Sankce otevřely Rusku nové možnosti v Arktidě. Do společných projektů vstupují Asijci

Místopředseda ruské vlády Dmitrij Rogozin prohlásil, že sankce Západu otevřely Rusku nové příležitosti pro spolupráci s asijskými partnery v oblasti Arktidy.

Sankční politika (Západu) nám otevřela nové příležitosti pro spolupráci s našimi asijskými partnery v Arktidě, a to zejména v ekonomické oblasti při společné tvorbě velkých energetických a dopravních infrastrukturních projektů založených na rozvoji nalezišť ropy a plynu,“ uvedl Rogozin během svého vystoupení na konferenci nazvané Mezinárodní spolupráce v Arktidě: nové výzvy a směry rozvoje.

Uvedl mimo jiné, že v důsledku protiruských sankcí ze strany Evropy a Spojených států se projekt Jamal CNG (projekt výstavby infrastruktury a těžby plynu na poloostrově Jamal – jeho zásoby jsou zde odhadovány na 15-22 trilionů krychlových metrů – pozn. překl.) rozvíjí ve spolupráci s Čínou.

A obdobný projekt týkající se Vankorských ropných a plynových polí (oblast v okolí Vankoru – města na východní Sibiři v Krasnojarské oblasti – zjištěné zásoby zde představují cca 540 mil. tun ropy a 105 mld. krychlových metrů plynu – pozn. překl.) je rozvíjen ve spolupráci s Indií.

S korejskými a japonskými partnery pak aktivně spolupracujeme na stavbě lodí a lodní techniky, námořních zařízení určených k rozvoji těžby na nalezištích v Arktidě. A mohu také uvést, že nejlépe probíhá spolupráce s našimi asijskými sousedy při výstavbě unikátního ohromného závodu Zvezda v městě Bolšoj Kameň (v Primorském kraji),“ doplnil ruský vicepremiér.

Zdroj: rusvesna.su

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru