Mainstream lže. Sezonu na Krymu jasně ilustrují čísla a také zájem Ukrajinců

Krym zůstává jednou z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších rekreačních destinaci Rusů – a také Ukrajinců, což je možná pro někoho velkým zklamáním. A počet návštěvníků se každoročně zvyšuje, jak ukazují statistiky.

Dosud poloostrov v letošním roce navštívily téměř 4 miliony turistů. To je o 26,1 % více než v loňském roce. Podle prognózy ke konci tohoto roku počet návštěvníků dosáhne 6 milionů. „Jsem přesvědčena, že se tak stane, i když nejsem odborník,“ uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. „Letos v létě jsem byla na Krymu – chci říci, že trend je jasný.“ Průměrná obsazenost hotelů a letovisek na krymském poloostrově je 75 %.

Letos se také 2,2násobně zvýšila osobní doprava přes hraniční přechody s Ukrajinou a k 1. srpnu představovala 1,7 milionu lidí.

Pokud jde o samotné turisty, počet těch ukrajinských vzrostl a dosahuje 15 % z celkového počtu turistů, kteří navštívili poloostrov. V loňském roce tento ukazatel byl 10 %. Není jasné, jak agentura Reuters, pokud zná tyto údaje, mohla dojít k závěru, že „turistická sezona utrpěla fiasko“.

Vůbec se nedá pochopit, jak náš kolega z Reuters stanovil návštěvnost restauraci. Je to možné, pokud jste je navštívili přes den, kdy všichni ostatní jsou na pláži. Na Krymu je moře, takže přes den je hodně lidí, kteří se koupou. Projděte se, například, večer v Aluště a pokuste se najít volné, předem nerezervované posezení,“ doporučuje Zacharovová.

Ukazatele intenzity dopravy jsou také vysoké. Pouze na letišti v Simferopolu k dnešnímu dni obsloužili 3,5 milionu cestujících. Nárůst ve srovnání s předchozím rekordním rokem dosáhl 5 %. A to bez započítání konce srpna, září a října – měsíců aktivní rekreační sezóny.

Zdroj: Mid.ru a Nová republika

Foto: Roman H.

Ohodnotit článek
(1 hlas)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru