NATO a ČT mohou zpochybňovat, co chtějí, ukrajinský diverzant už vše vyklopil (video)

Jevgenij Panov ze skupiny zadržených ukrajinských diverzantů se při výslechu přiznal k přípravě diverzí na kriticky důležitých objektech na Krymu. Informaci přinesl portál Rusvesna.su včetně videa z výslechu Panova.

S Alexejem Sandylem (další člen diverzní skupiny) jsme projeli městy Armjansk, Krasnoperekopsk, Džankoj, Feodosija a Kerč proto, abychom si prohlédli objekty diverze. Jako objekty diverze byly identifikovány: trajektová přeprava, naftový komplex ve Feodosii, objekty ve městě Džankoj, vrtulníkový pluk, chemický závod Titan,“ přiznal se Panov u výslechu.

Prozradil také složení skupiny i to, že přinejmenším dva její členové byli pravidelní důstojníci ukrajinské rozvědky.

Ve složení skupiny byli důstojníci ukrajinské vojenské rozvědky. Ve skupině byli Alexandr Kirillov s volacím znakem Kirill, člověk jménem Dmitrij, Oleg Petrenko s volacím znakem Liška, Alexej Sandyl s volacím znakem Saj a také člověk s volacím znakem Děšek a já. Sloužícími důstojníky byli Alexej Sandyl v hodnosti poručíka, kapitán Vladimir Serďuk. A důstojníky byli, domnívám se, také Kirillov a Dmitrij, ale jejich hodnosti mi nejsou známy,“ řekl.

Panov také uvedl, že od srpna 2014 do srpna 2015 prošel službou v zóně „ATO“ (kárná operace na Donbasu) u 37. samostatného pěchotního praporu, který je součástí 56. brigády.

Přiznal rovněž, že dostal peníze za vykonanou práci – za obhlédnutí objektů vytipovaných k diverzi.

Po návratu proběhla schůzka s Kirillovem a Alexandrovem, během které Sandyl informoval o výsledcích cesty, o vybraných objektech na území Republiky Krym, za což Kirillov Sandylovi poděkoval, a mně osobně bylo vyplaceno 3200 hřiven,“ uvedl rovněž.

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru