Syřané: Před několika týdny jsme poskytli informace, že teroristé dopravují toxické látky do Sýrie

Náměstek syrského ministra zahraničí Faisal Mekdad prohlásil, že Sýrie před několika týdny poskytla Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) a Radě bezpečnosti OSN dokumenty s informacemi, že teroristé z Džabhat al-Nusra dopravují toxické chemické látky do Sýrie.

Sýrie je proti užívání chemických zbraní kýmkoli, kdekoli a za jakýchkoli okolností.

Syrská armáda nevlastní chemické zbraně a ani za nejtvrdších bojů s teroristy chemické zbraně nepoužila.

Sýrie dodržuje všechny své závazky vůči OPCW a tato organizace to sama připustila.

„Obětování životů syrských civilistů pro dosažení politických cílů je levná politika,“ řekl Mekdad.

„Jsme svědky útoků, které se opakují během posledních týdnů a měsíců. Důvodem, proč byl tento útok spáchán, je naše vítězství v Aleppu a pokroky dosažené v okolí Damašku a Hamá.“

Mekdad  vyzval zvláštního vyslance OSN pro Sýrii Staffana de Misturu, aby byl uvážlivým a čestným zprostředkovatelem a přestal podporovat terorismus.

Dodal, že teroristické skupiny a jejich podporovatelé v Británii, Francii, Turecku a Saúdské Arábii jsou ti, kteří spáchali tento trestný čin.

Mekdad  vyzval mezinárodní společenství, aby stíhalo skutečné viníky.

Zdroj: sana.sy

Vyšlo na: Zvedavec.org

loading...

Ohodnotit článek
(5 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

  • Kubánský lídr v Rusku. Vrátí se Moskva na ostrov svobody?
    Do Moskvy přicestoval na oficiální návštěvu kubánský lídr Miguel Díaz-Canel. Návštěva se uskutečnila na pozadí zhoršujících se vztahů mezi Kubou a Spojenými státy, kdy Bílý dům zařadil Kubu společně s Nikaraguou a Venezuelou mezi tzv. „trojku tyranie“. A uvalil na ni další sankce.
    pátek, 02 listopad 2018 23:03 Přečteno 3955 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru