Můžete se vrátit domů! Syrské velení vyzývá uprchlíky k návratu do vyčištěného východního Aleppa

Zatímco západní země rozdmýchávají válku v Sýrii podporou sil namířených proti vedení země a způsobují tak statisíce mrtvých i úprk milionů lidí, Rusko a syrská vláda společně dělají vše nejen pro porážku terorismu, ale i pro návrat uprchlíků do jejich domovů.

Příkladem je vývoj ve východním Aleppu, které nedávno osvobodila syrská armáda za podpory ruských ozbrojených sil.

Reklama

Nejvyšší velení syrské armády nyní vyzývá obyvatele východního Aleppa k návratu do jejich domovů. Děje se tak poté, co ruské jednotky celou oblast vyčistily také od min a výbušných zařízení.

Syrská armáda v pondělí 20. února vydala prohlášení týkající se bezpečnosti východního Aleppa: v němž oznámila konec odminovací operace ve východní části někdejší syrské obchodní metropole. 

Uprchlíci se nyní mohou vrátit – poprvé po bezmála pěti letech jsou nyní východní oblasti Aleppa bezpečné.

S ukončením bojových operací ve východním Aleppu nyní syrská armáda přesunuje svoji pozornost do západního sektoru města, kde teroristé stále drží několik čtvrtí.

ea24

Foto: Mil.ru

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(7 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 20. srpna 2019 a svátek má Bernard.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama