Od Mariupolu přicházejí dramatické zprávy: znovu se zde rozhořívají boje

Od města Mariupol je hlášeno obnovení bojových akcí. Boje mezi ukrajinskými silami a vojáky Doněcké lidové republiky se zde opětovně rozhořely ve středu 12. října ráno, informují očití svědci.

Zprávy hovoří o provokacích ukrajinských sil a odvetných akcích armády Doněcké lidové republiky v regionu Širokine – Sachanka. V boji jsou zde používány minomety, raketometné systémy a střelné zbraně.

Později se podle svědků bojové akce přesunuly severněji, do regionu Talakivka – Komenternove. Intenzita přestřelek byla i zde vysoká, včetně použití těžkého dělostřelectva.

Již v úterý 11. října „dobrovolníci ATO“ (ukrajinská „protiteroristická operace“) informovali o velkém počtu raněných vojáků ukrajinských sil v mariupolském směru. Například ukrajinská dobrovolnice na Twitteru upřesnila, že šlo o dvanáct raněných a jednoho padlého.

Na pravděpodobnost prudkého zostření situace na Ukrajině právě v říjnu upozorňoval už před několika měsíci analytik Rostislav Iščenko. (ea24)

Ilustrační foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(1 hlas)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru