Rozhodnuto: z Kuril se stane nepotopitelná letadlová loď

Na Kurilských ostrovech Iturup a Kunašir bylo rozhodnuto vybudovat základnu, cvičiště a sklady munice a techniky, oznámil oficiální zdroj ze Specstroje (Федеральное агентство специального строительства – ruský státní podnik Federální agentura Speciální stavby – firma pověřená mj. stavbou ruského kosmodromu Vostočnyj).

Celková plocha budovaných zařízení představuje cca 40 ha, předpokládá se výstavba 392 budov a dalších objektů. Projekt předpokládá vybudování vojenských objektů – opěrných palebných stanovišť, cvičných ploch (polygonů), skladů vojenské techniky a munice. Vybudována bude i příslušná sociální infrastruktura – ubytovny pro vojáky a objekty pro jejich kulturní a sportovní vyžití,“ uvádí se ve sdělení na webových stránkách firmy.

Celá akce probíhá podle tohoto sdělení v rámci výstavby infrastruktury ozbrojených sil Ruské federace.

Jak se v oznámení uvádí dále, jsou „objekty budovány s použitím moderní technologie pomocí tenkostěnných ocelových konstrukcí. Jsou ekologické a mají tepelně izolační vlastnosti. Jejich konstrukce odolá zemětřesení o síle až 9,5 stupně Richterovy stupnice. Životnost budov přesahuje 100 let. Použitím uvedené technologie se daří urychlit výstavbu.“

V polovině dubna Specstroj oznámil, že na Kurilských ostrovech Iturup a Kunašir probíhá urychlená výstavba obranné infrastruktury ruské armády s tím, že celková rozloha budovaných objektů přesahuje 390 tisíc čtverečných metrů.

Zdroj: warfiles.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Ilustrační foto: mil.ru

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru