Syrská armáda vstoupila na linii „dohodnuté dočasné hranice“ s Tureckem

Tureckou armádou podporované síly v minulých dnech konečně dobyly město al-Báb na severu Sýrie v blízkosti tureckých hranic. Proti Islámskému státu zde postupovaly rovněž jednotky syrské armády. Jaká je nyní situace na tomto místě, kde se syrské a turecké jednotky nacházejí vzájemně na dostřel?

Turecký list Hürriyet, údajně s odkazem na ruské ministerstvo obrany, informuje, že syrská armáda došla k „linii dočasné hranice dohodnuté s Tureckem“.

Reklama

Syrští povstalci podporovaní Tureckem vstoupili do strategického města al-Báb, proměněného v baštu Islámského státu, od západu, zatímco syrská armáda se zastavila kilometr od města z jihu, v Tadifu.

Podle Hürriyet „dohodnutá hranice“ představuje demarkační linii podél dálnice M4.

Dálnice spojuje Islámský stát s Aleppem, přičemž al-Báb je strategicky významným centrem na této trase. Hürriyet poukazuje na to, že pokud by turecké a Tureckem podporované síly vstoupily do města současně se syrskou armádou, prudce by vzrostla pravděpodobnost střetu mezi nimi.

List předpokládá, že Bašár Asad slíbil Moskvě nepostupovat dále na sever, zatímco Turecko nebude pokračovat v postupu na jih.

ea24

Mapa: Diana Mihailova blog

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(4 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je neděle 17. listopadu 2019 a svátek má Mahulena - Den boje za svobodu a demokracii.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama