Na Donbasu se ještě mohou dít věci. Ruský poslanec hovoří o poskytnutí vojenské pomoci lidovým republikám (VIDEO)

Dalším krokem Moskvy po přiznání dokumentů Luhanské a Doněcké lidové republiky může být poskytnutí seriózní vojensko-technické pomoci republikám. Uvedl to poslanec Státní dumy Vjačeslav Nikonov v televizi Rossija 1.

„Rusko je podle mého názoru do uznání (republik) plně způsobilé poskytnout republikám vojenskou pomoc a udělat to dostatečně otevřeně, v takovém rozsahu, jaký bude nezbytný pro zabezpečení suverenity republik,“ řekl poslanec za vládní stranu Jednotné Rusko.

Reklama

„Mám na mysli ty zbraňové systémy, které republiky (nyní) přirozeně nemohou mít, protože nedostávají ruskou vojenskou pomoc,“ pokračoval Nikonov.

Uznání dokumentů lidových republik podle něj není zdaleka poslední krok Moskvy. Akce Kyjeva mohou vyprovokovat to, že se na Donbasu objeví ruští „dobrovolníci ve větším počtu a už serióznější dobrovolníci než ti, kteří tam jsou“. „Je ještě mnoho věcí, které se mohou stát,“ dodal poslanec.

ea24

Zdroj: Rusvesna.su a Novorissija TV

Ilustrační foto: © Vitaly Kuzmin

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(17 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 15. října 2019 a svátek má Tereza.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama