Copak dělá tohle u ruských břehů? Někdo si zahrává v blízkosti Krymu (FOTO)

Rusko oznámilo „překvapivý“ nález, který zřejmě nijak neprospěje vztahům mezi Ruskou federací a Západem.

V pobřežní oblasti Černého moře nedaleko města Anapa byl v minulých dnech objeven zřícený bezpilotní prostředek, využívaný v NATO jako sofistikovaný cvičný terč.

Dron byl vyloven z moře nedaleko pobřeží v oblasti Blagoveščenské kosy.

Vyšetřovatelé nyní ustanovují původ dronu, účel jeho použití a okolnosti pádu do moře.

Informaci přinesla s odkazem na zdroj v bezpečnostních službách agentura Interfax, nicméně nedlouho po zveřejnění zprávy se na sociálních sítích oblevily fotografie dronu.

Jedná se zcela jasně o typ Airbus Direct Target, zhruba dvoumetrový stroj poháněný malým proudovým motorem. Zřetelné je také trupové číslo 646 a označení “A06”.

Dron vyvinula společnost Airbus Defence & Space. Prostředek má simulovat vzdušnou hrozbu a je určen k nácviku použití krátkodosahových systémů protivzdušné obrany.

Podle západních zdrojů tyto drony využívají německá armáda a námořnictvo.

Místo, kde byl dron objeven, se nachází jen několik desítek kilometrů od Kerčského poloostrova, nejvýchodnější části Krymu.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: https://vk.com/bestanapa

Ohodnotit článek
(20 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru