Úspěch Libyjské národní armády: Za pomoci letectva vytlačila islamisty z ropných přístavů (FOTO, VIDEO)

Libyjská národní armáda dosáhla v úterý 14. března významných úspěchů, když dobyla východolibyjské ropné přístavy As-Sidr a Rás Lanúf.

Operace byla pro vojska polního maršála Chalífy Haftara významná také proto, že prokázala obnovenou schopnost Libyjské národní armády úspěšně použít letectvo.

Reklama

Militanti z radikální organizace SDB (Seraya Defend Benghazi) začali ustupovat z Rás Lanúf a As-Sidru poté, co na jejich pozice zaútočily letouny MiG-23UB a MiG-21MF vzdušných sil Libyjské národní armády. Pod její kontrolu se také dostalo letiště, které bude moci využívat jako základnu pro letouny a úderné vrtulníky Mi-24.

Ačkoliv západní média zveřejnila zprávu, že Haftara „podporovaly ruské speciální síly“, Rusko tyto zprávy popřelo. Již dříve však ruští představitelé Chalífu Haftarovi vyjádřili politickou podporu, stejně jako Egypt či Spojené arabské emiráty, které jej podporují i vojensky.

 ea24

Foto a video: © Babak Taghvaee Twitter

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(6 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 15. listopadu 2019 a svátek má Leopold.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama