Syrská armáda vstoupila na linii „dohodnuté dočasné hranice“ s Tureckem

Tureckou armádou podporované síly v minulých dnech konečně dobyly město al-Báb na severu Sýrie v blízkosti tureckých hranic. Proti Islámskému státu zde postupovaly rovněž jednotky syrské armády. Jaká je nyní situace na tomto místě, kde se syrské a turecké jednotky nacházejí vzájemně na dostřel?

Turecký list Hürriyet, údajně s odkazem na ruské ministerstvo obrany, informuje, že syrská armáda došla k „linii dočasné hranice dohodnuté s Tureckem“.

Syrští povstalci podporovaní Tureckem vstoupili do strategického města al-Báb, proměněného v baštu Islámského státu, od západu, zatímco syrská armáda se zastavila kilometr od města z jihu, v Tadifu.

Podle Hürriyet „dohodnutá hranice“ představuje demarkační linii podél dálnice M4.

Dálnice spojuje Islámský stát s Aleppem, přičemž al-Báb je strategicky významným centrem na této trase. Hürriyet poukazuje na to, že pokud by turecké a Tureckem podporované síly vstoupily do města současně se syrskou armádou, prudce by vzrostla pravděpodobnost střetu mezi nimi.

List předpokládá, že Bašár Asad slíbil Moskvě nepostupovat dále na sever, zatímco Turecko nebude pokračovat v postupu na jih.

ea24

Mapa: Diana Mihailova blog

loading...

Ohodnotit článek
(4 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Muharram Strike: Detonace íránských raket hřměly jen tři míle od Američanů
  Írán se v minulých dnech postaral o překvapení, které může mít dopad na plánování amerických operací na Blízkém východě. V rozmezí necelého měsíce provedl už druhý chirurgicky přesný úder na cíle vzdálené stovky kilometrů od íránského území – a tentokrát pouhé tři míle od pozic amerických sil, okupujících část Sýrie.
  středa, 03 říjen 2018 23:43 Přečteno 4910 krát
 • Rusko zřídí neoficiální bezletovou zónu nad Sýrií
  Je zřejmé, že se arogance Izraelců nevyplatila, a tentokrát se jejich obvyklá nestoudnost střetla s velkým hněvem Ruska (třebaže pečlivě kontrolovaným hněvem). Pro Bibiho Netanjahua představuje reakce Ruska absolutní katastrofu, neboť podkopává celou jeho politiku vůči Sýrii.
  neděle, 30 září 2018 21:44 Přečteno 4196 krát
 • Alarm v USA: Rusko sklidilo rekordní úrodu
  Washington se může donekonečna snažit dusit Rusko sankcemi, ale je řada klíčových oblastí, kde se jakékoliv obdobné snahy nejenže míjejí účinkem, ale současně stimulují ruskou ekonomiku k maximální soběstačnosti a uplatnění produkce na světových trzích.
  neděle, 14 říjen 2018 22:57 Přečteno 3050 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru