Dráždění medvěda nekončí. Do Černého moře vplul americký torpédoborec s Tomahawky

Do Černého moře v úterý 2. února vplul americký raketový torpédoborec USS Porter (DDG 78), vyzbrojený střelami s plochou dráhou letu. Zatímco na Donbasu probíhají prudké boje, loď se má zúčastnit cvičení se zapojením Ukrajiny.

Podle informace Šesté flotily amerického námořnictva torpédoborec do Černého moře vplul kvůli „provedení operací na podporu námořní bezpečnosti a rozšíření interoperability se spojenci a partnery v regionu“.

Reklama

Raketový torpédoborec USS Porter (DDG 78) je vyzbrojený mimo jiné střelami BGM-109 Tomahawk s plochou dráhou letu a protilodními střelami Harpoon.

Plavidlo se zapojí do únorového cvičení Sea Shield 2017 v Černém moři spolu s dalšími plavidly, ponorkami a bojovými letadly. Manévrů se zúčastní 2 800 vojáků z Bulharska, Rumunska, Kanady, Řecka, Španělska, USA, Turecka a – Ukrajiny.  

ea24

Foto: U.S. 6th Fleet / Mass Communication Specialist 3rd Class Ford Williams

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(9 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je čtvrtek 22. srpna 2019 a svátek má Bohuslav.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama