Putin uvedl, co očekává od G20: úpravu mezinárodního finančního systému

Summit G20 proběhne ve dnech 4. a 5. září v čínském městě Chang-čou. Během svého vystoupení na Východním ekonomickém fóru Vladimír Putin uvedl, které otázky jej budou v rámci summitu nejvíce zajímat.

Ruský prezident uvedl, že chce svoji pozornost soustředit zejména na dva problémy, na jejichž řešení má Rusko, a v jeho rámci i Dálný východ, největší zájem.

Za prvé: inovační rozvoj. Hovoříme o tom neustále od okamžiku, kdy Rusko vstoupilo do 21. století a pokládáme to za velmi důležité.“

Za druhé: mezinárodní finanční systém. Jistě, v poslední době jsme zaznamenali navýšení kvót MMF pro ekonomiky rozvojových států, ale nepokládáme toto opatření za dostačující. Vzhledem k rostoucímu významu rozvojových ekonomik budou zapotřebí i další kroky. Budeme také hovořit o odstranění obchodních bariér. Ty se během poslední doby zvýšily o 10 %, to je fakt,“ uvedl prezident.

Jak Vladimír Putin uvedl, tyto otázky se posuzují průběžně v rámci APEC (Asijsko-pacifické hospodářské společenství). Je podle něj nutno usilovat o rozšíření prostoru ekonomické svobody.

Zdroj: life.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: Kremlin.ru

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru