším dvě antirakety MIM-104C amerického protiraketového systému Patriot nebezpečně selhaly při snaze saúdskoarabských sil zachytit balistické rakety vypálené jemenskými povstalci. Jedna z antiraket zasáhla obytnou zónu v Rijádu.
  pondělí, 26 březen 2018 22:45 Přečteno 9306 krát
 • Dlouhý klacek Západu se v Sýrii zlomil
  Jedním z cílů poslední zločinné agrese Západu proti Syrské arabské republice bylo zastrašení těch, kteří se v dobách definitivně upadající moci Západu osmělují hegemonům odporovat. Namísto toho se ale západní agresoři propadli v bažině ještě hlouběji, když se i jejich oblíbený nátlakový prostředek – fyzická síla – vyjevuje jako neúčinný…
  pondělí, 16 duben 2018 00:08 Přečteno 9242 krát
 • Úder Západu byl mohutný, škody nikoliv. Syrská protivzdušná obrana se vyznamenala
  Zločinná agrese západních zemí, vedoucí k povzbuzení teroristických skupin v Sýrii, podle dosavadních informací nepřinesla oběti na lidských životech a rozsáhlejší škody na vojenských a civilních objektech. Podle zdrojů z ruského ministerstva obrany byla většina odpálených střel zneškodněna.
  sobota, 14 duben 2018 11:50 Přečteno 8551 krát
 • Přehledně: co zásadního přinesla jednání o Sýrii v Ankaře, zatímco na Západě zuřili
  Setkání vůdců Ruska, Turecka a Íránu v Ankaře potvrdilo, že Sýrie je blízko k ukončení války a také k politickému řešení, které jí zajistí dohodnuté garance uvedených tří mocností. Stejně tak je nyní ještě více zřejmé, že Západ v Sýrii prohrál – ačkoliv by bylo naivní domnívat se, že své…
  sobota, 07 duben 2018 21:39 Přečteno 7260 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru