Turecko přiznalo: Bez Ruska bychom nebyli úspěšní proti Islámskému státu v Al-Bábu

Turecko by nedokázalo provést „úspěšně“ svoji operaci proti Islámskému státu v severosyrském Al-Bábu, pokud by ho vojensky nepodpořilo Rusko.

Poradce tureckého prezidenta Recepa Erdogana Ilnur Cevik to přiznal v pondělí 27. února na konferenci nazvané Vztahy mezi Tureckem a Ruskem: Od napětí k posílení spolupráce.

„Bez Ruské podpory bychom nebyli schopni provést úspěšnou operaci v Al-Bábu. Podpora ruských vzdušných sil učinila tento úspěch možným,“ zdůraznil Ilnur Cevik.

Operace podle něj pokračuje, přičemž Turecko dělá vše pro to, aby nedošlo k jakýmkoliv rozporům s Ruskem.

ea24

Ilustrační foto: © Vitalij Kuzmin

loading...

Ohodnotit článek
(5 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

  • Vypadl. Amerického stíhače nad Baltem rázně odehnal pilot Su-27 (VIDEO)
    O tom, že šmírovat se nevyplácí, se přesvědčil americký pilot stíhačky F-15C. Od sledovaného objektu nakonec uháněl, „seč mu motory stačily“. Video s obdivuhodným výkonem obránce zveřejnil na svém instagramovém účtu vysloužilý ruský pilot s přezdívkou FighterBomber.
    čtvrtek, 31 leden 2019 18:56 Přečteno 8786 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru