USA pláčou nad hrobem. V bojích o Aleppo udeřila rozhodující hodina

„Pohřební vzlyky“ USA a jejich spojenců nad úspěchy syrské armády (SAA) nejsou ničím jiným než pokusem udržet bojeschopnost teroristických skupin vytvořených a vycvičených americkými zpravodajskými službami. Pro Komsomolskou pravdu to uvedl plukovník ve výslužbě Viktor Baranec.

Podle vojenského experta udeřila v bojích Asadovy armády s ozbrojenci v Aleppu rozhodující hodina. Během posledních dnů se oddílům vládní armády podařilo kardinálně změnit vojenskou situaci. Díky této změně byly od teroristů osvobozeny rozsáhlé oblasti města a desítky tisíc civilních obyvatel.

Baranec uvedl, že během posledních let byly ženy a děti v Aleppu využívány jako „živé štíty“ ozbrojenců. V současné době teroristé „berou z města roha“; z ministerstev zahraničí evropských zemí a USA se přitom stále hlasitěji ozývá „nářek“ nad údajně ohromnými ztrátami v řadách civilního obyvatelstva.

Jak Baranec uvedl dále, západní politici a mainstreamová média se snaží přiřknout odpovědnost za ztráty na civilním obyvatelstvu ruskému letectvu (VKS), pravdou však je, že se ruské vzdušné síly od Aleppa drží v uctivé vzdálenosti. Žádné důkazy „barbarských náletů“ ruského vojenského letectva na civilní čtvrti Aleppa neexistují a ruské ministerstvo obrany již mnohokrát „vymáchalo západním kecalům hubu v jejich vlastní louži“. Všechny objekty údajně zničené ruskými letouny se nakonec ukázaly být v pořádku.

Čím hlasitěji však západní komentátoři v souvislosti se situací v Aleppu volají po zavedení dalších protiruských sankcí, tím jasněji se ukazuje, že se USA a jejich spojenci snaží v první řadě zachránit teroristické skupiny. Není se co divit – vždyť si je „vypěstovaly“ západní tajné služby. Nyní však tato strategie Západu dospěla ke krachu.

K tomu vojenský expert uvedl jako příklad operaci USA při útoku na irácký Mosul, a to s tím, že od západních stratégů se není co učit. Město osvobozeno nebylo – a ztráty na civilním obyvatelstvu neustále rostou.

Zdroj: warfiles.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(15 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 15. října 2019 a svátek má Tereza.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama