Gesto běloruských sportovců mělo podporu vedení země. V Rusku vyvolalo vlnu nadšení a vděku bratrům (video)

Akci běloruských sportovců, kdy jeden z nich nesl při zahájení paralympiády ruskou vlajku jako výraz podpory bratrské země, posvětil prezident Alexandr Lukašenko. Potvrdila to tisková mluvčí hlavy státu Natalia Eismontová.

Běloruská vláda plně podpořila sportovce v jejich rozhodnutí rozvinout ruskou vlajku při zahájení her v Riu de Janeiru na znamení solidarity s ruským týmem. „Byla to iniciativa delegace, kterou podpořilo vedení naší země. Prezident toto gesto uvítal. Je to státní pozice naší země,“ uvedla Eismontová.

Podporujeme v tomto rozhodnutí naše paralympioniky, stejně jako se domníváme, že tým Ruska by se měl zúčastnit tohoto klání. Rusové jsou naši bratří, jsou pro nás nejbližším národem,“ podotkla Lukašenkova mluvčí.

Gesto Bělorusů vyvolalo vlnu nadšení a vděku v samotném Rusku. Mimo jiné vzniklo i toto krátké video s názvem „Спасибо, БРАТУШКИ!“:

Geo, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru