Syrská armáda vstoupila na linii „dohodnuté dočasné hranice“ s Tureckem

Tureckou armádou podporované síly v minulých dnech konečně dobyly město al-Báb na severu Sýrie v blízkosti tureckých hranic. Proti Islámskému státu zde postupovaly rovněž jednotky syrské armády. Jaká je nyní situace na tomto místě, kde se syrské a turecké jednotky nacházejí vzájemně na dostřel?

Turecký list Hürriyet, údajně s odkazem na ruské ministerstvo obrany, informuje, že syrská armáda došla k „linii dočasné hranice dohodnuté s Tureckem“.

Syrští povstalci podporovaní Tureckem vstoupili do strategického města al-Báb, proměněného v baštu Islámského státu, od západu, zatímco syrská armáda se zastavila kilometr od města z jihu, v Tadifu.

Podle Hürriyet „dohodnutá hranice“ představuje demarkační linii podél dálnice M4.

Dálnice spojuje Islámský stát s Aleppem, přičemž al-Báb je strategicky významným centrem na této trase. Hürriyet poukazuje na to, že pokud by turecké a Tureckem podporované síly vstoupily do města současně se syrskou armádou, prudce by vzrostla pravděpodobnost střetu mezi nimi.

List předpokládá, že Bašár Asad slíbil Moskvě nepostupovat dále na sever, zatímco Turecko nebude pokračovat v postupu na jih.

ea24

Mapa: Diana Mihailova blog

loading...

Ohodnotit článek
(4 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

  • Polsko žádá miliardy: Evropská unie se může dramaticky zmenšit
    Polexit – během uplynulých dní zaznívalo toto nové slovo prakticky ve všech evropských sdělovacích prostředcích. Do éteru jej vypustil předseda Evropské komise Donald Tusk, který během tiskové konference ve Varšavě varoval před možností odchodu Polska z EU.
    úterý, 20 listopad 2018 22:02 Přečteno 5604 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru