Během cvičení ODKB zněly z reproduktorů výzvy vojákům NATO, aby se vzdali

V jedné z etap probíhajícího cvičení Взаимодействие-2016 Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti byly využity reproduktory, z nichž zněly výzvy vojákům NATO, aby se ve fiktivním konfliktu vzdali. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

Reprodukovaný záznam byl využit během etapy cvičení, probíhající v Pskovské a Leningradské oblasti. Text výzvy přednášel ženský hlas v několika jazycích včetně ruského, anglického a německého.

Vojáci NATO! Obelhávají vás! Nejste mírotvůrci! Složte zbraně! Bojujete na cizím území! Svým zrádným útokem jste narušili klid mírumilovné země. Dostihne vás spravedlivá odplata a hněv národa, který ještě v žádné válce neutrpěl porážku. Zahoďte zbraně, přestaňte být loutkami v rukách vašich vůdců!“ zaznělo z reproduktorů.

Scénář cvičení se odvíjel na základě fiktivního rozhodnutí vedení ODKB zlikvidovat ozbrojené formace, jež vtrhly na území jednoho z členských států organizace.

Poznámka Eurasia24.cz: Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (česká zkratka OSKB, v rusky mluvících zemích ODKB – z ruského Организация Договора о коллективной безопасности) je nástupnickou organizací tzv. Taškentského paktu – jde o regionální mezinárodní obrannou a bezpečnostní organizaci sdružující některé státy bývalého SSSR – v současné době jde konkrétně o tyto státy: Arménie, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, Rusko, Tádžikistán a Uzbekistán, který však své členství v r. 2012 zmrazil, zatímco pozorovatelskou zemí je od roku 2013 Srbsko.

Zdroj: ruposters.ru

Překlad: Geo, Eurasia24.cz

Grafika: Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru