Sankce otevřely Rusku nové možnosti v Arktidě. Do společných projektů vstupují Asijci

Místopředseda ruské vlády Dmitrij Rogozin prohlásil, že sankce Západu otevřely Rusku nové příležitosti pro spolupráci s asijskými partnery v oblasti Arktidy.

Sankční politika (Západu) nám otevřela nové příležitosti pro spolupráci s našimi asijskými partnery v Arktidě, a to zejména v ekonomické oblasti při společné tvorbě velkých energetických a dopravních infrastrukturních projektů založených na rozvoji nalezišť ropy a plynu,“ uvedl Rogozin během svého vystoupení na konferenci nazvané Mezinárodní spolupráce v Arktidě: nové výzvy a směry rozvoje.

Uvedl mimo jiné, že v důsledku protiruských sankcí ze strany Evropy a Spojených států se projekt Jamal CNG (projekt výstavby infrastruktury a těžby plynu na poloostrově Jamal – jeho zásoby jsou zde odhadovány na 15-22 trilionů krychlových metrů – pozn. překl.) rozvíjí ve spolupráci s Čínou.

A obdobný projekt týkající se Vankorských ropných a plynových polí (oblast v okolí Vankoru – města na východní Sibiři v Krasnojarské oblasti – zjištěné zásoby zde představují cca 540 mil. tun ropy a 105 mld. krychlových metrů plynu – pozn. překl.) je rozvíjen ve spolupráci s Indií.

S korejskými a japonskými partnery pak aktivně spolupracujeme na stavbě lodí a lodní techniky, námořních zařízení určených k rozvoji těžby na nalezištích v Arktidě. A mohu také uvést, že nejlépe probíhá spolupráce s našimi asijskými sousedy při výstavbě unikátního ohromného závodu Zvezda v městě Bolšoj Kameň (v Primorském kraji),“ doplnil ruský vicepremiér.

Zdroj: rusvesna.su

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Trump vyhrožuje, Pentagon analyzuje izraelský úder. Rusové i Syřané jsou v pohotovosti
  O reakci na útok v Dúmě rozhodnu v nadcházejících 24 až 48 hodinách, prohlásil v pondělí 9. dubna americký prezident Donald Trump. Na americkou agresi, zas a znovu odůvodňovanou zjevnou lží, se ruské i syrské síly připravují a protivzdušné obrany obou zemí jsou ve stavu nejvyšší bojové pohotovosti.
  pondělí, 09 duben 2018 23:09 Přečteno 9294 krát
 • Patrioty v akci: jedna raketa vybuchla po startu, druhá zasáhla obytnou čtvrť (VIDEO)
  Přinejmenším dvě antirakety MIM-104C amerického protiraketového systému Patriot nebezpečně selhaly při snaze saúdskoarabských sil zachytit balistické rakety vypálené jemenskými povstalci. Jedna z antiraket zasáhla obytnou zónu v Rijádu.
  pondělí, 26 březen 2018 22:45 Přečteno 9193 krát
 • Dlouhý klacek Západu se v Sýrii zlomil
  Jedním z cílů poslední zločinné agrese Západu proti Syrské arabské republice bylo zastrašení těch, kteří se v dobách definitivně upadající moci Západu osmělují hegemonům odporovat. Namísto toho se ale západní agresoři propadli v bažině ještě hlouběji, když se i jejich oblíbený nátlakový prostředek – fyzická síla – vyjevuje jako neúčinný…
  pondělí, 16 duben 2018 00:08 Přečteno 8841 krát
 • Úder Západu byl mohutný, škody nikoliv. Syrská protivzdušná obrana se vyznamenala
  Zločinná agrese západních zemí, vedoucí k povzbuzení teroristických skupin v Sýrii, podle dosavadních informací nepřinesla oběti na lidských životech a rozsáhlejší škody na vojenských a civilních objektech. Podle zdrojů z ruského ministerstva obrany byla většina odpálených střel zneškodněna.
  sobota, 14 duben 2018 11:50 Přečteno 8500 krát
 • Přehledně: co zásadního přinesla jednání o Sýrii v Ankaře, zatímco na Západě zuřili
  Setkání vůdců Ruska, Turecka a Íránu v Ankaře potvrdilo, že Sýrie je blízko k ukončení války a také k politickému řešení, které jí zajistí dohodnuté garance uvedených tří mocností. Stejně tak je nyní ještě více zřejmé, že Západ v Sýrii prohrál – ačkoliv by bylo naivní domnívat se, že své…
  sobota, 07 duben 2018 21:39 Přečteno 7242 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru