„Euroatlantické vazby“ se začínají trhat. Juncker odhodil diplomacii a tvrdě zaútočil na Trumpa

Pouhé tři dny po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem začínají dostávat „euroatlantické vazby“ vážné trhliny. Silnou nervozitu projevil šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker, který už otevřeně zaútočil na budoucího amerického prezidenta.

Juncker v pátek 11. listopadu odhodil diplomacii a prohlásil, že „zvolení Trumpa představuje riziko narušení interkontinentálních vztahů v jejich základu a jejich struktuře“.

Jak píše globalistická agentura Reuters, Junckerovy poznámky na Trumpovu adresu „odrážejí rozsáhlý šok a obavy mezi Evropany po zvolení Trumpa, který ve svých prohlášeních mimo jiné pochválil ruského prezidenta Vladimira Putina a zpochybnil princip kolektivní obrany v NATO“.

Šéf Evropské komise také vyjádřil „rostoucí obavy“ v souvislosti s Trumpovými pohledy na globální obchod, klimatickou politiku a západní bezpečnost.

Juncker varoval před „zhoubnými“ následky Trumpových prohlášení v oblasti bezpečnostní politiky. A vůči Trumpovi ponižujícím způsobem poznamenal: „Budeme muset učit zvoleného prezidenta, co je to Evropa a jak funguje“.

ea24

Foto: YouTube.com

Reklama

Ohodnotit článek
(15 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 15. října 2019 a svátek má Tereza.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama