Oděsou se šíří letáky. Saakašvili je opět blízko žvýkání kravaty

V předvečer výročí tragédie v oděském Domě odborů, kde 2. května 2014 fanatičtí nacionalisté upálili a jinak pozabíjeli 48 lidí, přičemž ukrajinské úřady, západní vlády i média odvrací pozornost od této bestiální tragédie, v Oděse sílí pnutí a odpor vůči současnému proamerickému režimu.

Lidé stále častěji a odvážněji vyjadřují postoje a nálady, které do oficiálních ukrajinských médií proniknou jen stěží a které mohou být důvodem naprostého psychického vykolejení donedávna odhodlaného gubernátora Oděské oblasti Michaila Saakašviliho.

Jeho vyšinutý výraz můžete sledovat na tomto videu, kde v trhavé řeči vyzývá prezidenta Porošenka, aby pomohl v Oděské oblasti „navodit pořádek“ a vyslal tam posily Národní gardy.

Už v den výročí osvobození Oděsy od fašismu 10. dubna dali místní obyvatelé najevo, že se přes výhrůžky nenechají zastrašit. V posledních dnech se v Oděské oblasti začaly vyskytovat tyto letáky s výzvou k aktivní připomínce tragických událostí 2. května 2014.

Blíží se 2. května, tragické datum našeho národa. V ten den před dvěma roky na Kulikovu poli zabíjeli a upalovali naše bratry a sestry. Dosud nikdo z organizátorů a pachatelů vražd nebyl potrestán,“ píše se v letáku.

Nikdy a nikomu se nepodaří vnutit Oděse svoji vůli,“ uvádějí autoři letáku a dále píší: „Pouze společně a pouze otevřeně dokážeme čelit tomu kalu, který proniká do Oděsy v dnech památných pro naše město. Tato spodina bije penzisty, napadá ženy, děsí děti. Ale jich jsou jednotky, a nás – tisíce a tisíce. Oděso, vstávej!

Už následující dny mohou plně ukázat, do jaké míry současný kyjevský režim přestává být schopný kontrolovat situaci v regionech, jak dal najevo Saakašvili. Jeho psychický stav se na videu očividně blížil momentu, kdy si coby gruzínský prezident vystrašený ruskou armádou málem snědl kravatu.

Není to tak dávno, kdy poslušní novináři z tuzemských hlásných trub globální oligarchie publikovali video se stylizací nadšeného Saakašviliho, zpívajícího s úsměvem na tváři a rukou na srdci ukrajinskou hymnu. S plnou vážností psali o tom, že Saakašvili „hodlá z Oděsy učinit ekonomický zázrak“ či dokonce přeměnit Oděsu v „druhou kalifornii“. (ea24)

Námět: Taurus

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru