Svědci: Pancir zlikvidoval Grady vypálené na ruskou základnu v Sýrii (+ VIDEO)

Protivzdušný systém Pancir-S1 zneškodnil nejméně tři rakety Grad vypálené na ruskou základnu Hmeimim v Sýrii. Nezávisle na sobě o tom informovalo několik zdrojů přímo z místa.

Podle syrských lokálních zdrojů byly rakety zneškodněny nad městem Džabla, nedaleko od ruské základny.

Reklama

Jak informuje South Front, dva očití svědci hlásili, že spatřili tři vlny projektilů vypálené z Pancirů na základně Hmeimim. Projektily zasáhly své cíle a způsobily mohutné exploze na obloze.

Komplex Pancir-S1 byl do Sýrie přemístěn speciálně kvůli ochraně ruské základny Hmeimim. Jedná se o kombinovaný mobilní systém s mimořádně krátkým reakčním časem a schopností zjistit, sledovat a zničit i malorozměrné rychle letící cíle.

Zatímco řízená palba z dvojice 30mm rychlopalných kanonů s kadencí okolo 4000 ran za minutu dokáže zneškodnit cíl na vzdálenost až čtyři kilometry, řízené střely mají dosah až dvacet kilometrů.

Mělo jít o už druhý případ zneškodnění Gradu, vypáleného teroristy proti základně Hmeimim, systémem Pancir-S1. Militanti v Sýrii se naučili Grady odpalovat jednotlivě, z improvizovaných zařízení, nezávisle na původním mobilním odpalovacím zařízení.

Schopnosti systému Pancir-S1 ukazuje následující video TV Zvezda:

ea24

Foto: © Vitaly Kuzmin

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(19 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 15. října 2019 a svátek má Tereza.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama